PlayStation Konsolunda Oyun İndirme Hızı Kısıtlandı | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

PlayStation Konsolunda Oyun İndirme Hızı Kısıtlandı

ps indirme hızı

Geçtiğimiz yılın Aralık ayı içerisinde Vuhan şehrinde ortaya çıkan Corona virüsü, çok kısa bir süre içerisinde 196 farklı ülkeye yayıldı. Virüsün yayılma hızını yavaşlatmak için hükümetler vatandaşlarına sokağa çıkmamaları konusunda çağrı yaparken bu çağrıya uyan milyonlarca insan evlerine çekildi. Milyonlarca insanın evlerine çekilmesiyle birlikte internet kullanımda çok ciddi bir artış meydana geldi.İnternet kullanımda meydana gelen artışlar sebebiyle herhangi bir sorun yaşanmaması için Avrupa ülkelerinde birtakım önlemler alınmaya başlandı.

Netflix, Apple TV servisi ve Youtube platformu görüntü kalitesini düşürürken, PlayStation hizmetlerinde de birtakım önlemler alındı. İnternet kullanımını rahatlatmak için Sony, PlayStation konsolunda oyun indirme hızını bir süreliğine kısıtladığını açıkladı. Evlerinde kalmak isteyen ve vaktini konsol üzerinde geçirmek isteyen kişiler için, birbirinden kaliteli PlayStation Plus içerikleri kullanıcılara sunulabilir.

Güncel PlayStation Plus Abonelik Ücretleri

PlayStation Plus aboneleri, her ay 2 farklı oyunu abonelikleri süresince ücretsiz bir şekilde oynayabilmektedir. Kullanıcılar aynı zamanda abone oldukları bu servis sayesinde çeşitli ek indirim fırsatlarından da yararlanabilmektedir.  1 Ay boyunca bu servisi kullanmak isteyen oyuncular aylık 24 TL ödeme yapması gerekirken, 3 ay boyunca bu servisi kullanmak isteyen oyun severler 75 TL, 1 yıl boyunca bu servisi kullanmak isteyen kullanıcılar ise 180 TL ödemesi gerekmektedir.

PlayStation Plus Abonelik Fiyatları 1 Mayıs Tarihinde Değişiyor

PlayStation Plus abonelik fiyatları 1 Mayıs 2020 tarihi ile birlikte değişiyor. Geçtiğimiz aylarda yapılan açıklamada abonelik fiyatlarında değişiklik yapılacağını kullanıcılara bildirilmişti. Yapılan açıklamaya göre 1 Mayıs tarihinden itibaren bu servise 1 ay süresince üye olmak isteyen kullanıcılar aylık 40 TL, 3 ay boyunca üye olmak isteyen oyun severler 100 TL, 1 boyunca bu servisi kullanmak ve çeşitli indirimlerden de yararlanmak isteyen kullanıcılar ise aylık 240 TL ödeme yapması gerekecek. 1 Mayıs tarihine kadar abonelik süresini uzatmak isteyen veya yeni abonelik almak isteyen kullanıcılar eski fiyatlardan yararlanabilecek.

Corona virüsü sebebiyle zor günler geçirdiğimiz şu günlerde insanların evde kalması son derece hayati önem taşımaktadır. Mümkün olduğunca dışarı çıkmamak veya çıkmak zorunda kalan insanlarında sosyal mesafeyi koruması virüsün yayılmasını engelleyebilmektedir.

 

Bir yorum bırakınız...

*

Axon 11 SE 5G

ZTE Axon 11 SE 5G Özellikleri ve Fiyatı

ZTE, düzenlediği etkinlik kapsamında 5G bağlantı teknolojisine sahip yeni akıllı telefonunu duyurdu ...
ram nedir

RAM (Random Access Memory) Nedir? RAM Ne İşe Yarar?

RAM, her ne kadar bilgisayar teknolojisinin gelişmesiyle birlikte hayatımıza girmiş olsa da ...
oyun hataları

Bilgisayarda Oyun Neden Hata Veriyor?

Bilgisayara yeni oyun yüklediğinizde sorunsuz bir şekilde çalışmasını beklersiniz. Bigisayarda oyun, açılmıyor, ...
rar nedir ne işe yarar

RAR Nedir? Ne İşe Yarar?

Günümüzde bilgisayar kullanıcılarının büyük bir kısmı, yüksek boyutlu dosyalar ile çalışmaktadır. Kimi ...
projektör

Projektör Nedir? Nasıl Çalışır?

Projektör, basitçe düşünecek olursak görüntüyü yansıtan bir cihazdır. Bu cihaz genellikle toplantı, ...
vram

VRAM (Video RAM) Nedir? Ne İşe Yarar?

VRAM tüm harici ekran kartlarında bulunan bir RAM türüdür. Bu bellek grafik ...
play station haziran oyunları

PlayStation Plus Haziran 2020 Ücretsiz Oyunları

PlayStation Plus abonelerine Haziran ayı içerisinde verilecek ücretsiz oyunlar belli oldu. Sosyal ...
imap nedir

IMAP Nedir? Ne İşe Yarar?

IMAP kelimesi, günümüzde birçok internet kullanıcısının karşısına sıklıkla çıkmaktadır. Asıl adı Internet ...