Samsung’un Yeni OLED Dizüstü Bilgisayar Ekranları ∞ Sonsuz Teknoloji Samsung’un Yeni OLED Dizüstü Bilgisayar Ekranları ∞ Sonsuz Teknoloji

Samsung’un Yeni OLED Dizüstü Bilgisayar Ekranları

samsunG oled

2020 yılında evden çalışma ve evden eğitimden dolayı çok insan bilgisayar almak zorunda kaldı. Bilgisayar satışlarında yüksek fiyatlara rağmen artış oldu.   Önümüzdeki günlerde de bu evden çalışma ve eğitim düzeni devam edecek gibi görünüyor. 2021 yılında teknoloji üretici firmaları ürünlerine yeni donanımlar ekleyerek karşımıza çıkacaktır.

11 Ocak 2021’de başlayacak olan teknoloji fuarı CES 2021 bu yıl da sanal olarak devam edecek. Teknoloji üretici firmaların başında gelen Samsung  2021’de çeşitli TV’ler, monitörler, tabletler ve dizüstü bilgisayarlarla kendini gösterecek. Samsung, 2021 dizüstü bilgisayarlar için OLED ekran ile geleceğinin sinyallerini veriyor.

Samsung’dan Dizüstü için OLED Ekran

Samsung Display, ileride bazı dizüstü bilgisayarlarda kullanılacak yeni OLED panelleri için bir tanıtım videosu yayınladı. Bu tür ekranlar en yeni iPhone 12 ve yakında çıkacak olan Galaxy S21 cihazlarında kullanılıyor. Ama bir dizüstü bilgisayar için kullanılmadı.

Samsung, dizüstü bilgisayarlar için büyük bir yükseltme gibi görünen dizüstü bilgisayarlar için OLED panelleri göstermeye hazırlanıyor. Yukarıdaki 90 saniyelik kısa video, geleneksel bir LCD ekrana kıyasla bir OLED panelin bazı avantajları gösterilmiştir.

Dizüstü bilgisayar için OLED panel daha yüksek bir kontrast oranı (1.000.000: 1) ve daha koyu siyahlar (0.0005 nit) ile geliyor. Şirket, ayrıca panellerin % 120 DCI-P3 renk gamını ve% 85 HDR kapsamını destekleyeceğini söylüyor. OLED paneller ayrıca doğrudan güneş ışığında daha iyi çalışır, böylece parlama konusunda endişelenmenize gerek kalmadan dış mekanlarda kullanılabilir.

İlgili: Oled, Amoled ve Poled Ekranlar Arasındaki Fark Nedir?

Samsung, dizüstü bilgisayar için OLED ekranı 2021 yılında hangi dizüstü bilgisayar modellerinde kullanacağı belli değil. Bu videoda gösterilen laptop kesinlikle çekici görünüyor. Ultra ince ve neredeyse çerçeve yok gibi. Samsung, bu ekranları diğer dizüstü bilgisayar üreticilerine de sunuyor, bu da bir Samsung dizüstü bilgisayarda yer alacağı gibi diğer laptop markalarında da bu OLED ekranları görebilecemiz anlamına geliyor.

Bir yorum bırakınız...

*

Harddisk

Dünyanın İlk Harddiski

Dünyanın ilk harddiski 1956 yılında IBM şirketi tarafından üretilmiştir. IBM Eylül 1956‘da da ...
Hesap_Ekleme_01

Android Cihazlarda Hesap Ekleme

Android telefon veya tabletlerde cihazınıza uygulama yüklemek için cihazınıza Gmail hesabı eklemeniz ...