Pixel 3 ve Pixel 3 XL Arasındaki Fark Nedir? | Sonsuz Teknoloji

Pixel 3 ve Pixel 3 XL Arasındaki Fark Nedir?

pixel 3

Google en son amiral gemisi akıllı telefonları olan Pixel 3 ve Pixel 3 XL telefonlar, özellikle dünyadaki en değerli teknoloji markalarından biri tarafından desteklendiklerinde, beklenti de yüksek olmaktadır. Pikseller zaten yüksek dereceli kameralarıyla tanınmakla birlikte, Google, 12.2MP’lik tek bir kamera kurulumuna rağmen, Google’ın yeni makine öğrenme yazılımı sayesinde, stüdyo benzeri mükemmel bir fotoğrafçılık deneyimi sunan yepyeni Pikseller ile yükseldi. Önceki Piksel gibi, yeni Piksel dizisi de iki boyut seçeneğiyle geliyor – çok kullanışlı 5.5 inç Piksel 3 ve daha büyük 6.3 inç Piksel 3 XL. Yeni Pixel 3 ve Pixel XL ile ilgili bilmeniz gereken her şey ;

Pixel 3 nedir?

Pixel 3, 5.5 inç ekranlı ve geçen yılın 5 inç Piksel 2’sinden önemli bir yükseltme ile nispeten bir birine yakın boyuttadır. Google, Pixel 3 ile tasarım ve estetik ile 18: 9 ekranlar harika görünüyor ve 5.5 inçlik ekrana sahip olsa bile, mükemmel bir el dostu akıllı telefona sahip olan ellerde harika hissediliyor. Tek dezavantajı, oynamak için birkaç saat içinde ekleyen Pixel 3 XL’in devasa 3430 mAh bataryasıyla karşılaştırıldığında ortalamanın altında bir 2915 mAh bataryayı paketlemesi. Google ayrıca, önemli bir donanım bileşeni olduğunu düşünen çok akıllı bir hareket olmayan yeni Piksellerdeki 3,5 mm kulaklık jakından da kurtuluyor. Olağanüstü, canlı görüntüler için OIS özellikli, yüksek dereceli 12,2 MP (f / 1,8 diyafram) düşük ışıklı arka kameraya sahiptir. Çift ön kamera algılayıcıları harika bir ektir ve geniş açılı özçekimler yapmanıza yardımcı olur.

Pixel 3 XL nedir?

Pixel 3 XL, büyük 6,3 inç AMOLED ekranına büyük ilgi görüyor. Tasarım devasa ekranla pek iyi gitmiyor ancak, yüksek değerli 12,2 MP AI destekli kamera tüm tasarım kusurlarını telafi ediyor. Kamera, giriş seviyesi bir DSLR parası için koşma şansı verebilecek gerçekten birinci sınıf. Şimdi yaşam benzeri öz çekimler için ikinci bir geniş açılı kamerayı barındırıyor. Pixel 3 gibi, en son Snapdragon 845 okta çekirdekli işlemci ve Adreno 630 GPU ile güçlendirilmiş ve olağanüstü performans için 4 GB RAM bulunuyor. Pixel 3 gibi, toz, kir ve kumdan korunmayı garanti eden ve suda daha uzun süre hayatta kalmaya yardımcı olan standart IP68 su geçirmez sınıfı ile desteklenir.

Pixel 3 ile Pixel 3 XL arasındaki fark

Tasarım

Piksel 3’teki çerçeveler, Piksel 2’ye kıyasla önemli ölçüde azaltılır, ancak Piksel 3 XL’deki büyük ve daha derin çentik, Google’ın amiral gemisi iki tonlu tasarımına gözle görülür bir ektir. Pixel 3, Pixel 2 XL’in küçültülmüş varyantına daha çok benziyor ancak daha büyük bir ekrana sahip olsa bile, bir eliyle rahatça kullanılabilecek kadar kompakt ve kolayca Pixel 3’e geçmenin en iyi nedeni olan ceplere kolayca sığabiliyor. Piksel 3 XL. Her iki telefondaki OLED panelleri neredeyse aynı görünecek şekilde kalibre edilirken, Pixel 3 XL’in oldukça büyük, daha derin çentiği ilginç bir ekleme yapıyor.

Ekran

Her iksi de tasarımda neredeyse aynı olsa da, Pixel 3, 5.5 inç 2160 × 1080 ekrana sahipken, Pixel 3 XL büyük 6.3 inç 2960 × 1440 OLED ekrana sahip. Yeni Pikseller kesinlikle geçen seneki Pixel 2 ve Pixel 2 XL’den daha büyük. Pixel 3, tek elle kolayca yönetilebilen harika bir el dostu telefon olmasına rağmen, büyük çentikli büyük boy Pixel 3 XL, birçok kişi tarafından sevildiğinden emin ve neredeyse yüzde 12 daha geniş ve yüzde 8 daha uzun boylu. Piksel 3 Ekstra ekranla, Pixel 3 XL ile her zaman daha fazlasını yapabilirsiniz.

Batarya

Her iki telefon da üstün bir his için şık ve dayanıklı cam sırtlara sahip olsa da, telefonları yanlışlıkla dökülmelerine ve düşmelerine, toza, kire ve kuma karşı koruyan, endüstri standardı IP68 su geçirmez sınıfı ile de desteklenir. İki Piksel arasındaki en belirgin fark, bataryadır. Pixel 3 XL’in devasa 3430 mAh kapasitesine kıyasla, Pixel 3, ortalamanın altında bir 2915 mAh bataryaya sahip. Pixel 3 XL’in 3430 mAh bataryası hala Pixel 2 XL’nin 3520 mAh batarya ömrünün arkasında. Pixel 3, daha küçük bir batarya takımı nedeniyle, Pixel 3 XL kadar uzun batarya ömrü yoktur.

Fiyat

Yeni Piksellerdeki OLED ekranlar, yeni Pixel serisine etkileyici bir ektir ve geçen yılın Pixel 2 ve Pixel 2 XL AMOLED ekranlarından kaliteli bir yükseltme. Ancak daha büyük ekranlar ve birinci sınıf ekranlar ağır bir fiyat etiketiyle gelir. Bu nedenle Google Pixel 3 standart 64GB model için 799 dolardan ve 128GB model için 899 dolardan başlayarak Pixel 3’ün fiyatını marjinal olarak yüksek tuttu. Pixel 3 XL, büyük ekranı sayesinde 64GB model için 899 dolara, 128GB modelinde ise 999 dolara mal oluyor.

Bir yorum bırakınız...

*