Türkiye'de En Çok Para Harcanan Mobil Uygulamalar | Sonsuz Teknoloji

Türkiye’de En Çok Para Harcanan Mobil Uygulamalar

Türkiye'de En Çok Para Harcanan Mobil Uygulamalar

Teknolojinin gelişme göstermesiyle beraber; neredeyse 7’den yetmişe kadar herkes bu çağa ve gelişmelere ayak uydurmaya başladı. Akıllı telefon kullanan kişilerin çok büyük bir kısmı, indirmiş oldukları uygulamaları tamamen her özellikleri ile kullanabilmek için, uygulama içi satın alma ya da Premium uygulamaları satın alma gibi işlemler yapıyor.

Ülkemizde yaşayan neredeyse herkesin elinde bir akıllı telefon ya da tablet olduğunu düşünürsek, bu durumda uygulama satın alma ya da uygulama içi satın alma işlemleri bir hayli fazla diyebiliriz.

Türkiye’de satın alma işlemleri çok aktif bir biçimde kullanılıyor. Öyle ki, ülkemiz Google Play Store’dan en fazla oyun ve uygulama indiren ülkeler sıralamasında yedinci sırada yer alıyor.

Türkiye Mobil Uygulamalar İçin Ne Kadar Para Harcadı ?

Ülkemiz için yayınlanan bir raporun içeriğine göre; 2018 yılının başından, 2020 yılın başına kadar toplamda yaklaşık 900 Milyon dolar, yani yaklaşık olarak 5 Milyar 654 Milyon Türk Lirası oyun ve uygulama harcaması yapıldı. Bu harcamalar ise günlük olarak hesaplanınca; milyonlarca Türk Lirasına denk geliyor.

Kullanıcıların hizmetine sunulduklarından beri birbirleri ile yarışan Android işletim sisteminin oyun – uygulama marketi olan Google Play Store ve iOS işletim sisteminin marketi olan App Store; aynı zamanda oyun ve uygulama harcamaları konusunda da birbirleri ile yarış içerisinde. Lakin Google Play Store’da yapılan uygulama satın alma ve uygulama içi alışverişler App Store’da yapılan harcamaların iki katı fazla. Ülkemiz, uygulama ve oyun harcamaları konusunda Dünya üzerinde oyun ve uygulama indiren ülkeler arasında on yedinci sırada bulunuyor.

 

Türkiye'de En Çok Para Harcanan Mobil Uygulamalar

Türkiye’de En Çok Para Harcanan Uygulamalar Ve Oyunlar

  • Azar – Dünya üzerindeki kullanıcıları ile rastgele görüntülü sohbet etmeye yarayan bir sohbet uygulamasıdır.
  • Connected2me – Anonim bir şekilde diğer kullanıcılarla kimliğinizi gizleyerek sohbet etmenizi sağlıyor.
  • Bigo Live – Canlı videolar sayesinde diğer insanlarla bağlantı kurmanızı, sohbet etmenizi sağlayan bir sosyal uygulamadır.
  • Bermuda – Sadece tek bir parmak hareketi ile ekranı kaydırarak Dünya’nın herhangi bir yerinden uygulamayı kullanan rastgele kullanıcılardan biri ile arkadaş olmayı sağlayan bir uygulamadır.
  • Netflix – Filmleri ve dizileri izleyebileceğiniz bir platform. Son zamanlarda popülerleşmesi ile birlikte, satış oranları da yükselmiştir.

Bir yorum bırakınız...

*