Siri ile İphone’da Yazılı Mesaj Nasıl Gönderilir? | Sonsuz Teknoloji

Siri ile İphone’da Yazılı Mesaj Nasıl Gönderilir?

Teknoloji dünyasında her dönem yeni gelişmelerle ve yeniliklerle karşılaşmaya devam ediyoruz. Ortaya çıkan her yeni gelişme insan hayatına çok daha iyi kolaylıklar kazandırmakta ve beklentileri çok daha etkili bir şekilde karşılamaya yardımcı olmaktadır. Bu konuda özellikle tüm dünyada birçok insana ulaşmayı başaran teknoloji devi Apple, kullanıcıları için daima gelişmeleri en üst düzeyde tutmak için kendilerine yenilikler kazandırıyor.

Birçok insanın da bildiği üzere Apple firması, İOS, tvOS ve watchOS gibi işletim sistemlerinde de kullanılabilen Siri uygulamasını sistemine dâhil etmişti. Bu uygulama ayrıca İphone telefonların yanı sıra Mac, İpad ve Apple Watch gibi firmanın ürettiği birçok farklı cihazda da kolaylıkla kullanılabiliyor.

Adeta Kişisel Bir Asistan Siri

Siri uygulaması adeta bir kişisel asistan gibi kullanıcılarına her açıdan oldukça önemli rahatlıklar sunuyor. Siri, komutlarınızı en iyi şekilde algılayarak istediğiniz birçok işlemi oldukça pratik bir şekilde yerine getiriyor. Sürekli yanımızda bulunması ve kolay taşınması açısından özellikle cep telefonlarının kullanımında Siri uygulamasına insanlar çok daha fazla ihtiyaç duyuyor.

Bu hem kolayca birini aramak ya da bu kişilere istenildiğinde mesaj göndermek gibi durumlarda çok iyi bir şekilde işe yarıyor. Artık günümüzde gelinen noktada birçok İphone kullanıcısı için Siri vazgeçilmez en iyi seçeneklerden biri olarak sıklıkla tercih ediliyor.

Siri Uygulamasını Etkinleştirme

Bir Apple kullanıcısı olmaya karar veren herkes için öncelikle cihazın kurulumu aşamasında Siri’nin kullanılıp kullanılmayacağına yönelik bir soru bizleri karşılıyor. Burada istenirse Siri uygulamasını hemen aktifleştirmek mümkün oluyor. Ancak yine eğer istenirse daha sonra da Siri uygulamasını açmak için ayarlar bölümünden gerekli bölümün aktif edilmesi yeterli oluyor.

İphone’da Siri ile Mesaj Göndermek Çok Kolay

Telefonda mesajlaşma, gündelik yaşamda insanların en yoğun olarak kullandıkları sistemlerden biridir. İphone sistemi içerisinde yer alan Siri ile mesaj göndermek ise en harika seçeneklerden biri olmayı başarıyor. Siri ile İphone’da yazılı mesaj nasıl gönderilir? Şimdi buna yakından bir göz atalım;

  • Öncelikle “Home” tuşuna basın ve Siri’yi açın,
  • Karşınıza çıkan şey ‘’nasıl yardımcı olabilirim’’ yazısıdır,
  • Burada örneğin X kişisine mesaj gönder diye isim ve soy isim ile seslenin,
  • Bunu yaparken ne söyleyeceğinizi de ardından ifade edin,
  • Siri, belirttiğiniz mesaj yönünde hazır olup olmadığınız teyit eder,

Siz de ‘’Gönder’’ dediğinizde mesaj iletme işlemini başarıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*