Ters Görsel Arama Nedir, Nasıl Faydalı Olabilir? ∞

Ters Görsel Arama Nedir, Nasıl Faydalı Olabilir?

Ters görsel arama, kullanıcılara metin tabanlı yerine görsel tabanlı arama olanağı sağlamak için çeşitli çevrimiçi platformlar tarafından kullanılan bir tekniktir.

reverse

Dijital teknolojinin gelişmesiyle birlikte görüntülerin her alanda kullanılması bir norm haline gelmiştir. Günümüzde sosyal medyanın yüksek kullanımı nedeniyle görseller abartıldı. Görüntülerle dolu ve profesyonelleri görüntü işleme üzerinde çalışmaya zorladı. Bu, ters resim arama özelliği de dahil olmak üzere, resim kullanımının birçok yönünün geliştirilmesine yol açmıştır.

Ters görüntü arama, günümüzde birçok popüler platform tarafından kullanıcının metin veya ses yerine görüntüye dayalı arama yapmasını sağlamak için kullanılan tekniktir.

Aşağıda en çok kullanılan görsel arama platformlarından bazıları şunlardır:

Reverseimagesearch.Com

Bu görsel arama aracı, girdiyle ilgili her bilgiyi bulmak için görüntü veritabanlarını taramak için görüntü girdisini kullanır. Resim bulucu aracı ayrıca resmin kaynağını ve resmin çekildiği yer, lisans, telif hakları vb. gibi diğer ayrıntıları da bulacaktır. görsel arama yardımcı programı, kullanıcıların çoğaltılan materyali birkaç saniye içinde bulmasına yardımcı olur.

Google:

Google görsel arama aracı Görsele göre arama yöntemini kullanarak görselle ilgili tüm ayrıntıları listeler.

Pinterest:

Pinterest resim arama aracı, bir resim merkezidir ve yöntemi kullanan popüler bir platformdur. Görüntüyle ilgili işlemler söz konusu olduğunda bu çok büyük bir yardımdır. İnternette o görüntüyle ilgili her bilgiyi bulmaya yardımcı olmak için kullanılır.

Ters Görsel Aramanın Kullanımları

●      Alışverişte Kullanım

Alışveriş söz konusu olduğunda görsel arama harika bir araçtır. Müşteriler, çevrimiçi bir ürün veya hizmeti bulmak için tam olarak bir anahtar kelime veya kelime öbeği düşünemezler. Birçok durumda bulabilirler, ancak bazen aklınızdaki bir ürün veya bir görüntü için bir kelime beyin fırtınası yapmak imkansızdır. Resim bulma işlevimiz, kullanıcı deneyimini geliştiren bu sorunu ortadan kaldırır.

Kullanıcının bir resim girmesini ve onu aramasını sağlar. Bu, platformdaki herhangi bir web sitesinde bulunan resme benzer ürünü listeler. Bu şekilde, kullanıcı, hangilerinin istenen ürüne sahip olduğunu bulmak için her web sitesini tek başına aramak zorunda kalmayacak.

Görüntüye göre arama yöntemi, yalnızca resimdekiyle aynı öğeleri değil, aynı zamanda algoritmanın spektrumuna girebilecek ilgili öğeleri de listeler. Bu, müşteri ürününüzle ilgilenebileceği ve bunun için gidebileceği için web sitenizdeki trafiği artırır.

●      Kaynağı Bulmak İçin Kullanılır

Galerinizdeki resimlerin yığını farklı kaynaklardan geliyor. Kaynaklarını öğrenmeniz gerekiyorsa, görsel arama özelliğini kullanarak onları arayabilirsiniz ve sonuçları listeleyecektir.

●      Görüntü Kimlik Doğrulama

Aldığınız görüntünün gerçek olup olmadığını anlayamazsınız. İnsanlar, yüzleri değiştirerek veya bir ürünün yüzünü değiştirerek diğer insanları dolandırmak için photoshop ve düzenlemenin olumsuz avantajlarından yararlanır. Ürünün orijinal olup olmadığını veya bir resimde görünen kişilerin gerçek olup olmadığını doğrulamak için görsel arama yapabilirsiniz.

Resme göre arama, giriş resminize benzeyen tüm resimleri görüntüler. Oradan kopyalanıp kopyalanmadığını veya değiştirilip değiştirilmediğini bulabilirsiniz.

●      Geri Bağlantıları Arttırın!

Bir pazarlama platformu söz konusu olduğunda, geri bağlantılarınızı artırmak için resimlerinizi kullanabilirsiniz. Bugünlerde birçok web sitesi, resim araması yaparak diğer web sitelerinden gelen görüntüleri yeniden kullanıyor. Sonra imajınızı ödünç alırlar ve platformlarında kullanırlar. Bu genellikle infografiklerde olur. Çoğu web sitesi geri bağlantı sağlar, ancak bazıları bunu yapmamış olabilir. Görüntünüz için size geri bağlantı sağlamalarını kolayca isteyebilirsiniz.

Görüntüler aracılığıyla geri bağlantılar almak, çalışmanızın arama motorunun gözünde özgünlüğünü ve alaka düzeyini artıracaktır. Bu, sayfanızın sıralamasını artırmaya yardımcı olur.

