TeamViewer'a Alternatif 7 Uzak Masaüstü Programı | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

TeamViewer’a Alternatif 7 Uzak Masaüstü Programı

teamviewer

TeamViewer’a alternatif uzak masaüstü programları hakkındaki listemize başlamadan önce, TeamViewer programının son yılların en önemli ve meşhur uzaktan erişim programları arasında olduğunu ifade etmemiz gerekir. Daha önce nasıl kullanılacağını anlattığımız TeamViewer programının alternatifleri üzerine araştırma yapılmasındaki en büyük neden ise program kullanıcılarının yaşadıkları çeşitli sorunlardır. Özellikle bağlantıda donmalar yaşanması ya da alınan ‘bağlantı yok’ hataları da kullanıcıları TeamViewer alternatifi programlar aramaya yöneltmektedir.

Programı kullananların yaşadıkları sorunların bir kısmının da dünyanın çeşitli ülkelerindeki internet bağlantı hızı ve kalitesindeki farklılıklardan kaynaklandığını belirtmek gerekir.

Şimdi sözü daha fazla uzatmadan TeamViewer’a alternatif programlara daha yakında bakalım.

1. AnyDesk

TeamViewer’in alternatiflerinden ilki AnyDesk programıdır. Mobil uygulaması da bulunan program sayesinde başka bir bilgisayardan olduğu kadar, telefondan da bilgisayar ekranı kontrol edilebilmektedir.

AnyDesk’in bir diğer avantajı ise kendi bilgisayarımızdan da telefonumuza bağlanma imkânı sunmasıdır. Buna ek olarak, telefon ekranın görüntüsünü almak isteyenler de bilgisayar ekranından telefonlarının ekranlarını görebilecekleri için sadece bilgisayarın ekran kaydını alarak bu sorunu çözebilirler.

Bireysel kullanım için ücretsiz bir program olan AnyDesk’ten kullanıcıları da oldukça memnundur. Programın sade ve kullanıcı dostu arayüzü ile bağlantı kalitesinde donmaların yaşanmaması da kullanıcı memnuniyetinde oldukça etkili olmaktadır.

2. Chrome Uzaktan Masaüstü

Google Chrome kullanıcılarının ve genellikle TeamViewer’ın şirketler için olan ücretli kullanımına para ödemek istemeyenlerin kullandığı Chrome Uzaktan Masaüstü programı da oldukça sık tercih edilen uzaktan erişim programlarındandır. Telefon, tablet ve başka bilgisayar üzerinden bir başka bilgisayara hızlı ve korumalı bağlantı imkânı sunan Chrome uzaktan masaüstü programı, bütçesi olmayanlar için mükemmel bir tercihtir.

3. UltraVNC

Uzak masaüstü bağlantısı kurmak için geliştirilen bir başka program ise açık kaynak kodlu olan UltraVNC’dir. Standart bir uzaktan erişim programı olan UltraVNC sayesinde bir başka bilgisayarın ekrana sorunsuz şekilde erişim sağlamak oldukça kolaydır. Açık kaynak kodlu bir program olduğu için ücretsiz olarak indirilebilir. TeamViewer’ın yaptığı her şeyi bu program da yapabilmektedir. Ayrıca programı kullanabilmek için programa herhangi bir eklentinin eklenmesi de gerekmez.

UltraVNC programının 2 negatif yönü vardır. Bunlardan ilki, programın görünümünün oldukça eski bir tarzda olmasıdır. Diğeri ise, bağlantı noktaları ve firewall’un manuel olarak kullanıcı tarafından yönlendirilmesinin gerekmesidir.

4. LogMeln

Kullanıcılarından tam not almış bir program olan LogMeln, maalesef ücretli bir yazılımdır. Ancak web sitesinden indirerek 14 gün ücretsiz denemek mümkündür. Bir bilgisayardan bir başka bilgisayara veya mobil cihaza erişim imkânı veren programla dosya transferi, paylaşımı ve yazdırma işlemlerini yapabilmek ise premium kullanımla gerçekleştirebilmektedir. Program ayrıca bağlanılan bilgisayarda değişiklik yapabilme olanağı da sunmaktadır.

