Ücretsiz Video Düzenleme Programları | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Ücretsiz Video Düzenleme Programları

video düzenleme

Ücretsiz video düzenleme programı denince ilk akla gelen Microsoft’un Windows ile ücretsiz sunduğu Windows Movie Maker programıydı. Ancak Windows Movie Maker Windows ile neredeyse yirmi yıl boyunca ücretsiz olarak kullanıldıktan sonra Microsoft’un video düzenleme aracı artık yok. Üçüncü taraf web siteleri aracılığıyla yüklemek mümkündür ancak bunlar ücretsiz değil ve sahte Windows Movie Maker programıdır. Sahte Windows Movie Maker ile ilgili detaylı makaleyi buradan

okuyabilir ve Windows Movie Maker paketini indirebilirsiniz.

Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz birçok Windows için ücretsiz video düzenleme aracı vardır. Ücretli video düzenleme versiyonları daha fazla seçeneklerle gelir ancak ücretsiz sürümleri bile işinizi görecektir.

Bu bahsedeceğimiz video düzenleme programları Adobe Premier, Sony Vegas gibi profesyonel yazılımlar değil daha basit kullanımlı video düzenleme programlar olacaktır. Microsoft mağazasında ve bir çok İnternet sitesinde ücretsiz daha fazla ücretsiz Video Düzenleme programı vardır. Bu seçilenler son zamanlarda göze çarpan 3 programdır.

1. Shotcut

Ücretsiz ve açık kaynaklı bir video düzenleme çözümü olan Shotcut ayrıca çapraz platformdur. Windows ve Mac veya hatta Linux’de kullanabilirsiniz.  Projeleri tam anlamıyla işletim sistemleri arasında taşıyabilirsiniz.

Endüstri standardı zaman çizelgesi düzenlemesi ile birlikte, Shotcut ayrıca basit düzeltme, kesme, kopyalama ve yapıştırma,  gizleme ve kilitleme ve geri alma ve yeniden yapma işlemlerini destekler. Tüm bu düzenleme araçlarına klavye kısayolları eşlik eder.

Dosyalar sabit sürücünüzden, ağ sürücüsünden, kamera SD kartınızdan, bulut depolama alanından içe aktarılabilir ve hatta projenize sürüklenip bırakılabilir. Shotcut ayrıca, video filtreleri ve hız efektleri gibi etkileyici video efektleri sunar. Portable sürümleri de mevcuttur. Shotcut Windows 7,8.1 ve 10 ile çalışır. Aşağıda verilen linkte Windows 64 bit ve 32 bit sürümlerinin ve portable indirme linkleri mevcuttur.

İndirme Linki : Shotcut

2. Story

Windows mağazasında ücretsiz olarak sunulan Story’nin amacı fotoğraf, video ve ses dosyalarını birleştirerek video oluşturmaktır.  Tek yapmanız gereken, video dosyaları için bilgisayarınıza göz atmak, gerekirse bazı fotoğraflar bulmak ve listeden bir müzik eklemek. Projenize bir video eklediğinizde, bitmiş projede görünecek kısmını seçmek için Düzenle’yi tıklayın. Bu, tüm videolar için yapıldıktan ve herhangi bir resim eklendikten sonra, Müzik Ekleme de yapabilirsiniz. Bir başlık da ayarlanabilir ve video kolaylıkla dışa aktarılabilir. Story, Bilgisayarda Windows 10 ve telefonda Windows 10 mobilde çalışan bir uygulamadır.

İndirme Linki : Story

3. Animotica

Kontrol edilmeye değer başka bir Windows Mağazası uygulaması olan Animotica, dokunmatik ekran cihazlarından harika bir şekilde yararlanıyor. Ancak masaüstleri ve hibrid olmayan dizüstü bilgisayarlar için de mükemmel.

Videolar ve fotoğraflar beklendiği gibi geçişlerle birlikte düzenlenebilir, ancak birkaç efekt dahil edilir. Örneğin renk ayarlanabilir ve video yavaşlatılır veya hızlandırılır. Bulanık arka plan, videolara da eklenebilir. Sonuç, mevcut en başarılı Windows Mağazası uygulamalarından biriyle üretilmiş cilalanmış bir video düzenleme aracıdır. Bu, Windows Movie Maker’a en iyi ücretsiz alternatif olabilir. Animotica ile video oluşturmak çok kolay ve zahmetsiz.  Animotica şu anda beta. Bilgisayarda Windows 10 ve telefonda Windows 10 mobilde çalışan bir uygulamadır.

İndirme Linki : Animotica

 

Bir yorum bırakınız...

*

Redmi Earbuds S kulaklık

Gürültü Engellemeli Kablosuz Kulaklık Redmi Earbuds S Duyuruldu

Çinli şirket Xiaomi’nin çatısı altında bulunan Redmi, yeni kulaklığı Redmi Earbuds S ...
realme 60x

60x Zoom Yapabilen Realme X3 SuperZoom Tanıtıldı: Özellikleri ve Fiyatı

Realme, 60x zoom sunabilen Realme X3 SuperZoom modelini tanıttı. Cihaz dijital yakınlaştırma ...
videoarama logo

Videorama Video Düzenleme Programı Nasıl Kullanılır?

Video düzenleme programları arasında Videorama video düzenleme programı, video montajlama yapmaya imkan ...
scoompa

Scoompa Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Akıllı telefon ve tabletlerin hayatımıza girmesiyle birlikte gündelik hayatımızda son derece kolaylaştı ...
hdmı ve displayport

HDMI ve DisplayPort Arasındaki Fark Nedir?

Günümüzün teknoloji cihazlarda ve monitörlerde farklı bağlantı türleri vardır. Bunlardan ikisi kaliteli ...
oppo reno 4 pro özellikleri

Oppo Reno 4 ve Reno 4 Pro’nun Özellikleri Belli Oldu

Oppo firmasının akıllı telefonları Reno 4 ve Reno 4 Pro’nun özellikleri basın ...
bilgisayar temizleme

Bilgisayar Geçmişi Nasıl Temizlenir?

Bilgisayar geçmişi silme veya bilgisayar geçmişi temizleme işlemi sadece ziyaret edilen web ...
realme oyuncu

Realme X50 Pro 5G Player Edition Özellikleri ve Fiyatı

Realme firması Çin’de  oyuncu sürümü olan Realme X50 Pro 5G Player Edition ...