SSD Hosting Nedir? Diğer Hostinglerden Farkı Nedir? ∞ Sonsuz Teknoloji SSD Hosting Nedir? Diğer Hostinglerden Farkı Nedir? ∞ Sonsuz Teknoloji

SSD Hosting Nedir? Diğer Hostinglerden Farkı Nedir?

SSD Hosting nedir

Hosting hizmetinden yararlanmak istiyorsanız önünüzde birden fazla seçenek olacaktır. Seçenekler sistemin Ram oranından işlemci oranına kadar değişiklik gösterebilir ancak bu konuda en can alıcı nokta SSD hosting ve HDD hosting ayrımı olacaktır. SSD Hosting nedir? Diğer hostinglerden farkı nedir?

Bir hosting kiralamadan önce bazı noktalara kesinlikle göz gezdirmeniz gerekmekte. Hosting sunucunuzun Ram oranı ve İşlemci modelinin yanı sıra depolama için kullanılan bileşenleri de oldukça büyük önem taşımaktadır.

SSD Hosting ve HDD hosting olarak ayrımlara uğrayan bu depolama hizmetleri, sunucunuzdan alacağınız performansı doğrudan etkilemektedir. Daha iyi performans almak için hangi model depolama birimi seçilmelidir? SSD ve HDD hosting arasındaki farklar nelerdir?

İlgili: HDD ve SSD Arasındaki Fark Nedir?

SSD Hosting Nedir?

SSD Nedir

SSD Hosting nedir? Sunucuların performansı için ram ve işlemci dışında mutlaka dikkat edilmesi gerekenler arsında depolama birimleri de bulunmaktadır.

SSD ve HDD olarak ikiye ayrılan bu depolama birimleri aralarında olan hız farkı nedeni ile oldukça büyük farklılık göstermektedir. HDD diskler içinde dönen bir “cd” benzeri yapıya sahiptir. Okuma ve yazma işlemleri bu dönen disk üzerine yapılır ve mekanik olması nedeni ile belirli hızın üzerine çıkamaz.

SSD yani Solid State Disk modelleri mekanik akşamlara sahip değildir. Elektronik olarak ilerleyen sistemi sayesinde yazma ve okuma hızı akıl almaz derecede fazladır. Yazma ve okuma işlemlerini elektronik olarak yapabilen bu depolama sistemi internet sitelerinizin daha hızlı açılmasını sağlar.

Sadece daha hızlı açılma değil yüklenen dosyaların da oldukça hızlı şekilde kabul edilmesini sağlar ve kullanıcıları her zaman memnun eder.

SSD Hosting ve HDD Hosting Arasındaki Fark Nedir?

SSD Hosting ve HDD Hosting Arasındaki Fark Nedir

SSD hosting ve HDD hosting arasındaki fark nedir? Depolama birimlerinin arasında oluşan farklara baktık. Peki, bu depolama birimlerinin farklılığı Hosting alanında farklılıklara neden olmakta mı?

SSD yapıda olan hostingler HDD yapıda olan hostinglerden her zaman daha hızlıdır. HDD yapıda olan depolama birimleri mekanik aksama sahip depolama birimleridir. Bu nedenle yazma ve okuma konusunda içerisinde dönen metal bir disk vardır.

Bazı gelişmiş HDD modellerinde bu dönen diskin hızı her ne kadar arttırılmış olsa da asla bir SSD performansı gösteremiyor.

İlgili: Harddisk’in SSD veya HDD Olduğu Nasıl Anlaşılır?

SSD depolama birimleri elektronik yapıda olmaları nedeni ile en hızlı depolama birimlerinden birisidir. SSD yapısında olan depolama biriminden hizmet aldığınız zaman siteniz daha hızlı açılacaktır. Sadece açılma değil sisteme bir şeyin yüklenmesi de doğru orantıda artış gösterecektir.

Daha hızlı sistemler sayesinde sitenizden hizmet alanların memnuniyetini en üst düzeyde tutabilirsiniz. Bunun yanı sıra bir hizmet veren sisteme sahipseniz SSD depolama modelleri sayesinde hizmetin daha hızlı işlemesini sağlamış olursunuz.

SSD yapıda olan sunucularda dönmesi gereken bir parça olmaması nedeni ile işlemleriniz daha hızlı ve takılmadan gerçekleşecektir.

Bir yorum bırakınız...

*

aimlamp

AimLab Aim Geliştirme Programı Nedir?

AimLab, aim yani nişan alma yeteneğinizi geliştirdiğiniz Steam platformu üzerinden kullanılabilen bir ...
IceWarp

IceWarp Nedir? Ne İşe Yarar?

E-Posta, günümüzün en önemli iletişim araçlarından biri olarak kabul edilmektedir. Kullanıcılar, dijitalleşen ...
Lidar

Lidar Nedir? Nasıl Çalışır?

Lidar, iPad Pro 2020’ den sonra iPhone 12 Pro ve iPhone 12 ...
Ambilight

Ambilight Nedir? Hangi Televizyonlarda Var?

Ambilight, televizyonun arka kenar kısımlarında bulunan ve renkli şekilde yanabilen floresan teknolojidir ...
Image Segmentation

Image Segmentation Nedir, Ne İşe Yarar?

Image Segmentation ifadesinin Türkçe karşılığı olarak kullanılan “Görüntü Bölütleme” işlemi Nesne tanıma ...
Dual kamera

Dual Kamera Nedir Nasıl Çalışır?

Teknolojinin gelişmesi ile her geçen gün yeni özellikler çıkıyor. Dual kamera da ...
Bulut tabanlı sistemler

Bulut Tabanlı Sistemler Ne Demek?

Bulut tabanlı sistemler, kuruluma ihtiyaç duymadan web tabanlı uygulamalar yardımı ile online ...
Dijital vatandaşlık

Dijital Vatandaşlık Nedir, Kuralları Nelerdir, Hangi Faydaları Sağlar?

Dijital vatandaşlık, internet alt yapısının hızla gelişmesi ve yaygınlaşmasıyla birlikte hayatımıza giren ...