Telefon Daha Uzun Süre Nasıl Kullanılır? | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Telefon Daha Uzun Süre Nasıl Kullanılır?

telefon
Yeni telefon almak eskisi kadar kolay değil. İyi telefon fiyatları gerçekten çok pahalı. Telefon satın aldıktan sonra uzun süre kullanmak sizin elinizde. Bazı noktalara dikkat ettikten sonra telefonunuzu teknolojinin götürdüğü noktaya kadar kullanabilirsiniz.

EKRANI KORUMAK

İlk olarak yapmanız gereken ve en önemlisi telefonu fiziki olarak korumaya almak. Telefonun şah damarı kesinlikle ekrandır. Ekran hasar gördüğü zaman telefon işe yaramaz hale gelir. Bunun için en önemli hamle telefonunuzun ekranını korumak olmalıdır.

Telefonunuzun camını korumak için telefonunuza kesinlikle koruyucu cam takın. Koruyucu camlar çok çeşitlidir. Bu nedenle ucuz cam koruyucu yerine kaliteli cam koruyucu kullanın. Kaliteli cam koruyucular sadece telefonunzu çiziklerden korumaz aynı zamanda darbelere karşıda koruma sağlar.

Telefonu daha uzun süreli kullanmak ve telefonu darbelere karşı korumak için kılıf kullanmanız da tavsiye edilir.

SICAKTAN VE SOĞUKTAN KORUMAK

Telefonların çoğu, soğuk ve sıcaklara karşın kullanmak üzere tasarlanmamıştır. Hem iPhone’lar hem de Android telefonlar 0 ila 35 derece arasında normal çalışacak şekilde tasarlanıyor. Telefonunuz aşırı ısınırsa veya çok soğukta, yavaşlayabilir veya kendi kendine kapanabilir. Daha aşırı durumlarda, telefon veya batarya kalıcı hasar görebilir. Soğuk hava genellikle batarya ömrünü çabuk bitirir. Bu sorun daha çok İphone modellerde sık rastlanan bir durumdur.

BATARYA DEĞİŞTİRİN

Telefon kullanımı normal şartlarda 10 yıldır. Telefonu bu kadar uzun süre kullanabilmek için batarya değişikliğine gitmeniz gereir. Bataryanın kullanım ömrü yaklaşık tam 500 şarj döngüsüdür. Bu değeri baz alarak gündelik şarj etme durumunuza göre telefonunuzun ömrünün ne kadar kaldığını değerlendirebilirsiniz. Elbette telefonunuzun ne kadar ömrü kaldığını uygulamalar aracılığı ile de öğrenebilirsiniz. Android telefonda batarya ömrünü uzatmak için neler yapılacağına ilişkin bu makalemize de göz atabilirsiniz.

GEREKSİZ UYGULMALARI KALDIRIN

Kullanılmayan uygulamalar, telefonunuzu her zaman yorar, Gereksiz depolama alanı işgal eder. Arka planda çalışan bir uygulama olduğunda telefonun performansını düşürür. Bu nedenle kullanmadığınız uygulamaları telefonunuzdan kaldırın.

Kullanılmayan uygulamalardan daha çok sahte yazılımlardan uzak durmanız gerekir. Sahte yazılımlar kötü amaçlı yazılım görevi görürler. Bu nedenle yüklediğiniz uygulamaların resmi gerçek uygulama olup olmadığından emin olun. Android telefonlarda Google Play Store mağazasında uygulamanın sahte olup olmadığını bu makaleyi okuyarak öğrenebilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*

google kitaplığım

Google Kitaplar Nedir ve Nasıl Kitap Bulunur?

Google’da sadece kitap bulmak istiyorsanız, kitap bulma işlemini Google kitaplar arama motorundan ...
Youtube e-posta bildirimler

Google, YouTube E-posta Bildirim Göndermeyi Sonlandırıyor

Google, YouTube e-posta bildirimlerini  gelecek haftadan sonra artık göndermeyeceğini duyurdu. Youtube kullanıcıları, ...
pc monitör sinyal yok

Bilgisayar Monitöründe “Sinyal Yok” Hatası

Bilgisayar çalışıor ancak bilgisayar monitörü “Sinyal yok” hatası yazıyorsa kontrol etmeniz gereken ...
twitter güvenlik sorunu

Twitter, Android Kullanıcıları için Güvenlik Sorunu Hakkında Uyardı

Twitter, Android kullanıcılarını, bilgisayar korsanlarının direk özel mesajlara erişmesine olanak verebilecek kritik ...
konsol tv

PlayStation 5 veya Xbox Series X için Hangi Özelliklerde TV Gereklidir?

PlayStation 5 ve Xbox Serisi X konsolları 2020 yılına damgasını vuracak. Bu ...
ekran kartı öğrenme

Windows 10’da Ekran Kartı Özelliklerini Öğrenme

Çoğu Windows kullanıcısı sahip olduğu ekran kartının özelliklerini bilmiyor. Fakat Windows için ...
samsung note 20 ultra

Samsung Galaxy Note20 Ultra Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

Samsung, Samsung Galaxy Note20 ve Samsung Galaxy Note20 Ultra telefonalarını resmen duyurdu ...
QuitNow-Stop Smoking

Sigara Bırakma Uygulaması QuitNow-Stop Smoking Özellikleri

Mükemmel bir uygulama olan quitNow-stop smoking sayesinde sigara bırakmak için önemli bir ...