Ters Görsel Arama Nedir, Nasıl Faydalı Olabilir? ∞

Ters Görsel Arama Nedir, Nasıl Faydalı Olabilir?

Ters görsel arama, kullanıcılara metin tabanlı yerine görsel tabanlı arama olanağı sağlamak için çeşitli çevrimiçi platformlar tarafından kullanılan bir tekniktir.

reverse

Dijital teknolojinin gelişmesiyle birlikte görüntülerin her alanda kullanılması bir norm haline gelmiştir. Günümüzde sosyal medyanın yüksek kullanımı nedeniyle görseller abartıldı. Görüntülerle dolu ve profesyonelleri görüntü işleme üzerinde çalışmaya zorladı. Bu, ters resim arama özelliği de dahil olmak üzere, resim kullanımının birçok yönünün geliştirilmesine yol açmıştır.

Ters görüntü arama, günümüzde birçok popüler platform tarafından kullanıcının metin veya ses yerine görüntüye dayalı arama yapmasını sağlamak için kullanılan tekniktir.

Aşağıda en çok kullanılan görsel arama platformlarından bazıları şunlardır:

Reverseimagesearch.Com

Bu görsel arama aracı, girdiyle ilgili her bilgiyi bulmak için görüntü veritabanlarını taramak için görüntü girdisini kullanır. Resim bulucu aracı ayrıca resmin kaynağını ve resmin çekildiği yer, lisans, telif hakları vb. gibi diğer ayrıntıları da bulacaktır. görsel arama yardımcı programı, kullanıcıların çoğaltılan materyali birkaç saniye içinde bulmasına yardımcı olur.

Google:

Google görsel arama aracı Görsele göre arama yöntemini kullanarak görselle ilgili tüm ayrıntıları listeler.

Pinterest:

Pinterest resim arama aracı, bir resim merkezidir ve yöntemi kullanan popüler bir platformdur. Görüntüyle ilgili işlemler söz konusu olduğunda bu çok büyük bir yardımdır. İnternette o görüntüyle ilgili her bilgiyi bulmaya yardımcı olmak için kullanılır.

Ters Görsel Aramanın Kullanımları

●      Alışverişte Kullanım

Alışveriş söz konusu olduğunda görsel arama harika bir araçtır. Müşteriler, çevrimiçi bir ürün veya hizmeti bulmak için tam olarak bir anahtar kelime veya kelime öbeği düşünemezler. Birçok durumda bulabilirler, ancak bazen aklınızdaki bir ürün veya bir görüntü için bir kelime beyin fırtınası yapmak imkansızdır. Resim bulma işlevimiz, kullanıcı deneyimini geliştiren bu sorunu ortadan kaldırır.

Kullanıcının bir resim girmesini ve onu aramasını sağlar. Bu, platformdaki herhangi bir web sitesinde bulunan resme benzer ürünü listeler. Bu şekilde, kullanıcı, hangilerinin istenen ürüne sahip olduğunu bulmak için her web sitesini tek başına aramak zorunda kalmayacak.

Görüntüye göre arama yöntemi, yalnızca resimdekiyle aynı öğeleri değil, aynı zamanda algoritmanın spektrumuna girebilecek ilgili öğeleri de listeler. Bu, müşteri ürününüzle ilgilenebileceği ve bunun için gidebileceği için web sitenizdeki trafiği artırır.

●      Kaynağı Bulmak İçin Kullanılır

Galerinizdeki resimlerin yığını farklı kaynaklardan geliyor. Kaynaklarını öğrenmeniz gerekiyorsa, görsel arama özelliğini kullanarak onları arayabilirsiniz ve sonuçları listeleyecektir.

●      Görüntü Kimlik Doğrulama

Aldığınız görüntünün gerçek olup olmadığını anlayamazsınız. İnsanlar, yüzleri değiştirerek veya bir ürünün yüzünü değiştirerek diğer insanları dolandırmak için photoshop ve düzenlemenin olumsuz avantajlarından yararlanır. Ürünün orijinal olup olmadığını veya bir resimde görünen kişilerin gerçek olup olmadığını doğrulamak için görsel arama yapabilirsiniz.

Resme göre arama, giriş resminize benzeyen tüm resimleri görüntüler. Oradan kopyalanıp kopyalanmadığını veya değiştirilip değiştirilmediğini bulabilirsiniz.

●      Geri Bağlantıları Arttırın!

Bir pazarlama platformu söz konusu olduğunda, geri bağlantılarınızı artırmak için resimlerinizi kullanabilirsiniz. Bugünlerde birçok web sitesi, resim araması yaparak diğer web sitelerinden gelen görüntüleri yeniden kullanıyor. Sonra imajınızı ödünç alırlar ve platformlarında kullanırlar. Bu genellikle infografiklerde olur. Çoğu web sitesi geri bağlantı sağlar, ancak bazıları bunu yapmamış olabilir. Görüntünüz için size geri bağlantı sağlamalarını kolayca isteyebilirsiniz.

Görüntüler aracılığıyla geri bağlantılar almak, çalışmanızın arama motorunun gözünde özgünlüğünü ve alaka düzeyini artıracaktır. Bu, sayfanızın sıralamasını artırmaya yardımcı olur.

●      Kopyalanan Materyal

Görselle arama seçeneği, birisinin içeriğinizi izinsiz kullanıp kullanmadığını bulmak için büyük bir nimettir. Birçok kişi, sahibinin bunu öğreneceğini bildiği için bugün bu buluş nedeniyle görüntüleri çalmıyor.

