Telefon Daha Uzun Süre Nasıl Kullanılır? | Sonsuz Teknoloji

Telefon Daha Uzun Süre Nasıl Kullanılır?

telefon
Yeni telefon almak eskisi kadar kolay değil. İyi telefon fiyatları gerçekten çok pahalı. Telefon satın aldıktan sonra uzun süre kullanmak sizin elinizde. Bazı noktalara dikkat ettikten sonra telefonunuzu teknolojinin götürdüğü noktaya kadar kullanabilirsiniz.

EKRANI KORUMAK

İlk olarak yapmanız gereken ve en önemlisi telefonu fiziki olarak korumaya almak. Telefonun şah damarı kesinlikle ekrandır. Ekran hasar gördüğü zaman telefon işe yaramaz hale gelir. Bunun için en önemli hamle telefonunuzun ekranını korumak olmalıdır.

Telefonunuzun camını korumak için telefonunuza kesinlikle koruyucu cam takın. Koruyucu camlar çok çeşitlidir. Bu nedenle ucuz cam koruyucu yerine kaliteli cam koruyucu kullanın. Kaliteli cam koruyucular sadece telefonunzu çiziklerden korumaz aynı zamanda darbelere karşıda koruma sağlar.

Telefonu daha uzun süreli kullanmak ve telefonu darbelere karşı korumak için kılıf kullanmanız da tavsiye edilir.

SICAKTAN VE SOĞUKTAN KORUMAK

Telefonların çoğu, soğuk ve sıcaklara karşın kullanmak üzere tasarlanmamıştır. Hem iPhone’lar hem de Android telefonlar 0 ila 35 derece arasında normal çalışacak şekilde tasarlanıyor. Telefonunuz aşırı ısınırsa veya çok soğukta, yavaşlayabilir veya kendi kendine kapanabilir. Daha aşırı durumlarda, telefon veya batarya kalıcı hasar görebilir. Soğuk hava genellikle batarya ömrünü çabuk bitirir. Bu sorun daha çok İphone modellerde sık rastlanan bir durumdur.

BATARYA DEĞİŞTİRİN

Telefon kullanımı normal şartlarda 10 yıldır. Telefonu bu kadar uzun süre kullanabilmek için batarya değişikliğine gitmeniz gereir. Bataryanın kullanım ömrü yaklaşık tam 500 şarj döngüsüdür. Bu değeri baz alarak gündelik şarj etme durumunuza göre telefonunuzun ömrünün ne kadar kaldığını değerlendirebilirsiniz. Elbette telefonunuzun ne kadar ömrü kaldığını uygulamalar aracılığı ile de öğrenebilirsiniz. Android telefonda batarya ömrünü uzatmak için neler yapılacağına ilişkin bu makalemize de göz atabilirsiniz.

GEREKSİZ UYGULMALARI KALDIRIN

Kullanılmayan uygulamalar, telefonunuzu her zaman yorar, Gereksiz depolama alanı işgal eder. Arka planda çalışan bir uygulama olduğunda telefonun performansını düşürür. Bu nedenle kullanmadığınız uygulamaları telefonunuzdan kaldırın.

Kullanılmayan uygulamalardan daha çok sahte yazılımlardan uzak durmanız gerekir. Sahte yazılımlar kötü amaçlı yazılım görevi görürler. Bu nedenle yüklediğiniz uygulamaların resmi gerçek uygulama olup olmadığından emin olun. Android telefonlarda Google Play Store mağazasında uygulamanın sahte olup olmadığını bu makaleyi okuyarak öğrenebilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*