Telefon Şarj Olmuyor Sorununun Çözümü | Sonsuz Teknoloji Telefon Şarj Olmuyor Sorununun Çözümü | Sonsuz Teknoloji

Telefon Şarj Olmuyor Sorununun Çözümü

Telefon şarj

Cep telefonu teknik servislerine ulaşan şikayetler arasında kullanıcıları bezdiren en büyük sorunlardan biride “telefon şarj almıyor” sorunudur. Akıllı telefonlarda sıkça karşılaşılan şarj sorunları hakkında sizler için çözüm önerileri hazırladık.

Akıllı telefonlarda şarj sorunları içerisinde genellikle telefonum çok yavaş şarj oluyor, şarj olurken yarıda kesiliyor yada telefon şarj almıyor gibi sorunlar ile karşılaşılır. Buna benzer şarj sorunlarında öncelikle sorunun nereden kaynaklandığını bulmanız ve ona göre çözüm önerilerimizi yerine getirmeniz sağlıklı olacaktır.

Şarj Cihazı Arızalı Olabilir

Akıllı telefonlarda şarj sorunu yaşıyorsanız öncelikle şarj aletinizi kontrol etmelisiniz. Şarj kablosunu ve şarj cihazınızın kafasını değiştirerek sorun şarj cihazınızdan mı kaynaklanıyor anlamaya çalışın. Telefonunuzda orijinal şarj cihazı kullanmaya dikkat ediniz. Yan sanayi düşük fiyatlı şarj cihazları nedeniyle telefonunuzda şarj sorunu yaşayabilirsiniz.

İphone telefonunuz var ise karşılaşılan en büyük sorunlardan biri siyah ekran hatasıdır. Siyah ekran hatasının nasıl düzeltileceğini bu makaleden öğrenebilirsiniz.

Sorun Priz De Olabilir

Şarj cihazınızı kontrol ettiniz ancak hala telefon şarj almıyor ise kullandığınız prizde sorun olabilir. Ya priz bozuktur ya da prize gelen elektrik akımı yetersiz kalıyordur. Başka bir priz de telefonunuzu şarj etmeye çalışın ve ya powerbank ile şarj etmeyi deneyin.

Not: Telefonunuz yavaş şarj oluyorsa buna 3 şey sebep olabilir. Ya prize gelen elektrik akımı yetersizdir ya şarj cihazınız aşırı bir şekilde ısınıyordur ya da şarj kablonuzda hasar vardır.

Soket Arızalı Ya Da Tozlanmış Olabilir

Telefonunuzda şarj aletini taktığınız soket kısmında tozlanma oluşmuşsa telefonunuzun yavaş şarj etmesine ya da şarj olmasına engel olabilir. Kulak çöpü ile çok bastırmadan bu kısmı temizlemeniz yeterli olacaktır. Şayet telefonunuza bir sıvı döküldü ise soket kısmında oksitlenme meydana gelmiş olabilir. Bu durumda cep telefonu teknik servisine başvurmanız gerekmektedir.

Yazılım Kaynaklı Sorunlar

Akıllı telefonunuzun şarj sorunu ile ilgili yukarıda ki tüm kontrolleri yapıp önerilerimizi yerine getirmenize rağmen şarj sorununuz düzelmediyse yazılım kaynaklı bir sorun yaşıyor olabilirsiniz. Bu ihtimali de ortadan kaldırmak için işletim sisteminizin güncel olup olmadığını kontrol etmeniz, güncel değil ise güncelleme yapmanız gerekmektedir. Bunun dışında telefonunuza güvenilir olmayan kaynaklardan uygulama indirdiyseniz bu uygulamayı silmenizi tavsiye ederiz.

Bir yorum bırakınız...

*

E-Spor nedir

E-Spor Nedir, Nasıl E-Spor Oyuncusu Olunur, Popüler E-Spor Oyunları Hangileridir?

E-Spor bilinen bir diğer adı ile elektronik spor, son dönemin en popüler ...
aimlamp

AimLab Aim Geliştirme Programı Nedir?

AimLab, aim yani nişan alma yeteneğinizi geliştirdiğiniz Steam platformu üzerinden kullanılabilen bir ...
IceWarp

IceWarp Nedir? Ne İşe Yarar?

E-Posta, günümüzün en önemli iletişim araçlarından biri olarak kabul edilmektedir. Kullanıcılar, dijitalleşen ...
Lidar

Lidar Nedir? Nasıl Çalışır?

Lidar, iPad Pro 2020’ den sonra iPhone 12 Pro ve iPhone 12 ...
Ambilight

Ambilight Nedir? Hangi Televizyonlarda Var?

Ambilight, televizyonun arka kenar kısımlarında bulunan ve renkli şekilde yanabilen floresan teknolojidir ...
Image Segmentation

Image Segmentation Nedir, Ne İşe Yarar?

Image Segmentation ifadesinin Türkçe karşılığı olarak kullanılan “Görüntü Bölütleme” işlemi Nesne tanıma ...
Dual kamera

Dual Kamera Nedir Nasıl Çalışır?

Teknolojinin gelişmesi ile her geçen gün yeni özellikler çıkıyor. Dual kamera da ...
Bulut tabanlı sistemler

Bulut Tabanlı Sistemler Ne Demek?

Bulut tabanlı sistemler, kuruluma ihtiyaç duymadan web tabanlı uygulamalar yardımı ile online ...