Quibi Nedir? Bilmeniz Gereken Her Şey | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Quibi Nedir? Bilmeniz Gereken Her Şey

Quibi

Quibi Nedir?

Quibi, telefonlar için tasarlanmış hareket halindeyken izlenebilecek yeni bir video akışı uygulamasıdır. Jeffrey Katzenberg tarafından kurulan ve 6 Nisan 2020 yılında hizmet verecek olan Quibi uygulaması, telefonlarda izlemek için tasarlanmış, video uzunluğu 10 dakikadan kısa olan kısa biçimli TV şovları kapsar. Ne izlerseniz izleyin 10 dakikayı geçmeyecek. Videoları 10 dakikadan az bölümler halinde izleyeceksiniz.

Kısa Bölüm TV Quibi

Quibi, popüler medya platformlarınan biri olacak. Netflix gibi orijinal içerik sağlayacaktır. Ancak filmleri ve dizileri normal uzunluklarında sunmak yerine, Quibi’nin TV bölümleri her zaman 10 dakikadan az olacak ve filmler bölümlere ayrılacak. Tüm içerik telefonunuz için özel olarak biçimlendirilmiştir, böylece dikey veya yatay biçimlerde görüntüleyebilirsiniz.

Talihsiz bir kurumsal portmanto vakasında, Quibi “hızlı ısırıklar” anlamına gelir. Quibi , ilk yılında içeriğe 1.1 milyar dolar harcamayı planlıyor ve 7.000’den fazla video bölümleri bekleniyor.

Bu videolar, büyük ekranlarda izleyebileceğiniz videolar olmayacak tamamen telefonlar için tasarlanmış bir uygulamadır. Hizmet başladığında, korku , drama ve komediden haberler, spor ve gerçekliğe kadar çeşitli türlerde yaklaşık 50 orijinal başlık olacak.

Quibi  Fiyatı

Netflix (8,99 $ / ay) ile karşılaştırıldığında, Quibi’nin aylık abonelik planları biraz daha ucuz ama çok fazla değil. Quibi’nin temel aboneliği, reklamlarla olan içeriği ayda 4,99 ABD doları karşılığında erişim sağlanacak. Quibi’yi reklamlar olmadan izlemek için üç dolar daha fazla ödemek gerekiyor. (7,99 $ / ay). Bu nedenle Netflix’le hemen hemen aynı fiyata denk geliyor.

Türkiye’de değilseniz, 6 Nisan’da başlamadan önce uygulamayı Apple App Store veya Google Play Store‘dan indirmek için ön kayıt yaptırırsanız, 90 günlük ücretsiz deneme sürümünden yararlanabilirsiniz. Evet şuan için Ülkemizde hizmet vermeyecek.

Quibi Hollywood Yıldızları

Hollywood oyuncuları tarafından kurulan yeni platform, çoğu kitleye hitap edecek çok çeşitli kısa form içeriği sunuyor. Kevin Hart, Idris Elba, Naomi Watts ve Steven Spielberg, Quibi’nin reklamlarında önde gelen büyük isimlerden sadece birkaçı. Haber şovları, oyun ve modadan seks ve politikaya kadar çok çeşitli konuları kapsıyor.

Bir yorum bırakınız...

*

mobil internet

Android Telefonlarda Veri Kullanımı Nasıl Sınırlandırır?

Mobil internet teknolojisinin hayatımıza girmesiyle birlikte, birçok kullanıcı da işlerini akıllı cihazlarından ...
Honor Play 4 Pro

Üst Düzey Özelliklere Sahip Akıllı Telefon Honor Play 4 Pro Tanıtıldı

Huawei firmasının alt markası olarak bilinen Honor şirketi, düzenlediği özel lansman kapsamında ...
windows 10 ağ

Windows 10 Bilgisayarda Görev Çubuğu Düzenleme

Windows 10 işletim sistemi bilgisayarlarda görev çubuğu,  bilgisayar kullanımında en önemli özelliklerden ...
samsung akıllı telefon

Bütçe Dostu Telefon Samsung Galaxy M01 Özellikleri ve Fiyatı

Samsung, geçtiğimiz günlerde düzenlediği lansman kapsamında bütçe dostu yeni akıllı telefonunu duyurdu ...
Lenovo Legion

Lenovo Legion Özellikleri Belli Oldu

Lenovo firması, yeni oyuncu telefonu Lenovo Legion için çalışmaları sürdürüyor. Oldukça güçlü ...
Ağ güvenliği

Ağ Güvenliği Nedir Nasıl Sağlanır?

Ağ güvenliği konusu gelişen teknolojilerle birlikte her geçen gün daha önemli hale ...
adobe

Adobe Programları ve Özellikleri Nelerdir?

Adobe programları birbirlerinden farklı özelliklere sahiptir ve özellikle profesyoneller tarafından tercih edilirler ...
Axon 11 SE 5G

ZTE Axon 11 SE 5G Özellikleri ve Fiyatı

ZTE, düzenlediği etkinlik kapsamında 5G bağlantı teknolojisine sahip yeni akıllı telefonunu duyurdu ...