5. NoMachine

Alternatif uzak masaüstü programlarından bir diğeriyse NoMachine’dir. Program her ne kadar yeniymiş gibi düşünülse de Lüksemburg merkezli şirket 2003 yılından beri internettedir. TeamViewer’ın tüm özelliklerine sahip bir program olan NoMachine, ücretsiz versiyonu da olan bir yazılımdır. Programda her yerden istenilen bilgisayara veya cihaza erişim, canlı yayın ve hatta yapılan bağlantının kaydını alma özelliği bulunmaktadır. Kullanıcı dostu bir arayüzü olan program, hızına öylesine güvenmektedir ki uzaktan erişimle oyun bile oynanabileceğini iddia etmektedir.

6. DWService

Web tarayıcı standartını kullanarak uzaktan erişim sağlayan bir başka yazılım ise DWService’dir. Bazı uzaktan erişim programlarındaki port yönlendirme işleminin manuel yapılması sorunu DWService programında yoktur. Kullanıcıların ifadelerine göre oldukça hafif, yükleme yapılmasına gerek olmayan ve bağlantı hızı da diğer açık kaynak programlara göre oldukça hızlı olan bir uzaktan erişim programı olarak tanımlanmaktadır. Programın bir diğer özelliği ise Windows, Mac ve Linux işletim sistemlerinin üçünde de çalışan birkaç yazılımdan biri olmasıdır.

7. X2Go

TeamViewer’a alternatif 7 uzak masaüstü programı arasındaki sonuncu program ise yine açık kaynak kodlu bir yazılım olan X2Go’dur. Sunucu paketinin Linux bir bilgisayara gereksinim duyduğu programın istemci paketiyse Linux, Mac ve Windows platformlarının üçüne de kurulabilir. Program temel olarak NX teknoloji protokolünü kullanan Linux işletim sistemleri için geliştirildiğinden, özellikle Linux bir bilgisayardan başka bir Linux bilgisayara yapılan uzaktan erişimlerde çok iyi sonuç vermektedir. Bu nedenle Linux için uzak masaüstü programı arayanlara en fazla önerilen program X2Go’dur.

Bir yorum bırakınız...

*

Xiaomi akıllı saat

Xiaomi’den Yeni Bileklik Mi Smart Band 4C Özellikleri ve Fiyatı

Xiaomi Mi Smart Band 4C tanıtıldı, Xiaomi son zamanlarda çıkarttığı teknolojik ürünler ...
motorola

Motorola Yeni Akıllı Telefonunu SonundaTanıttı! Karşınızda Moto G 5G Plus

Akıllı telefon pazarında adından söz ettirmeye başlayan Motorola şirketi, düzenlediği özel bir ...
ofis dili

Microsoft Office (Word, Excel) Dosyalarının Dili Nasıl Değiştirlir?

Microsoft Office, çok fazla dil seçneği mevcuttur, istediğiniz dili, dil paketini yükleyerek ...
windows 10

Windows 10’da Başlangıç ​​Gecikmesini Devre Dışı Bırakma

Windows 10 bilgisayar açılırken programları başlatmadan önce önyükleme sırasında 10 saniyelik bir ...
excel microsoft

Excel’de Tekrarlanan Veriler Nasıl Silinir?

Excel’de tekrarlanan veriler oldukça kolay bir yöntem sayesinde otomatik bir şekilde silinir ...
windows

Windows 10’da Görev Çubuğunu Otomatik Gizleme

Windows 10 görev çubuğu, bilgisayarda sık kullanılan programlara ulaşmak için kullanışlı bir ...
cymera kamera

Cymera Camera Uygulaması Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Mobil uygulama sektöründe yaşanan olumlu gelişmeler sayesinde günümüzde birçok akıllı telefon ve ...
Sosyal medya para kazanma

Sosyal Medya Platformlarından Nasıl Kazanç Elde Edilebilir?

Günümüzde sosyal medya platformları, iletişim aracından ziyade kazanç kapısı haline gelmiştir. Özellikle ...