●      Kopyalanan Materyal

Görselle arama seçeneği, birisinin içeriğinizi izinsiz kullanıp kullanmadığını bulmak için büyük bir nimettir. Birçok kişi, sahibinin bunu öğreneceğini bildiği için bugün bu buluş nedeniyle görüntüleri çalmıyor.

Birinin görselinizi kullanıp kullanmadığını bulmak için, onu aramak için resim bulucuyu kullanabilirsiniz ve bu, materyalinizi kullanan tüm platformları gösterecektir.

Ancak, görsele göre arama algoritması başka bir resimde benzer bir kişiyi bulabileceği ve onu arama girişine benzer şekilde etiketleyebileceği için, bunun sizin tarafınızdan dikkatle kontrol edilmesi gerekir. Diğer şirketle aynı modeli resimleriniz için kiralamış olabilirsiniz. Bu, resminizi kopyaladıkları anlamına gelmez, ancak algoritma bir robottur ve koda göre çalışır. Bu nedenle tüm olası eşleşmeleri listeleyecektir.

Bu şekilde, birinin kullanıp kullanmadığını bulmak için her zaman bir fotoğraf araması yapabileceğiniz için entelektüel içeriğinizi çevrimiçi olarak kolayca yükleyebilirsiniz.

●      Farklı Sürümler bulun

Görsele göre arama yöntemiyle bir görselin farklı versiyonlarını her zaman bulabilirsiniz. Farklı sürümlerle, farklı dosya türleri ve çözünürlük seviyelerine atıfta bulunuyorum. Bazen yüksek kaliteli malzemeye ihtiyacınız olabilir, bazen de hızı artırmak için daha düşük kaliteli bir görüntü ile gitmeyi tercih edersiniz.

Görselinizin bu varyasyonlarını görsele göre arayabilir ve kolayca bulabilirsiniz.

Sonuç:

Bu nedenle, hem kullanıcılar hem de satıcılar için ters resim arama tekniğini kullanmanın birçok faydası vardır. Her arama sonucuna göre faydalı verileri listeler ve görsele göre aramayı günümüzün e-ticaret platformları için çok önemli bir özellik haline getirir.

 

 

Bir yorum bırakınız...

*

Küresel tohum deposu

Küresel Tohum Deposu Nedir, Hangi Ülkede Bulunur?

Küresel tohum deposu bir diğer bilinen adıyla kıyamet ambarı, son dönemin en merak edilen konuların başında geliyor. Dünya üzerindeki tüm bitki tohumlarını içeren kıyamet ...
SSD

SSD Seçimi Nasıl Yapılır? Neden SSD Tercih Etmeliyiz?

SSD seçimi nasıl yapılır? SSD teknolojisi ile HDD teknolojisi arasında son derece ciddi bir hız farkı bulunmaktadır. Daha hızlı bilgisayar deneyimi yaşamak isteyen kullanıcılar, ...
PlayStation Plus

PlayStation Plus Ağustos 2021 Oyunları Açıklandı!

Sony, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamayla PlayStation Plus Ağustos 2021 oyunları listesini duyurdu. Yapılan açıklamaya göre oyun severler, Ağustos ayı içerisinde 3 ...
Adobe Audition

Adobe Audition Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Adobe Audition, son dönemin en popüler dijital ses düzenleme programlarından biridir. Oldukça kapsamlı özelliklere sahip olan bu program, 18 Ağustos 2003 tarihinde kullanıma sunulmuştur ...
Online Word

Online Word Nedir, Özellikleri Nelerdir, Nasıl Kullanılır?

Online Word programı, Microsoft şirketi tarafından geliştirilmiş ve kullanıma sunulmuştur. Standart Word programı ile hemen hemen benzer özelliklere sahip olan bu program, oldukça kısa ...
Adobe Animate

Adobe Animate Nedir, Ne İşe Yarar ve Fiyatı Ne Kadar?

Adobe Animate, oldukça kapsamlı özelliklere sahip olan programlardan biridir. Günümüzde Adobe şirketinin geliştirdiği bu program, 1996 yılında ilk olarak “FutureSplash Animator” ismi ile yayınlanmıştır ...
Nokia XR20

Özellikleriyle Dikkat Çeken Nokia XR20 Tanıtıldı!

Nokia XR20, HMD Global şirketinin düzenlediği özel bir etkinlik kapsamında tanıtıldı. Özellikleriyle orta segment sınıfında yer alan yeni ürün, yüksek dayanıklılık seviyesiyle de dikkatleri ...
CloudFlare

CloudFlare Nedir, Avantajları Nelerdir?

CloudFlare şirketi, internet sitesi sahibi olan kişiler tarafından oldukça sık merak edilmekte ve araştırılmaktadır. Özellikle son dönemlerde artan siber saldırılar nedeniyle söz konusu şirkete ...
Favicon

Favicon Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Oluşturulur? | 2021

Favicon nedir sorusunun yanıtı, özellikle internet sitesi sahibi olan kişiler tarafından sıklıkla araştırılmakta ve merak edilmektedir. SEO açısından da son derece önemli olan bu ...
Google Family Link

Google Family Link Nedir, Ne İşe Yarar?

Google Family Link, günümüzün en popüler mobil uygulamalarından biridir. Android ve İOS işletim sistemleri için özel olarak geliştirilen bu uygulama sayesinde ebeveynlerde çocuklarını kolaylıkla ...