Birinin görselinizi kullanıp kullanmadığını bulmak için, onu aramak için resim bulucuyu kullanabilirsiniz ve bu, materyalinizi kullanan tüm platformları gösterecektir.

Ancak, görsele göre arama algoritması başka bir resimde benzer bir kişiyi bulabileceği ve onu arama girişine benzer şekilde etiketleyebileceği için, bunun sizin tarafınızdan dikkatle kontrol edilmesi gerekir. Diğer şirketle aynı modeli resimleriniz için kiralamış olabilirsiniz. Bu, resminizi kopyaladıkları anlamına gelmez, ancak algoritma bir robottur ve koda göre çalışır. Bu nedenle tüm olası eşleşmeleri listeleyecektir.

Bu şekilde, birinin kullanıp kullanmadığını bulmak için her zaman bir fotoğraf araması yapabileceğiniz için entelektüel içeriğinizi çevrimiçi olarak kolayca yükleyebilirsiniz.

●      Farklı Sürümler bulun

Görsele göre arama yöntemiyle bir görselin farklı versiyonlarını her zaman bulabilirsiniz. Farklı sürümlerle, farklı dosya türleri ve çözünürlük seviyelerine atıfta bulunuyorum. Bazen yüksek kaliteli malzemeye ihtiyacınız olabilir, bazen de hızı artırmak için daha düşük kaliteli bir görüntü ile gitmeyi tercih edersiniz.

Görselinizin bu varyasyonlarını görsele göre arayabilir ve kolayca bulabilirsiniz.

Sonuç:

Bu nedenle, hem kullanıcılar hem de satıcılar için ters resim arama tekniğini kullanmanın birçok faydası vardır. Her arama sonucuna göre faydalı verileri listeler ve görsele göre aramayı günümüzün e-ticaret platformları için çok önemli bir özellik haline getirir.

 

 

Bir yorum bırakınız...

*

Python Colorama

Python Colorama ile Renkli Konsollar

Bilgisayarlarındaki komut istemi programlarıyla ilgilenen bilgisayar kullanıcıları, zaman zaman konsollarının farklı şekillerde görünmelerini isteyebilir. Bunun için akla gelen ilk şey tabii ki konsolun renklerini ...
WhatsApp Tek Hesabı Birden Fazla Telefonda Kullanma

WhatsApp Tek Hesabı Birden Fazla Telefonda Kullanma

WhatsApp tek hesabı birden fazla telefonda kullanma güncellemesi ile birlikte artık mesajlarınıza tek bir telefondan değil birden fazla telefon, tablet ve bilgisayar üzerinden erişebilmenize ...
Windows görev çubuğunu şeffaf yapmak

Windows Görev Çubuğunu (Başlat Çubuğu) Şeffaf Yapmak

Windows görev çubuğunu şeffaf yapmak ya da başlat çubuğunu şeffaf yapmak işletim sisteminden alacağınız görsel zevki doğrudan etkileyecektir. Her ne kadar düşük özelliklere sahip ...
WhatsApp numara kaydetmeden mesaj atma

WhatsApp Numara Rehbere Kaydetmeden Nasıl Mesaj Atılır?

WhatsApp numara kaydetmeden mesaj atma yöntemi ile numarasının rehberinizde bulunmasını istemediğiniz kişilere mesaj gönderebilir, kişi listenizi kabartmanıza gerek kalmadan mesajlaşmaya başlayabilirsiniz. WhatsApp, her ne ...
Windows Disk Bölme Nasıl Yapılır

Windows Disk Bölme ve Diski Yeniden Boyutlandırma

Windows disk bölme nasıl yapılır? Ya da daha önceden bölmüş olduğunuz Windows bölünmüş diski yeniden boyutlandırma nasıl yapılır? Kimi zaman işletim sistemlerinde formattan önce ...
Google Haritalar Sanal Gerçeklik

Google Haritalar Sanal Gerçeklik Güncellemesi

Google haritalar sanal gerçeklik güncellemesi ile pek çok özelliğe kavuşuyor! Haritalar tarafından yapılan açıklamalara göre; yol tarifi sistemi baştan aşağı değişiyor ve sanal gerçeklik ...
Front End Developer

Front End Developer Nedir ve Yol Haritası Ne Olmalı?

Front End Developer nedir? Front End Developer yol haritası nasıl olmalı? Gibi sorular, özellikle yazılım ve internet sektörüne artan yoğun ilgiden dolayı sıkça merak ...
MySQL

MySQL Nedir?, MySQL Nasıl Çalışır?, MySQL’in Özellikleri?

MySQL, günümüzde en çok kullanılan veri tabanı yönetim sistemlerinden biridir. MySQL veri tabanı, web uygulamaları geliştirme sürecinde sıklıkla tercih edilen bir veri tabanı yönetim ...
IMEI Kayıt ücreti nasıl ödenir

IMEI Kayıt Ücreti Nasıl Ödenir? IMEI Kaydı Nasıl Yapılır?

IMEI Kayıt ücreti nasıl ödenir? IMEI Kayıt ücreti ne kadar? Gibi sorular, özellikle ülkemizde artan telefon fiyatları nedeni ile sıkça sorulmaya başlandı. Yurt dışından ...
Olimpiyat Oyunları

2024 Olimpiyat Oyunları Nerede Yapılacak?

2024 Yaz Olimpiyat Oyunları Fransa’nın başkenti Paris’te düzenlenecek. Etkinliğin Ağustos ayında yapılması planlanıyor. Paris yüz yıl sonra yeniden Olimpiyat Oyunlarına ev sahipliği yapacak. Başvuruda ...