Telefon Rehberini Dışa Aktarma | Sonsuz Teknoloji

Telefon Rehberini Dışa Aktarma

rehber

Android telefon rehberinin yedeğini alma

 

Rehberinizde kayıtlı olan tüm rehberi kolay bir şekilde dışarıya aktarabilirsiniz. Böylelikle oluşturduğunuz yedeği  kolayca yeniden geri yükleyebilirsiniz.

Telefondan “Rehber” kısmına gelin. Daha sonra sağ üstten menü tuşuna basarak açılan menüden “kişileri yönet”i tıklayın. Ardından da “Yedekle” seçeneğine tıklayın. Android eski versiyonlarda “İçe/Dışa Aktar” olarak tanımlanmıştır.

 

kisik

 

Karşınıza “SIM” ve “Dahili depo birimi” seçenekleri çıkacaktır. Buradan  “Dahili depo birimi” seçerek “tamam“‘a tıklayın. Rehber liste halinde gelecektir. Burada “Tümünü Seç” i tıklayın ve en alttan “Dışa Aktar“ı seçerek rehberi telefonun dahili hafızasına “vcf” uzantılı dosya olarak kayıt etmiş olacaksınız. Telefonunuzdan bu dosyayı telefonunuzu USB ile bilgisayara bağlayarak depolama biriminin ana kökünden alabilirsiniz  Bu işlemi telefonunuzda hafıza kart var ise hafıza kartına da kayıt edebilirsiniz.

yedek

 

Bu yedek rehberi şuan gmail hesabınızın kişiler bölümüne yükleyebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi android telefonlarda rehber yedeği alma ve rehber yedeğini tekrar telefona yükleme imkanı İphone telefonlara nazaran daha kolay.

Telefon yedeğini gmail hesabına aktarma

  • Contacts.google.com adresine gidin ve hesabınıza giriş yapın.
  • Sol taraftaki panelden Diğer menüsünü genişletin.
  • Dışa Aktar’ı tıklayın. Burada sistem sistem sizi eski versiyona yönlendirecektir. Geçmiyorsa menün en altında eski versiyona geçe tıklayarak eski versiyona geçin.
  • Gmailiniz’de kayıtlı kişiler varsa karşınıza çıkacak.

 

aktarma 55

  • Şimdi yukarıda “diğer” seçeneği bulunmaktadır.Burayı tıklayarak burada “içe aktarı“seçerek telefonunuzdan aldığınız dosyayı seçerek rehberi gmail hesabınıza yüklemiş olursunuz. İstediğiniz zaman buradan “dışa aktar” diyerek alabilirsiniz. İsterseniz telefonunuzdan gmail hesabı aracılığı ile rehberi telefonunuzda görebilirsiniz.

 

 

Bir yorum bırakınız...

*