Sahte Windows Movie Maker'a Dikkat Edin | Sonsuz Teknoloji

Sahte Windows Movie Maker’a Dikkat Edin

Windows Movie Maker’ı bedava indirin. 

Microsoft’un nostaljik Windows Movie Maker’ı indirme linki yazımızın sonunda bulunmaktadır. Windows XP ile gelen Windows Movie Maker, Video düzenleme yapılabilen  amatör ama ev kullanıcılarının sık kullandığı çok kullanışlı iyi bir programdır. Önceleri Windows sürümü içerisinde hazır olarak sunulurdu. Son Windows sürümlerinde artık hazır kurulu olmuyor. Windows Movie Maker’ı ayrıca yüklemek gerekiyor. Ancak bu işlemi yaparken için dikkatli olmalısınız. Microsoft resmi olarak Movie Maker’ı Ocak ayında kaldırdı. Microsoft’un yıllardır sağladığı amatör video düzenleyicisini artık Microsoft sitesinde bulamazsınız.

Sahte yazılım, video düzenleyicinin tüm özelliklerinin kilidini açmak için bir “yükseltme” ödemesi yapmanızı İstiyor. Sahte yazılım, aldatmaca arama motorlarının aracılığı ile küresel çapta yayılmıştır.  Sahte yazılım Google’da “Windows Movie Maker” diye arama yaptığınızda site en üst sıralarda çıkmaktadır. Site adı “www.windows-movie-maker.org” Birçok indirme siteleri de bu siteye yönlendirmektedir. Yukarıdaki resim sitenin ana sayfasını gösterir.

Sahte yazılım windows-movie-maker.org web sitesinde yayınlanıyor. Sahte olmasına rağmen arama sonuçlarında Microsoft listelerinin önüne geçiyor. Sahte Windows Movie Maker’ı indiren kurbanlar Microsoft’un Windows Movie Maker video düzenleyicisini indiriyor. Ancak, tam sürüm için ödeme talep ediyor. Windows Movie Maker ücretsiz bir program olmasına rağmen tam sürüm için 29,95 dolara isteniyor. Zaten siteye baktığınızda Movie Maker’dan başka bir şey yok, tamamen dolandırıcılık işi.

Dolandırıcılık çok yaygın; ESET anti-virüs şirketi dolandırıcılık olarak nitelendirdiği bu programın Filipinler, Danimarka, Finlandiya ve İsrail’de yaygın olarak indirildiğini belirtti. Google Trends’e göre, Google’da “Windows Movie Maker” için en fazla arama, Filipinler’de yapıldı. ESET şirket araştırmacılar Microsoft ve Google’a aldatmaca hakkında bilgi verdiklerini söyledi.

Microsoft’un nostaljik Windows Movie Maker’ı bedava indirin. 

 

Bir yorum bırakınız...

*