Steam Gizlilik Ayarları 2018 | Sonsuz Teknoloji

Steam Gizlilik Ayarları 2018

Steam gizlilik ayarları nasıl yapılır

Valve Software, geçtiğimiz haftalarda oyun platformunun tüm kullanıcıları için kullanıcı gizliliğini artıran, Steam’deki gizlilik ayarlarında büyük bir değişiklik olduğunu açıkladı.

Steam kullanıcıları artık profillerine, oyun detaylarına ve envanterine erişebilenleri seçebilir. Steam profillerinin görünürlüğü “Herkese AçıkSadece Arkadaşlar ve Gizli” üç seçenek bulunmaktadır.

İşte tercihlerin ayarlanması;

steam gizlilik

Siz istediğiniz seçeneği kendi isteğinize göre değiştirebilirsiniz.

 1. Bilgisayarınızdaki Steam’i başlatın ve giriş yapın.
 2. Ekranın sağ üst köşesindeki “profil” adınınızı tıklayın ve “Profili Düzenle” yi seçin.
 3. Profil sayfasındaki sağ alanda “Gizlilik Ayarlarım” bölümüne geçin.
 4. Buradaki seçenekler aşağıda sunulmuştur:
 • Steam profilinin görünürlüğünü değiştirin (Sadece Arkadaşlar)
 • Oyun ayrıntılarının görünürlüğünü değiştirin (Sadece Arkadaşlar)
 • Her zaman toplam oynatma zamanını “Gizli”  ayarlayın.
 • Envanterin görünürlüğünü değiştirin (Sadece arkadaşlar)
 • Steam Hediyeler’i daima “Gizli”ayarlayın.
 • Profilde kimlerin yorum gönderebileceğini belirleyin (Sadece arkadaşlar)

Önemli: Görünürlüğü “herkese açık”, “sadece arkadaşlar” veya “Gizli” olarak ayarlayabilirsiniz. Gizlilik ayarının üst menüsündeki “Profilim” görünürlük ayarı diğer ayarları etkiliyor. “Gizli” olarak ayarlarsanız, diğer tüm ayarlar da Gizli olarak ayarlanır. Profilin görünürlüğünü “herkese açık” olarak ayarlarsanız, oyun ayrıntılarının ve envanterin görünürlük ayarı detaylarda yaptığınız ayarlar geçerli olur yukarıda yapılan ayarlara göre “sadece arkadaşlar” ayarlanmış olarak kalır.

Profilim: “Topluluk profiliniz profil özetinizi, arkadaş listenizi, rozetleri, Steam Seviyesini, vitrinleri, yorumları ve grup üyeliğini içerir.”

Oyun Detayları: “Bu kategori Steam hesabınızdaki tüm oyunların listesini, dilediğiniz oyunu, başarılarınızı ve oyun sürenizi içerir. Bu ayar ayrıca” oyun içi “ve oyunun adı olarak görüp görmediğinizi de kontrol eder. ”

Envanter: “Envanteriniz, Steam Trading’i kullanan oyunlarda aldığınız öğeleri içerir. Ayrıca, topladığınız Steam Gönderim Kartları ve fazladan kopyalar veya Steam Hediyeler içerir.”

İki seçenek değiştirilemez. Profil adı ve avatar gibi temel detaylar herkese açıktır ve atölye öğelerinin ve ekran görüntülerinin görünürlüğü her öğeye göre ayarlanır.

Valve, kullanıcının mesajlaşma veya diğer işlevleri etkilemeden başkaları için çevrimdışı olduğunu gösteren profiller için yeni bir görünmezlik modu üzerinde çalıştığını belirtti.

 1. peki nasıl kaydedeceğiz

  • Yönetici
   20:39 20 Nisan 2018 20:39

   değişiklik yaptığınızda otomatik olarak kayıt eder. Değişiklik yaptığınızda sağ tarafta silik şekilde “kayıt edildi yazar ve kısa süre sonra kaybolur. Değişiklik yaptığınız esnada “Kayıt edildi” yazısını görürsünüz. Ayrıca bir “kaydet” butonu yoktur.

 2. sadece arkadaşım olanlar mesaj atabilir seçeneğini nasıl ekleriz.çünkü reklam mesajı atanlar oluyor tanımadığım kişiler tarafından.yardımcı olursanız sevinirin

 3. arkadaşlar steam de gizlilik ayarlarını değiştirmeye çalışırken ”ayarları kaydederken bi sorun oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyin” hatası veriyor acaba bu sorunu olup da çözen varmı

 4. steamde son çevrimiçi bir kaç defa çevrimdışı oynadığım için kapandı nasul geri açabilirm

Bir yorum bırakınız...

*