Tidal Nedir? Nasıl Kayıt Olunur? ∞ Sonsuz Teknoloji

Tidal Nedir? Nasıl Kayıt Olunur?

tidal

Tidal Nedir? Nasıl Kayıt Olunur? Teknolojinin gelişmesi ile birlikte artık servisler de değişimlere uğramaya başlıyor. Yüksek kalitede müzik dinlemek isteyen kullanıcılar özel servislere yönelerek daha yüksek kalitede özel müzikler dinleyebiliyor.

Tidal servisi de bu konuda karşımıza çıkmakta. Ucuz olmasının yanı sıra sunduğu yüksek kalite ses deneyimi kullanıcıların müziğe olan bağıllığını daha da arttırıyor.

Tidal her ne kadar yüksek kalite müzik sunuyor olsa da onu dinlemek için yüksek kalite destekli bir kulaklığa da ihtiyacınız var. İnternet konusunda da aynı şekilde güçlü ve hızlı bir internete sahip olmanız alacağınız performansı doğrudan etkileyecektir.

Tidal Nedir?

Tidal Nedir? Tidal, Spotify, Youtube Music gibi müzik dinleme platformlarından sadece birisidir. Söz konusu müzik dinleme platformu Tidal. Müzik dinleme konusunu bir üst noktaya çıkartmaktadır.

Spotify, Youtube Music gibi platformlarda müzikler önceden sisteme yüklenir ve orada farklı bir dosya formatına çevrilir. Stüdyo kaydı olarak sisteme girilemeyen bu platformların açığını Tidal kapatmaktadır. Doğrudan Stüdyo kayırları olarak yüklenebilen müzikler sayesinde üst kalite bir müzik deneyimi sunuluyor.

Her ne kadar üst kalite bir müzik deneyimi sunuluyor olsa da bu kaliteyi duyabilmek ve hissedebilmek için en iyilerinden kulaklıklara ya da ses sitemlerine gerek duyulmaktadır. Bunların dışında atılacak olan adımlar sizi diğer müzik platformlarının verdiği performans sonucuna götürecektir.

Tidal Nasıl Kayıt Olunur?

Tidal nasıl kayıt olunur? Tidal sistemi oldukça basit bir sistemdir. Genel abonelik sistemine sahip olan Tidal platformuna kayıt olmak için gerçek bilgilere ve bir de banka/kredi kartına ihtiyacınız var. Tüm bu istenilenleri karşıladıktan sonra kayıt aşamasına geçiş sağlayabilirsiniz. Öncelikle belirtelim ki Tidal uygulamasına şuan içn Türkiye’de erişim engeli vardır. Türkiye’den Tidal sistemine ancak VPN ile erişebilirsiniz.

  • Öncelikle TIDAL – High Fidelity Music Streaming (tidal.com) sayfasına gidin..
  • Tidal sayfasına geçiş sağladıktan sonra Sağ üst kısımda bulunan “Start Free Trial” seçeneğine tıklayın.
  • Karşınıza gelecek olan form kısımlarını sizden istenilen ve tamamen doğru olan bilgiler ile doldurun.
  • Gelecek olan onay işlemlerini sorunsuz yerine getirebilmeniz için bu aşamada doğru telefon bilgisi ve E-Posta bilgisi girmeniz gerekir.
  • Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra ödeme bilgilerinizi ekleyeceğiniz sayfaya yönlendirileceksiniz.
  • Bu sayfada söz konusu paketler arasından size en uygun olanı seçtikten sonra ileri diyerek banka bilgilerinizi eklemeniz gerekiyor.
  • İlk ay ücretsiz olan Tidal sonraki aylarda hesabınızdan ücret çekerek kullanıma devam sağlıyor.

Tidal Ücretleri Ne Kadar?

Tidal ücretleri ne kadar? Tidal yüksek kalite müzik dinleme şansını sunan bir müzik platformu. Söz konusu platform üzerinden alınacak olan üyelikler aylık ve yıllık paket olmak üzere ücretlendirilmektedir. Bu paketler arasından kendinize en uygun olanı seçtikten sonra ödeme yaparak kullanıma başlayabilirsiniz.

Peki, Yüksek kalite müzik deneyimi sunan Tidal aylık ve yıllık paket ücretleri ne kadar? İşte Tidal paket ücret listesi.

  • Birden fazla kişi için Tidal Kullanım Bedeli: 19.90TL
  • Hİ-Fİ Yüksek Kalite Tidal Kullanım Bedeli: 27.99TL
  • Bireysel standart Tidal Kullanım Bedeli: 9.90TL

Bir yorum bırakınız...

*