Samsung Galaxy A71 5G’nin Bazı Özellikleri Ortaya Çıktı | Sonsuz Teknoloji

Samsung Galaxy A71 5G’nin Bazı Özellikleri Ortaya Çıktı

samsung

5G akıllı telefonlar arasına katılmaya hazırlanan Samsung Galaxy A71 5G ile ilgili bazı detaylar TENAA sitesinde ortaya çıktı.

Çıkardığı Galaxy modelleri ile farklı bütçe ve özellikler ile her kesime hitap eden Samsung, yeni bir modelin hazırlığını yapıyor. Son dönemde amiral gemileri olan Galaxy S20 modellerini dünyaya tanıtan koreli dev firma bu sefer de karşımıza orta segment diyebileceğimiz bir telefon ile geliyor. Samsung’un  Samsung A7 modeli daha önce tanıtılmıştı ancak, 5G teknolojisine sahip yeni modeli Galaxy A71 5G resmi olarak tanıtılmasa da TENAA sitesinde bazı özellikleri ortaya çıktı. TENAA sitesinin ne olduğuna gelecek olursak bu site Çinli bir sertifika sitesi. Peki Samsung’un yeni akıllı telefonunun ortaya çıkan özellikleri neler?

Samsung Galaxy A71 5G’nin bazı özellikleri karşımızda

Samsung Galaxy A71 5G hakkında bir süre önce 3C sitesinde 25W hızlı şarj desteği olacağı belirtilmişti. Cihaz hakkında kısa zaman sonra ise bir başka sertifika sitesi TENAA’da birçok özellik ortaya çıktı. TENAA sitesinde daha önce birçok cihazın ilk bilgileri ortaya çıkmıştı. Samsung’un A ailesine eklenecek yeni 5G teknoloji destekli cihazının ortaya çıkan özellikleri ise şöyle;

Exynos 980 5G İşlemcisi

Exynos 980 5G, adından da anlaşılabileceği üzere Samsung’un 5G teknolojili işlemcilerinden bir tanesi. 2019 yılının son çeyreğine doğru tanıtılan işlemcinin içerisinde entegre 5G modem bulunuyor.  Samsung’un 5G entegre modemli ürettiği ilk işlemci olan Exynos 980 5G, 2.55 Gbps’ye kadar indirme hızı sunuyor. 980 5G 108 megapiksele kadar ana kamera desteği sunuyor. Ayrıca 20 ve 16 megapiksel iki sensörü de aynı anda çalıştırabiliyor. İşlemcinin ön kamera desteği ise 22 megapiksel.

Exynos 980 5G’nin çekirdeklerine gelecek olursak, içerisinde 2 adet yüksek performanslı olmak üzere 8 çekirdek bulunuyor. Yüksek performanslı ARM Cortex A77 tabanlı 2 çekirdek 2.55 GHz hızı ile çalışırken, diğer Cortex A55 çekirdekler 1.8 Ghz ile çalışıyorlar.

4.370 mAh Kapasiteli Batarya ve 25W Hızlı Şarj Desteği

Samsung Galaxy A71 5G’nin 25W hızlı şarj desteği ile geleceği aslında geçtiğimiz kısa dönemde ortaya çıkmıştı. Ancak batarya kapasitesinin ne kadar olacağı henüz bilinmiyordu. A serisinin yeni üyesinin bataryası ideal diyebileceğimiz bir kapasite ile geliyor. 4.370 mAh kapasite ile gelecek olan batarya günümüz telefonlarından biraz aşağıda kalsa da cihaz ile olan uyumunu görmeden yorum yapmak pek doğru olmaz.

8 GB RAM ve 185 Gram Ağırlık

Cihazın 8GB RAM ile geleceği ise TENAA sitesinde ortaya çıkmış durumda. Günümüz cihazlarına bakıldığında 8 GB RAM ideal hatta oldukça yeterli diyebiliriz. Yeni akıllı telefonun boyutlarına gelecek olursak cihaz 162,6 mm x 75,5 mm x 8,1 mm ölçülerinde olacak ve cihaz 185 gram ağırlığa sahip olacak.

NBTC sitesinde Samsung Galaxy A31 adı doğrulandı

Samsung Galaxy A71 5G’nin özelliklerinin yanı sıra Samsung adına önemli bir gelişme daha yaşandı. Samsung’un SM-A315G/DS model numarasına sahip olan cihazının adının Galaxy A31 olacağı doğrulandı. Ayrıca NBTC’de yer alan diğer önemli bilgilere göre bu cihaz çift SIM kart desteği ve LTE bağlantı desteği ile gelecek.

Bir yorum bırakınız...

*