Tek Tıkla Windows 10 Performansını Arttır | Sonsuz Teknoloji

Tek Tıkla Windows 10 Performansını Arttır

Windows-10-performans

Eski bir Windows 10  yüklü bilgisayarınız varsa veya çok fazla RAM’iniz yoksa, muhtemelen yavaş çalıştığını hissediyorsunuzdur. Performansı arttırmak için Ayarlardan yapabileceğiniz seçenek var.Bilgisayarınızın ön yüklemesini daha hızlı yapmak için başlangıç ayarlarını yapabilir ve gerçek kullanıcı deneyimini daha pürüzsüz hissettirmek için görsel efekt ayarlarını da ayarlayabilirsiniz.

Görsel efekt ayarlarını yapmak için:

windows 10 performans

  • Bilgisayarınızda Sistem Özellikleri‘ni açın. Bunu yapabileceğiniz birkaç yol var.
  • Cortana arama özelliğini kullanarak, aşağıdakileri yazın: Sysdm.cpl ve Enter’a basın.
  • Windows Gezgini’nde veya masaüstünde  “Bu Bilgisayar“ı sağ tıklayın ve içerik menüsünden Özellikler‘i seçin. Açılan pencerede Gelişmiş Sistem Ayarları‘nı tıklayın.
  • Birkaç sekmeli küçük bir açılır pencere göreceksiniz. Gelişmiş sekmesine tıklayın ve Performans sekmesi altındaki Ayarlar‘a tıklayın.
  • Görsel Efektler sekmesinde, En iyi performans için Ayarla‘yı seçin.

Önceden açılmış olan animasyonların ve görsel efektlerin tümü tek seferde kapatılacak. Sistemin görünümünde simgeler ve yazı tipleri dahil olmak üzere görsel bir farkı kesinlikle göreceksiniz.

Bilgisayarınızın performansı ciddi önlemler gerektirmiyorsa, özelleştirilmiş bir yaklaşım seçebilir ve yalnızca gerçekten istediğiniz özellikleri açabilirsiniz. Örneğin, Outlook gibi Microsoft ürünlerini kullanıyorsanız, büyük olasılıkla ekran yazı tiplerinin Pürüzsüz kenarlarını açık tutmak isteyeceksiniz.

Bir yorum bırakınız...

*