Twitter'ın Güvenlik ve Gizlilik Ayarları | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Twitter’ın Güvenlik ve Gizlilik Ayarları

twitter güvenlik

Twitter, sosyal medya platformlarındaki en açık bilgilerin paylaşılan platformdur.Bu nedenle gizlilik ayarları görmezden gelinebilir. Twitter, Facebook gibi ayrıntılı denetim  sunmuyor. Ancak, diğer kullanıcıların neler görebileceğini ve size ne düzeyde eriştiklerini kontrol etmek için bazı seçenekler var.

Twitter gizlilik ayarları mobil uygulamadan ziyade tarayıcı sürümüne göre sıralanacaktır, ancak ayarlar cihazlar arasında aynıdır.

Gizlilik

tweet gizlilik

Gizlilik ayarlarına ulaşmak için sağ üst taraftan profil resmine tıklayarak oradan “Ayarlar ve gizlilik“e tıklayarak seçeneklere ulaşabilirsiniz. Buradan “Gizlilik ve güvenlik” bölümünde listelenen gizliliğinizi kontrol edebilirsiniz.

İlk ve en belirgin ayar “Tweet gizliliği”dir. Bu, hesabınızın tamamını özel olarak ayarlama seçeneği sunar. Eğer yaparsanız, tweetlerinizi görmeden önce tüm yeni takipçilere onay vermelisiniz. Korunan hesaplardan alınan tweet’ler yalnızca takipçiler tarafından görülebilir ve Google gibi üçüncü taraf arama motorlarında gösterilmez.

Bir sonraki, cihazlar arasında değişen “tweet konumu” dır. Tarayıcılarda bu, tweet’inize nerede olduğunuzu belirten tweet’inize genel bir konum ekleneceği anlamına gelir. Mobil cihazlarda, seçenek “kesin konum” olarak adlandırılır ve isminden de anlaşılacağı gibi Twitter’ın tam olarak konumunuzu kullanması için GPS’inize erişmesine izin verir. Her iki durumda da Twitter, size yerel reklamları sunmak için konumunuzu kullanabilir. Twitter’ın zaten topladığı “Konum bilgisini sil” seçeneğine de sahipsiniz.

Sonraki üç ayar, “Keşfedilebilirlik”, “Fotoğraf Etiketleme” ve “Ekipler için Twitter”, bir bütün olarak ele alınabilir; Diğer kullanıcıların sizi nasıl ele geçirebileceğini kontrol etmenize izin veriyorlar. “Keşfedilebilirlik”, başkalarının e-posta adresinizi veya şifrenizi arayarak sizi bulabileceklerini kontrol eder. “Fotoğraf Etiketleme”, sizi fotoğraflarda kimlerin etiketleyebileceğini listelemenizi sağlar: herkes, takip ettiğiniz kişiler veya hiç kimse. Kullanıcıların hesaplarına şifre olmadan erişebilecekleri kullanıcı grupları oluşturmasını sağlayan “Ekipler için Twitter” – size aynı seçenekleri sunar.

Son olarak, Doğrudan Mesajları kontrol eden ayarlarınızı bulacaksınız. Her ikisi de seslerini tam olarak duymalarına rağmen, etkinleştirmek için iyi bir nedeniniz olmadıkça eski seçeneği devre dışı bırakmanızı öneririz – Twitter DM’leri garip olabilir. Mobil uygulamada, daha düşük kalitede olduğunu düşündüğü iletileri filtrelemeye izin veren “Kalite Filtresi” ni de kullanabilirsiniz. Ancak, DM’lerin düşük kaliteli olmasını nasıl sağladığını belirtmez.

Güvenlik

tweet güvenlik

Bu ayarlar, hem oluşturduğunuz hem de gördüğünüz hassas tweetleri kontrol etmek için daha fazladır. “Hassas” bu durumda, grafik şiddet veya yetişkin içerikli resimler veya videolar içerenleri ifade eder.

Twitter, kullanıcıların hassas medyaları engellemelerine ve bu bölümden yayınlamak üzere oldukları bir şeyi işaretlemelerine olanak tanır. Örneğin, Güvenlik, hassas tweet’lerin yanı sıra engellenmiş veya sessize alınmış hesaplarınızı aramalarınızdan hariç tutma seçeneğini bulacağınız yerdir. Bu iki seçenek, birlikte Twitter’ın Güvenli Arama için sahip olduğu en yakın seçeneği oluşturur.

Ayrıca, bu tür medyanın varsayılan olarak görünür olmasını sağlayan “Hassas içeriği göster” seçeneğini de etkinleştirebilirsiniz. Düzenli olarak tweet yaptığınız bir şeyse, “Tweet’inizdeki medyayı hassas olabilecek materyaller olarak işaretleyebilirsiniz”.

Kişiselleştirme ve Veri

kişisellştirme ve veri

Gizlilik ve Güvenlik menüsünden erişilebilen bu sayfa, Twitter hesabınızın ne kadarının kullanılmasına izin verildiğini kontrol etmenizi sağlar. Seçeneklerin çoğu oldukça açıklayıcıdır.

Uygulamalarına dayalı kişiselleştir” Bu, Twitter’ın bir cihazdan topladığı verileri bir başkasını kişiselleştirmek için kullanıp kullanamayacağını kontrol ediyor ve Twitter entegrasyonuyla üçüncü taraf sitelerin verilerini içeriyor. Bu seçeneği etkinleştirirseniz, Twitter, bu bilgileri diğer cihazlarda ve sitelerde yaptığınız şeylere dayanarak size reklam sunmak için kullanabilir.

Bir yorum bırakınız...

*

Xiaomi akıllı saat

Xiaomi’den Yeni Bileklik Mi Smart Band 4C Özellikleri ve Fiyatı

Xiaomi Mi Smart Band 4C tanıtıldı, Xiaomi son zamanlarda çıkarttığı teknolojik ürünler ...
motorola

Motorola Yeni Akıllı Telefonunu SonundaTanıttı! Karşınızda Moto G 5G Plus

Akıllı telefon pazarında adından söz ettirmeye başlayan Motorola şirketi, düzenlediği özel bir ...
ofis dili

Microsoft Office (Word, Excel) Dosyalarının Dili Nasıl Değiştirlir?

Microsoft Office, çok fazla dil seçneği mevcuttur, istediğiniz dili, dil paketini yükleyerek ...
windows 10

Windows 10’da Başlangıç ​​Gecikmesini Devre Dışı Bırakma

Windows 10 bilgisayar açılırken programları başlatmadan önce önyükleme sırasında 10 saniyelik bir ...
excel microsoft

Excel’de Tekrarlanan Veriler Nasıl Silinir?

Excel’de tekrarlanan veriler oldukça kolay bir yöntem sayesinde otomatik bir şekilde silinir ...
windows

Windows 10’da Görev Çubuğunu Otomatik Gizleme

Windows 10 görev çubuğu, bilgisayarda sık kullanılan programlara ulaşmak için kullanışlı bir ...
cymera kamera

Cymera Camera Uygulaması Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Mobil uygulama sektöründe yaşanan olumlu gelişmeler sayesinde günümüzde birçok akıllı telefon ve ...
Sosyal medya para kazanma

Sosyal Medya Platformlarından Nasıl Kazanç Elde Edilebilir?

Günümüzde sosyal medya platformları, iletişim aracından ziyade kazanç kapısı haline gelmiştir. Özellikle ...