PUBG Mobile'de Oynamayı Kolaylaştırılacak En İyi Performans Ayarı Nasıl Yapılır? | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

PUBG Mobile’de Oynamayı Kolaylaştırılacak En İyi Performans Ayarı Nasıl Yapılır?

PUBG MOBILE LITE

PUBG Mobile oynamaya yeni başladıysanız, oyunu oynamak için en iyi ayarları bulmaya çalışıyorsunuz. PUBG Mobile, varsayılan ayarlarda bile iyi çalışır, ancak oyunu oynamayı çok daha kolaylaştıracak birkaç ayar vardır. Oyundaki en iyi ayarları bulmak için PUBG Mobil’e tekrar baktık ve oyununuz üzerinde büyük bir etki yaratmak için hangilerini hemen değiştirmeniz gerekir bunlara karar verdik. Bu ayarlar oyunu kazanacağınızı garanti etmez, ancak yeni oyuncular için oyuna hızlı bir başlangıç ​​yapmanızı sağlar.

PUBG Mobile içim en iyi performans ayarları:

Mikrofonu ve Hoparlörleri Kapatın

Her yeni PUBG Mobile oyuncusu, diğer oyuncuların mikrofonlarına çığlık attığını veya bazen oyunun ortasında küfür kullandığını duymayı rahatsız edici buluyor. Bu tür sesler oyuna konsantre olmanızı etkiler ve oyun esnasında performansınızı etkiler. Bunu footbal maçında deplasmanda oyun oynamaka gibi düşünün. Oyunda bunu devre dışı bırakmanın kolay bir yolu var. Oyuna içinde iken hoparlör simgesine basıp kapalı konuma getirebilirsiniz. Mikrofon için de aynı uygulamayı yapabilirsiniz. Bu herkesi susturur ve oynarken sohbet etmeye hazır olana kadar becerilerinizi keskinleştirmeye odaklanabilirsiniz.

pubg

PUBG Mobile Grafik Ayarlarını Optimize Edin

Her akıllı telefon için PUBG Mobile, en iyi performans için belirli grafik ayarlarını önerir. Bu her zaman doğru değildir, bazen PUBG Mobil’in önerilerinden uzaklaştığınızda tercih ettiğiniz daha iyi performans veya görseller bulabilirsiniz.

“Ayarlar > Grafiklere” gidin ve grafikleri, düşük kaliteli cihazlarda daha aşağı seviye olarak değiştirebilirsiniz. Bu işlemi pahalı telefon kullanıcıları dahi yapmaktadır. Çünkü mümkün olan en iyi kare hızını almaya çalışırlar.

Görsel Tarzı

Ayarlar > Grafik bölümüne gidin  ve oyunda görsellerin tarzınızı seçin. Klasik, renkli, gerçekçi veya yumuşak arasında seçim yapabilirsiniz. Bu, oyundaki renk tonunu değiştirir. Klasik herkes için çalışmadığından, telefonunuzun ekranında daha iyi görünen birini seçin.  bazı insanlar renkli modun düşmanları daha kolay tespit etmelerine yardımcı olduğunu iddia ediyor.

PUBG Mobile Kontrollerini Özelleştirin

PUBG Mobile’de yapmanız gereken ilk şey kontrolleri değiştirmek olsun. Oyunu açtıktan sonra “Ayarlar” kısmındaki kontrollerden özelleştir kısmına girdiğinizde bu seçenek sol altta bulunur. Şimdi ateş düğmesini hareket ettirebilir ve diğer tüm düğmeleri en rahat bulduğunuz yere yerleştirebilirsiniz.pubg performans

Otomatik Ekipman Almak

İdeal olarak, oyuna odaklanmak ve ganimet almak için ekrana dokunmak istemezsiniz. Bu ayar, sadece bunların üzerinden geçerek silah ve cephane almanızı sağlar. “Ayarlar > Al”a gidin ve şimdi otomatik almayı etkinleştirebilirsiniz.

Ne Kadar Cephane Almak İstediğinizi Ayarlayın

PUBG Mobile’da ne kadar stok taşıyabileceğiniz konusunda bir sınır var, ancak daha fazla cephane almak her zaman daha iyidir. Oyunda taşıyabileceğiniz mermi sayısında bir sınır vardır ve cephaneniz asla az kalmamasını sağlamak için biraz arttırmanızı öneririz. Hızlı ateş eden silahlar için yaklaşık 200 mermi ayarlayın. Farklı silahlar için farklı limitler ayarlayabilirsiniz, bu yüzden bunları akıllıca ayarlayın.

pubg performans

PUBG Mobile’da Görüş Açısını Değiştirme

Varsayılan olarak 90 derecelik bir görüş alanınız vardır. Bazı oyuncular, birinci şahıs görünümünde oynarken haritayı daha iyi görmek için bunu artırmayı tercih eder.

Hızlı Sohbete Daha Fazla Mesaj Ekleyin

Hızlı Sohbet, önceden yazılmış mesajları hızlı bir şekilde göndermek için set şablonları oluşturmanıza olanak tanır. Sesli sohbet kullanmaktan kaçınmak ve takım arkadaşlarınızla hızlı bir şekilde iletişim kurmak istiyorsanız bu yararlıdır.  “Ayarlar > Hızlı Sohbet” e gidin ve yeni mesajları ekleyin.

Nişan Rengi Değiştirme

Nişan işareti, silahınızı her atış oyununda nişan almanızı sağlar. PUBG Mobile’da rengini değiştirerek daha kolay görünmesini sağlayabilirsiniz. Ayarlar > Temel bölümüne gidin ve tercih ettiğiniz işaret rengini seçin.

Bir yorum bırakınız...

*

Axon 11 SE 5G

ZTE Axon 11 SE 5G Özellikleri ve Fiyatı

ZTE, düzenlediği etkinlik kapsamında 5G bağlantı teknolojisine sahip yeni akıllı telefonunu duyurdu ...
ram nedir

RAM (Random Access Memory) Nedir? RAM Ne İşe Yarar?

RAM, her ne kadar bilgisayar teknolojisinin gelişmesiyle birlikte hayatımıza girmiş olsa da ...
oyun hataları

Bilgisayarda Oyun Neden Hata Veriyor?

Bilgisayara yeni oyun yüklediğinizde sorunsuz bir şekilde çalışmasını beklersiniz. Bigisayarda oyun, açılmıyor, ...
rar nedir ne işe yarar

RAR Nedir? Ne İşe Yarar?

Günümüzde bilgisayar kullanıcılarının büyük bir kısmı, yüksek boyutlu dosyalar ile çalışmaktadır. Kimi ...
projektör

Projektör Nedir? Nasıl Çalışır?

Projektör, basitçe düşünecek olursak görüntüyü yansıtan bir cihazdır. Bu cihaz genellikle toplantı, ...
vram

VRAM (Video RAM) Nedir? Ne İşe Yarar?

VRAM tüm harici ekran kartlarında bulunan bir RAM türüdür. Bu bellek grafik ...
play station haziran oyunları

PlayStation Plus Haziran 2020 Ücretsiz Oyunları

PlayStation Plus abonelerine Haziran ayı içerisinde verilecek ücretsiz oyunlar belli oldu. Sosyal ...
imap nedir

IMAP Nedir? Ne İşe Yarar?

IMAP kelimesi, günümüzde birçok internet kullanıcısının karşısına sıklıkla çıkmaktadır. Asıl adı Internet ...