Oyuncu Kulaklığı Logitech SE332 İnceleme | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Oyuncu Kulaklığı Logitech SE332 İnceleme

Logitech SE332

Bilgisayar ekipmanları üreten teknoloji markalarının oldukça fazla ürünü olduğu için oyuncu kulaklığı önerisi 2020 hazırladık. Çıkan oyunların yanında bu oyunlardan alınan zevki arttıracak ve konfor kalitesini yükseltecek ekipmanlar oldukça önemli. Oyuncular içinse üretilen birçok ekipman var. Bu ekipmanların en önemlilerinden birisi ise kulaklık. Kulaklık oyunlardan alınan hissin ses kalitesi sayesinde artmasını sağlar. Mikrofonla kaliteli bir iletişim kurma şansı verir. Oyuncuların en çok ihtiyaç duyduğu bilgisayar ekipmanlarının başında kulaklıklar gelmektedir.

Ülkemizde dolar kuru ve vergiler sebebiyle teknoloji ürünlerinin fiyatı oldukça fazla. Oyuncular bu sebeple düzgün bir seçim yaparak ekipman almalı. Kalıplaşmış olan “fiyat performans” ürünlerinin seçilmesi hem cebe hem oyuncuya iyi gelecek gibi duruyor. Oyun piyasasına yön veren kaliteli markalarda ise bu ürünleri bulmak zor. Logitech’in yeni çıkardığı ürünlerden birisi olan Logitech 332SE adlı kulaklık, fiyat performans tanımına tam uymakta.

Ucuz Oyuncu Kulaklığı

Oyuncu kulaklığı ucuz başlığı altına 2020 yılında pek fazla bir seçenek alamayız. Çünkü kulaklık fiyatları oldukça pahalı. Bu başlık altına yer alan kulaklıklar ise oyuncuların aradığı özelliklerin tamamını veremiyor. Yani beklentiyi karşılamıyor. Bu sebeple zorunluluktan oyuncular pahalı kulaklıklara yöneliyor. Orta-ucuz fiyat aralığına alabileceğimiz Logitech 332SE kulaklığı ise gerek ses kalitesi gerek teknik özellikleri sebebiyle oyuncu kulaklığı önerisi 2020 arasında yer alıyor.

Logitech SE332 İnceleme

Logitech’in ürettiği SE332 fiyatı ve sunduğu özellikler sebebiyle 2020 yılında oyuncuların tercih ettiği kulaklıklardan birisi. Kulaklığın tercih edilme sebeplerinden en büyük sebeplerinden birisiyse Logitech markasına olan güven. Bu markanın ürünleri genellikle üst kesime hitap ediyor. Ancak yakın zamanda çıkardığı Logitech SE332 kulaklığı tüm oyunculara uygun. Peki Logitech SE332 özellikleri neler?

Logitech’in ürettiği çoğu kulaklık PlayStation, Xbox ve Nintendo Switch gibi oyun platformlarını desteklemekte. SE332 modeli de bu platformlarda rahatlıkla kullanılabiliyor. Çoğu oyuncu kulaklığının ağırlığından oyuncular şikayetçi. Bu kulaklıklar oyun sırasındaki coşkuyla da insanı rahatsız edebiliyor. SEE332 ise bu problemi ortadan kaldırıyor. Kulaklığın 280g’lık bir ağırlığı var. Bunu üst tarafında bulunan esnek plastiğe borçlu. Bu plastikte oyuncuya oldukça rahat bir kullanım sunuyor. Bu sayede oyuncular oyun sırasında kulağında bir kulaklık ağırlığından çok vücudun bir parçası gibi hissedebilir.

Logitech SE332 özellikleri

Oyuncu kulaklığı önerisi 2020 içinde yer verilecek çoğu kulaklıkta deri kullanılıyor. Logitech 332SE modelindeyse kulağın temas ettiği bölgeler kumaş yapıdan oluşuyor. Bu alanda deri kullanılmaması ve bunun yerine delikli kumaş kullanılması oldukça rahat bir kullanım sağlıyor. Ses kalitesine gelecek olursak; kulaklık, ses kalitesini 50mm’lik sürücülere borçlu. 20Hz-20Khz frekans yanıtına sahip. Bunların yanında oldukça hassas bir ses dengesini içerisinde barındırıyor. 107 dB SPL/mW hassasiyet özelliği bulunuyor. Bu özellikler kulaklığın ne kadar ciddi bir performans sunduğunu oyunculara göstermekte.

