Ücretsiz Video Düzenleme Programları | Sonsuz Teknoloji

Ücretsiz Video Düzenleme Programları

video düzenleme

Ücretsiz video düzenleme programı denince ilk akla gelen Microsoft’un Windows ile ücretsiz sunduğu Windows Movie Maker programıydı. Ancak Windows Movie Maker Windows ile neredeyse yirmi yıl boyunca ücretsiz olarak kullanıldıktan sonra Microsoft’un video düzenleme aracı artık yok. Üçüncü taraf web siteleri aracılığıyla yüklemek mümkündür ancak bunlar ücretsiz değil ve sahte Windows Movie Maker programıdır. Sahte Windows Movie Maker ile ilgili detaylı makaleyi buradan okuyabilir ve Windows Movie Maker paketini indirebilirsiniz.

Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz birçok Windows için ücretsiz video düzenleme aracı vardır. Ücretli video düzenleme versiyonları daha fazla seçeneklerle gelir ancak ücretsiz sürümleri bile işinizi görecektir.

Bu bahsedeceğimiz video düzenleme programları Adobe Premier, Sony Vegas gibi profesyonel yazılımlar değil daha basit kullanımlı video düzenleme programlar olacaktır. Microsoft mağazasında ve bir çok İnternet sitesinde ücretsiz daha fazla ücretsiz Video Düzenleme programı vardır. Bu seçilenler son zamanlarda göze çarpan 3 programdır.

1. Shotcut

Ücretsiz ve açık kaynaklı bir video düzenleme çözümü olan Shotcut ayrıca çapraz platformdur. Windows ve Mac veya hatta Linux’de kullanabilirsiniz.  Projeleri tam anlamıyla işletim sistemleri arasında taşıyabilirsiniz.

Endüstri standardı zaman çizelgesi düzenlemesi ile birlikte, Shotcut ayrıca basit düzeltme, kesme, kopyalama ve yapıştırma,  gizleme ve kilitleme ve geri alma ve yeniden yapma işlemlerini destekler. Tüm bu düzenleme araçlarına klavye kısayolları eşlik eder.

Dosyalar sabit sürücünüzden, ağ sürücüsünden, kamera SD kartınızdan, bulut depolama alanından içe aktarılabilir ve hatta projenize sürüklenip bırakılabilir. Shotcut ayrıca, video filtreleri ve hız efektleri gibi etkileyici video efektleri sunar. Portable sürümleri de mevcuttur. Shotcut Windows 7,8.1 ve 10 ile çalışır. Aşağıda verilen linkte Windows 64 bit ve 32 bit

sürümlerinin ve portable indirme linkleri mevcuttur.

İndirme Linki : Shotcut

2. Story

Windows mağazasında ücretsiz olarak sunulan Story’nin amacı fotoğraf, video ve ses dosyalarını birleştirerek video oluşturmaktır.  Tek yapmanız gereken, video dosyaları için bilgisayarınıza göz atmak, gerekirse bazı fotoğraflar bulmak ve listeden bir müzik eklemek. Projenize bir video eklediğinizde, bitmiş projede görünecek kısmını seçmek için Düzenle’yi tıklayın. Bu, tüm videolar için yapıldıktan ve herhangi bir resim eklendikten sonra, Müzik Ekleme de yapabilirsiniz. Bir başlık da ayarlanabilir ve video kolaylıkla dışa aktarılabilir. Story, Bilgisayarda Windows 10 ve telefonda Windows 10 mobilde çalışan bir uygulamadır.

İndirme Linki : Story

3. Animotica

Kontrol edilmeye değer başka bir Windows Mağazası uygulaması olan Animotica, dokunmatik ekran cihazlarından harika bir şekilde yararlanıyor. Ancak masaüstleri ve hibrid olmayan dizüstü bilgisayarlar için de mükemmel.

Videolar ve fotoğraflar beklendiği gibi geçişlerle birlikte düzenlenebilir, ancak birkaç efekt dahil edilir. Örneğin renk ayarlanabilir ve video yavaşlatılır veya hızlandırılır. Bulanık arka plan, videolara da eklenebilir. Sonuç, mevcut en başarılı Windows Mağazası uygulamalarından biriyle üretilmiş cilalanmış bir video düzenleme aracıdır. Bu, Windows Movie Maker’a en iyi ücretsiz alternatif olabilir. Animotica ile video oluşturmak çok kolay ve zahmetsiz.  Animotica şu anda beta. Bilgisayarda Windows 10 ve telefonda Windows 10 mobilde çalışan bir uygulamadır.

İndirme Linki : Animotica

 

Bir yorum bırakınız...

*

kopyala yapıştır sorunu windows 10

Windows 10’da Kopyala ve Yapıştır Çalışmıyor

Windows 10 bilgisayarda çalışan bir işlemin aniden çalışmaması can sıkıcı olmaktadır. Windows  ...
android ram

Android Telefonda RAM Nasıl Arttırılır?

Android telefonun 64 GB veya daha fazla depolama alanı olsa bilse telefonun ...
internet veri kullanımı

İPhone ve Android’te Twitter İnternet Veri Kullanımı Azaltma

Twitter başta olmak üzere sosyal medya platformları Android ve İphone telefonlarımızda önemli ...
Akıllı Telefonda Hafıza Kartı Okunmuyor Sorunu ve Çözüm Yöntemleri

Akıllı Telefonda Hafıza Kartı Okunmuyor Sorunu ve Çözüm Yöntemleri

Akıllı telefon, cep telefonlarının sunduğu klasik özelliklere, bilgisayar özellikleri de eklenerek tasarlanmış ...
Com.google.process.gapps

Com.google.process.gapps İşlemi Durdurdu Hatası Ve Çözüm Yöntemleri

Tüm teknolojik cihazlarda olduğu gibi Android cihazlarda da işletim sistemi ya da ...
udf dosyası

UDF Uzantılı Dosyayı PDF’ye Çevirme

UDF dosyası, Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi (UYAP) programında kullanılan belge türüdür ...
2021 için SEO

SEO Teknikleri Nelerdir? – 2021

SEO, işletmelerin ve reklam geliri olan web sitelerinin göz ardı edemeyeceği bir ...
Android TV Box

Android TV Box Nedir? Android TV Box Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Android TV Box kavramı son zamanlarda sıkça duyulmaya başlanan kavramlardan birisi Peki, ...