Telefonun Hoparlöründen Ses Gelmiyor | Sonsuz Teknoloji Telefonun Hoparlöründen Ses Gelmiyor | Sonsuz Teknoloji

Telefonun Hoparlöründen Ses Gelmiyor

Telefon hopörlöründen ses gelmiyor

Akıllı telefonlar, ne kadar akıllı olursa olsunlar sorunsuz değiller. Hem donanım hem de yazmsal sorunlar meydana gelmektedir. Yazımsal sorunların çözümü daha kolaydır. Ancak donanım sorunları telefonu tamamen işlevsiz hale getirebilmektedir. Bu makalede sizlere  Telefonun hoparlöründen ses gelmiyor  sorunun çözümlerinden bahsedeceğiz.Tüketicilerin hataları sonrasında hoparlörden ses gelmeme sorunu meydana gelebilmektedir. Üretici firmalardan kaynaklı donanımsal veya yazılımsal sorunlarda ses sorununa neden olabilir. Telefondan ses gelmiyor sorunu için çözüm olarak aşağıda listelenenleri şartlara bağlı olara uygulayın.

Telefon Hoparlöründen Ses Gelmeme Nedenleri

Bu nedenler fiziksel/donanımsal ve yazılımsal olarak üçe ayrılabilir. Fiziksel sorunlara kir ve tozdan hoparlörün tıkanması, telefonun suya düşmesi veya aşırı nemlenmesi örnek olarak verilebilir. Donanımsal sorunlara ise cihazın darbe alması sonucunda hoparlör soketinin hasar görmesi örnek gösterilebilir.

Fiziksel sorunları tüketiciler tek başına çözebilirler. Örneğin telefon hoparlörü kir ve tozdan tıkandıysa kürdan ve diş fırçası ile temizlenebilir. Suya düştüyse veya nemlendiyse 1 gece boyunca, tüm parçalar çıkarıldıktan sonra pirinçte bekletilebilir.

Donanımsal sorunlara teknik destek almadan müdahale etmemenizi tavsiye ediyoruz. Sadece hoparlörde kalıcı hasar meydana gelebileceği gibi, diğer bileşenlerde de sorun meydana gelebilir. Bu nedenle fiziksel sorun çözümlerini uygulamanıza rağmen düzelme yok ise teknik destek alın.

Telefondan ses gelmiyor sorununa yazılımsal hatalar neden olabilir. Kullandığınız uygulama veya işletim sistemi yazılımsal hatalar içeriyor olabilir. Bu durumda en iyi çözüm alternatif uygulamalara göz atmak ya da güncellemek olacaktır. İşletim sisteminizi de daima güncel tutmaya özen gösterin.

Telefon Hoparlöründen Ses Gelmiyor Sorunu ve Çözümü

Telefon hoparlöründen ses gelmiyor ne yapmalıyım sorusunun yanıtına geldik. Aşağıda maddeler halinde listelenen çözümleri dikkatle uygulayın. Madde içerisinde bazı şartlar belirtilmişse, şartın size uygunluğunu muhakkak değerlendirin.

  • Birisiyle telefon görüşmesi başlatın ve hoparlör simgesine dokunun. Hoparlör etkin konumda olmasına rağmen ses gelmiyorsa ses açma/kapatma tuşundan ses seviyesini yükseltin.
  • Eğer hala ses gelmiyorsa telefonunuzun “Ayarlar” kısmından “Sesler ve bildirimler” bölümüne gidin. Ses seviyesi düşükse yükseltin.
  • Android telefonlarda kulaklık takılı iken hoparlör aktif olmayabiliyor. Kulaklığınızın takılı olduğundan emin olun.
  • Ses gelmeme sorunu Facebook, Instagram veya Twitter benzeri uygulamalarda meydana geliyorsa uygulamanın ses ayarlarını kontrol edin.
  • Bilinmeyen yazılımsal sorunlara karşın telefonunuzu “yeniden başlat” seçeneği ile kapatıp açıp.
  • Ses sorunu devam ediyorsa telefonun hafızasını sıfırlamak sorunu düzeltebilir. Bu nedenle pili çıkartıp geri takın. Eğer bunu yapmanız mümkün değilse arka kapağı zorlamayın.
  • Yukarıda bahsettiğimiz fiziksel sorun çözümlerini (hoparlörü kürdan ve diş fırçası ile temizleme) benzeri yöntemleri uygulamanıza rağmen düzelme yok ise telefonu fabrika ayarlarına getirin.
  • Telefonunuzdaki önemli verileri yedekledikten sonra Ayarlar bölümünden Fabrika Ayarlarına geri dönebilirsiniz.

Telefondan hoparlöründen ses gelmiyor sorununa karşı önerdiğimiz yöntemler sizde işe yaramadıysa daha fazla müdahalede bulunmayın. Fiziksel, donanımsal ve yazılımsal sorunlar uzmanlar tarafından rahatlıkla tespit edilebilir. Daha büyük sorunlara yol açmamak için teknik servis ve uzman kişilerden destek alın.

Telefondan Ses Gelmiyor Sorunun Çözümü

Bir yorum bırakınız...

*

E-Spor nedir

E-Spor Nedir, Nasıl E-Spor Oyuncusu Olunur, Popüler E-Spor Oyunları Hangileridir?

E-Spor bilinen bir diğer adı ile elektronik spor, son dönemin en popüler ...
aimlamp

AimLab Aim Geliştirme Programı Nedir?

AimLab, aim yani nişan alma yeteneğinizi geliştirdiğiniz Steam platformu üzerinden kullanılabilen bir ...
IceWarp

IceWarp Nedir? Ne İşe Yarar?

E-Posta, günümüzün en önemli iletişim araçlarından biri olarak kabul edilmektedir. Kullanıcılar, dijitalleşen ...
Lidar

Lidar Nedir? Nasıl Çalışır?

Lidar, iPad Pro 2020’ den sonra iPhone 12 Pro ve iPhone 12 ...
Ambilight

Ambilight Nedir? Hangi Televizyonlarda Var?

Ambilight, televizyonun arka kenar kısımlarında bulunan ve renkli şekilde yanabilen floresan teknolojidir ...
Image Segmentation

Image Segmentation Nedir, Ne İşe Yarar?

Image Segmentation ifadesinin Türkçe karşılığı olarak kullanılan “Görüntü Bölütleme” işlemi Nesne tanıma ...
Dual kamera

Dual Kamera Nedir Nasıl Çalışır?

Teknolojinin gelişmesi ile her geçen gün yeni özellikler çıkıyor. Dual kamera da ...
Bulut tabanlı sistemler

Bulut Tabanlı Sistemler Ne Demek?

Bulut tabanlı sistemler, kuruluma ihtiyaç duymadan web tabanlı uygulamalar yardımı ile online ...