Mikrofon konusu ise başlı başına önemli bir nokta. Mikrofondaki problemler hem oyuncuyu hem de çoklu oynanan oyunlarda takım arkadaşlarını etkiliyor. Mikrofonun kaliteli olması ise kurulan iletişimin sağlıklı şekilde yerine getirilmesini sağlıyor. Kollu olan mikrofon; 6mm’lik boyut, 100Hz-20kHz frekans yanıtı ve tek yönlü ses alış şekline sahip. Kulaklığın kullanılışı ise oldukça ergonomik. Kulaklığın arkasındaysa kolay erişebilir bir ses ayarlama çarkı bulunmakta. Bu sayede oyuncu anlık ses ayarlamasını kulaklığın kolaylıkla yapabiliyor. Kulaklıklarda büyük problem yaratan bu çarkı Logitech oldukça kolay erişilebilir bir noktaya koymuş.

Kulaklık kablo aracılığıyla bilgisayarlara bağlanılıyor. Plastik yapılı kablo oldukça kaliteli bir yapıya sahip. Mikrofonun genel olarak malzeme kalitesi orta-yüksek arasında. Fiyatı ise güncel olarak 300-350 TL bandında seyrediyor. Bu sebeple Logitech 332SE, oyuncu kulaklığı önerisi 2020 arasında yer alıyor.

oyuncu kulaklığı

Logitech 332SE Alınır Mı?

Yukarıda yaptığımız Logitech 332SE incelemesini göz önünde bulundurarak bu kulaklığın alınabilir seviyede olduğunu söyleyebiliriz. Gerek malzeme kalitesi gerekse teknik özellikleri oyuncular için oldukça yeterli. Fiyatının da dengi kulaklıklara göre oldukça ucuz olması oyun oynayan arkadaşlarımız için avantalı bir durum. Kulaklık genel olarak fiyat performans ürünleri arasında yer alıyor.

Logitech G332SE vs G230 vs G332

Logitech G332SE modelinin bir alt modeli Logitech G230 uzun süre piyasada yerini koruyan kulaklıklardan birisi. Bunun yanında Logitech’in G332 modeli de oldukça beğenilen bir kulaklık. Pek yeni çıkan G332SE modeliyle aralarında fark var mı?

Logitech G332SE vs G230 vs G332

Bu kulaklık modellerinin üçü de kabloyla bilgisayara bağlanıyor. Hassasiyet noktasındaysa G332SE modeli bir adım önde. G332SE 107dB’lik bir hassasiyete sahipken G230 modeli 97 dB’lik hassasiyete sahip. Genel yapı olarak birbirlerine çok benzeyen kulaklıklar arasında, G332SE modelinde olan paslanmaz çelik kafa bandı G332 modelinde bulunmuyor. G230 modeli 2 jaka sahip. Sürücü çapındaysa G332SE modeli yine önde gözüküyor. G332SE 50mm sürücülere sahipken G232 40mm sürücülere sahip.

Logitech’in bir diğer modeli G332 teknik olarak G332SE modeliyle aynı özelliklere sahip. Aralarındaki tek fark ise dış eklentiler. Genel bakacak olursak bu üç kulaklıkta oyuncu kulaklığı önerisi 2020 arasına girebilecek düzeyde.

  1. Avatar
    kleopara
    17:11 20 Eylül 2020 17:11

    Güzel ve bilgilendirici bir yazı olmuş teşekkürlerimi sunuyorum. Daha iyisi olamazdı diye düşünüyorum. Sabırsızlıkla almayı planlıyorum.

Bir yorum bırakınız...

*

windows

Windows 10 Kullanıcı Adı Değiştirme

Bütün işletim sistemlerinde olduğu gibi Windows 10 işletim sisteminde de her kullanıcının ...
excel açılır

Excel Otomatik Yedekleme

Excel otomatik yedekleme işlemi, son derece önemli olan konulardan biri olarak kabul ...
windows 10 siyah ekran

Windows 10’da Dosya Uzantısını Gösterme

Windows işletim sisteminde dosyaların tamamı bir uzantıdan oluşur ve bilgisayarınızda bunları Windows ...
whatsapp

Whatsapp Toplu Mesaj Silme İşlemleri

Whatsapp toplu mesaj silme konusu, pek çok bireyin mustarip olduğu ve araştırdığı ...
POCO X3 nfc

Uygun Fiyatlı POCO X3 Türkiye’de! İşte Türkiye Fiyatı ve Özellikleri

Yakın zamanda duyurulan POCO X3 cihazının Türkiye fiyatı resmen belli oldu. Cihaz ...
htc desire 20

Yeni HTC Desire 20+ Resmen Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

Orta segment yeni cihaz HTC Desire 20+ Tayvanlı şirket tarafından duyuruldu. Tayvan’da ...
mobil ödeme

Mobil Ödeme Nedir? Nasıl Kapatılır?

Gelişen teknoloji imkanları sayesinde ödeme yöntemlerinde de değişiklikler olmaya başladı. Söz konusu ...
windows 10 pil tüketimi

Windows 10’da Hangi Uygulama Ne Kadar Pil Tüketiyor?

Mevcut olan dizüstü bilgisayarınıza Windows 10 kurduysanız ya da bu işletim sistemine ...