Twitter, İOS Uygulamasına Paylaşmadan Önce Oku Özelliğini Getiriyor! | Sonsuz Teknoloji

Twitter, İOS Uygulamasına Paylaşmadan Önce Oku Özelliğini Getiriyor!

twitter

Son zamanlarda kullanıcılara yönelik güncellemeler yaparak kullanıcıların daha rahat ve daha güvenli adımlar atmasını isteyen Twitter, daha önceden duyurusu yaptığı bir özelliği kullanıma açıyor.

Twitter, geçtiğimiz aylarda Paylaşmadan önce oku özelliği adı altında yeni bir özelliğin duyurusu yapılmıştı. Söz konusu özellik kullanıcıların ReTweet edecekleri makaleleri önce okumaları yönünde uyarmaktaydı. Bu özellik bilinçsiz şekilde paylaşım yapan kullanıcıların ve bot hesapların önüne büyük ölçüde geçecek.

Söz konusu özellik bu haftadan itibaren önce Amerika sonra da  diğer ülkelere gelecek. İOS cihazlarda yayınlanacağı yönünde açıklamalarda bulunan Twitter, gelecek olan geri dönüşlere göre Android cihazlara da bu özelliğin ekleneceğini duyurmuş durumda.

Twitter Paylaşmadan Öne Oku Özelliği Nedir?

Twitter bilinçsiz şekilde yayılan haberlerin önüne büyük ölçüde geçmek istiyor. Son zamanlarda artan yalan ve yanlış haberlerin geneli bilinçsiz şekilde yapılan ReTweet işlemi nedeni ile olmaktadır.

Önceden okunmamış olan paylaşımlar daha ilerleyen zamanlarda paylaşan kişilere büyük ölçüde sorunlar yaşatabilmektedir. Paylaşımdan önce okuma işlemi sayesinde kullanıcılar paylaşacakları şeyin aslında ne olduğunu görme şansını yakalayabilecek.

Söz konusu özellik, kullanıcıların tüm paylaşımı ya da Flood’u okumadan paylaşmasının önüne geçecek. Belirli bir süre sonrasında paylaşıma izin verecek olan yeni güncelleme sayfayı aşağı kaydırma işlemi ile metnin okunmuş gibi yapılmasına da izin vermeyecek.

Paylaşmadan Önce Oku Özelliğinin Pozitif Yanları Nelerdir?

Paylaşmadan önce oku özelliğinin en pozitif yanı elbette asılsız haberlerin önüne geçecek olmasıdır. Söz konusu özellik sadece İOS ve Android cihazlarda kalacak gibi gözükmüyor. İlerleyen zamanlarda mutlaka web kullanıcıları için de bu özellik yayınlanacaktır.

  • Asılsız ve yalan haberlerin önüne geçilmesi.
  • Kişilerin kişisel haklarının ihlal edilmesinin önüne geçilmesi.
  • Yayılmaması gereken paylaşımların durdurulabilmesi.
  • Kullanıcıların daha da bilinçli hale getirilmesi.
  • Ortada, yapılan bir yanlış varsa önüne geçilebilmesi.

Bir yorum bırakınız...

*