Spetial Audio Nedir? Nasıl Kullanılır? | Sonsuz Teknoloji

Spetial Audio Nedir? Nasıl Kullanılır?

spetial audio

Oyunlarda rakibinizden önde olmak ver rakibinizin yerini daha iyi tespit edebilmek için mutlaka ses kasma yöntemine başvurmanız gerekmekte. Ses kasma yöntemi sayesinde rakibinizin yerini anlık olarak takip etme şansınız bulunur.

Gelişen teknoloji ile birlikte ses kasma ve kaliteli ses konusunda Spetial Audio hayatımıza girmeye başlıyor. Son zamanlarda adını duymaya başladığımız Spetial Audio Nedir? Teknoloji her alanda kendini geliştirmeye devam ediyor. Oyunlarda öne geçme şansınız sadece görüntü konusunda elde etmenize gerek yok. Doğru ses ve kaliteli ses alma teknolojisi sayesinde oyunlarda rakiplerinizden daha önde olabilirsiniz.

Bu teknolojik gelişme şu an için sadece Airpods Pro cihazlarda çalışmakta. İlerleyen zamanlarda diğer kulaklıklara eklenmesi beklentiler arasında yer almaktadır.

spetial audio nedir

Spetial Audio Nedir?

Spetial Audio Nedir? Oyunlarda ses kasmanın ne kadar önemli olduğunu Profesyonel oyuncuları izleyerek anlama şansımız bulunmakta. Rakibin yerini tespit etmek sadece görsel gelişimiler ile değil işitsel gelişimler ile de olmakta.

Bu konuda devreye Spetial Audio giriyor. Söz konusu teknoloji sinemalarda da çokça gördüğümüz sanal oda teknolojisini kullanmakta. Kulağınıza taktığınız bir kulaklık sayesinde yüksek kaliteli sınırsız bir odada yer aldığınızı düşünün.

Düşmanın nereden geldiğini, ayak seslerini ve silah seslerini gerçek zamanlı olarak gerçek uzaklık mesafesine bağlı kalarak duymanıza olanak tanıyan bir teknolojik gelişme. Söz konusu özellik şu an için sadece Airpods Pro kulaklıklarda kullanılabilir durumda.

Gelişmiş surround teknoloji imkânı sayesinde rakiplerinizin nereden geldiğini gerçek hayatta işitsel yeteneklerinizi kullandığınız gibi kullanarak tespit etme şansınız bulunmakta.

Spetial Audio Nasıl Kullanılır?

Spetial Audio Nasıl Kullanılır? Bunca güzel özelliğe hizmet eden ve ses kalitesini üç katına çıkartan bu teknolojik gelişme nasıl kullanılır? Söz konusu teknolojik gelişmeyi kullanabilmek için elinizde bir Airpods Pro cihazı olması gerekir

Şu an için Airpods Pro cihazlarda kullanıma sunulan özellik, ilerleyen zamanlarda diğer kulaklıklara da sunulmak üzere geliştirilmeye devam ediyor.

Spetial Audio Nasıl Kullanılır?

Özelliği aktif etmek için IOS cihazınızdan Bluetooth ayarlarını açarak Airpods Pro cihazınızı bulun. Söz konusu bulma işleminden sonra kulaklığınıza bağlantı sağlayarak ayarlama kısmına geçiş sağlayın.

  • IOS “Ayarlar” sekmesine giriş yapın.
  • Bluetooth ayarları sekmesine tıklayın.
  • Gelecek olan pencereden Airpods Pro kulaklığınızı seçin.
  • Açılacak olan ayar sayfasında “Çevresel ses” bir diğer adı ile Spetial Audio seçeneğini aktif edin.

Aktif etme işleminden hemen sonra söz konusu özelliği kullanmaya başlayabilirsiniz. Hiçbir ayar gerektirmeyen bu işlemden sonra geriye sadece Müziğin, filmin ve oyunun keyfine bakmanız kalıyor. Söz konusu çevresel ses özelliği sayesinde rakiplerinizin önüne 1-0 geçme şansına sahipsiniz.

spatial audio ios

Başlarda da söylediğimiz gibi, bu muhteşem olarak sayılabilecek olan özellik şu an için sadece IOS işletim sistemli cihazlarda ve Airpods Pro kulaklıklarda çalışmakta. İlerleyen zamanlarda geliştirilerek diğer kulaklıklara ve işletim sistemlerine getirilmesi planlananlar arasında.

Bir yorum bırakınız...

*