Videorama Video Düzenleme Programı Nasıl Kullanılır? | Sonsuz Teknoloji

Videorama Video Düzenleme Programı Nasıl Kullanılır?

videoarama logo

Video düzenleme programları arasında Videorama video düzenleme programı, video montajlama yapmaya imkan tanıyan akıllı telefon uygulamasıdır. Uygulama sayesinde, video üzerinde pek çok değişiklik yapılabilmektedir. Bu sayede mevcut videoların daha ilgi çekici ve eğlenceli hale gelmesi mümkündür. Video, ücretsiz olarak indirilebilmektedir. Ancak uygulamanın tam sürümü için Pro versiyonunun satın alınması gerekmektedir.videoarama fiyat

Pro versiyon dışında sunulan ücretsiz versiyonda bazı kısıtlamalar bulunmaktadır. Bu kısıtlamaların başında, hazırlanan videolarda uygulamanın logosunun bulunması zorunluluğu yer alır. Kısıtlı versiyonda, yazılımın logosunu, montajlanan videodan çıkartmak mümkün olmamaktadır. Ayrıca, 3 dakikadan daha fazla videoların paylaşımı için de Pro versiyon kullanılmalıdır. Proje sayısı, ücretsiz versiyonda sınırlıdır.

videoarama nasıl kullanılır

Daha fazla çözünürlük elde etmek için, uygulamanın Pro versiyonunu tercih etmek gerekiyor. Videorama, çok fazla eyleme imkan tanımaktadır. Ücretsiz video düzenleme programı arayanlar için iyi bir tercih olmasa da, Pro versiyonunu satın alacaklar için tavsiye edilebilecek bir uygulamadır.

Videorama Video Düzenleme Programı Nasıl Kullanılır?

Videorama video düzenleme programı tarafından sunulan pek çok video montajlama özelliği vardır. Bu sayede, videolarda pek çok değişiklik yapmak imkan mümkndür.

Uygulamayı Apple store mağazasından indirebilmeniz mümkündür. Ancak Android için Google Play store mağazasında yer almıyor. Videorama Video Düzenleme Programının Android apk sürümünü indirmek için İnternete “Videoarama apk” yazarak aratmanız gerekir. Android için Google Play Store dışındaki mağazalardan yüklemeniz gerekiyor. Ancak burada uygulamanın gerçek olup olmadığına dikkat etmelisiniz.

 • Uygulamasıyı  telefona yükledikten sonra, uygulamayı başlatın.
 • Uygulama başladığında yeni proje oluşturmanız istenecektir.
 • Yeni seçilecek proje için boyut seçimi ana ekrandan yapılmaktadır. Ana ekranda proje boyutu için üç farklı seçenek bulunmaktadır:

videoarama

  • Yatay boyut için 16×9,
  • Kare boyut için 1×1,
  • Dikey boyut için 9×16.
 • Ana sayfada, daha önce üzerinde çalışılmış bir proje bulunuyorsa üst kısımdan proje seçimi yapılabilmektedir. Proje için video seçildikten sonra, video düzenleme ekranı açılır.
 • Video düzenleme ekranında farklı ve çok sayıda düzenleme aracı sunulur. En iyi video düzenleme programı arasında yer alan ve Türkçe olarak  sunulan Videorama uygulaması, düzenleme araçları ile dikkat çeken bir uygulamadır.

Video Araçları: Yazı Ekle Aracı

Videorama video düzenleme programı sunduğu düzenleme araçları ile olağanüstü videolar hazırlamaya imkan tanımaktadır. Video düzenlemek için kullanılabilen araçlardan ilki “Yazı Ekle” aracıdır. Bu araç sayesinde videolara farklı şekillerde yazı eklemek mümkündür. Butona tıklandığında videonun ortasına bir yazı yazma alanı gelmektedir. Bu alanda aracılığı ile istenilen metin yazılabilir, yazı boyutu ve yazı rengi de kolaylıkla değiştirilebilir.

Ayrıca, alt kısımda yer alan Animasyon bölümü sayesinde yazılara hareketli girişler eklemek son derece basittir. Videoda yer alan yazının boyutu, yazının bulunduğu alana tıklayarak değiştirilmektedir. Yine, bu bölümden, yazının ne kadar süre boyunca videoda yer alacağı ayarlanabilmektedir.

Resim Aracı

Video düzenlemek için kullanılabilecek bir diğer araç da resim aracıdır. Videolara resim eklemek isteyenler için kullanışlı bir araçtır. Bu bölümden ister telefonda yer alan fotoğraflar, istenirse de vektörel resimler ve dahası eklenebilmektedir. Bunlardan herhangi biri seçildikten sonra, seçilen resim, videoya yerleşmektedir. Resmin, videonun hangi kısmında durması isteniyorsa resmi, video üzerinde hareket ettirmek mümkündür. Ayrıca resmin ne kadar süre boyunca videoda görüneceği de seçilebilmektedir. Resimlere de animasyon olarak, farklı giriş ve çıkışlar eklenebilmektedir.

Ses Kaydı

Videorama video düzenleme programı içerisinde yer alan önemli başka bir araç da ses kaydı aracıdır. Bu araç seçildiğinde, ses kaydetmek için bir alan açılmaktadır. Ses kaydı için uygulama, kullanıcıdan izin istemektedir. Bu şekilde alınan ses kaydı, videonun istenilen herhangi bir bölümüne kolayca eklenebilmektedir. Ses kaydına başlamak için alt kısımda yer alan mikrofon ikonuna tıklanmalıdır.

Video Fx Ekle ve Ses Efekti Ekle Araçları

Video Fx Ekle aracı sayesinde videolara eğlenceli animasyonlar eklemek mümkündür. Bu bölümü kullanarak videolara; patlama efektleri, elektrik, sihir efektleri, kar ve yağmur gibi farklı efektler eklemek kolaydır. Bu araç üç bölüme ayrılmaktadır. Tercihe göre farklı efektler seçilerek videonun istenilen herhangi bir bölümüne eklenmektedir.

Ses efekti aracı sayesinde de videonun istenilen bölümüne farklı ses efektleri eklenebilmektedir. Bu bölüm 4 kısma ayrılmaktadır. Ücretsiz kullanımda yalnızca başlangıç bölümünde yer alan efektler kullanılabilmektedir. Diğer 3 bölümde yer alan ses efektleri için Pro versiyonun satın alınması gerekmektedir.

Müzik Ekle ve Kaplama Araçları

Videorama video düzenleme programı kullanılırken ihtiyaç duyulan diğer araçlar da; müzik ekleme ve kaplama araçları olmaktadır. Müzik ekle aracı sayesinde, uygulamada yer alan herhangi bir müziğin, videoya eklenmesi imkan dahilindedir. Kaplama aracı ile videonun üst katmanına, seçilen kaplama renginde bir katman eklenmektedir. Örneğin yeşil renkli bir katman seçildiğinde videoda genel olarak yeşil renkli bir renk dengesi meydana gelmektedir.

Filtreler Aracı

Bu araç sayesinde videolara filtre eklenebilmektedir. Instant, fade, noir, transfer ve pek çok filtre öğesi bu bölümde yer almaktadır. Filtreye tıklandığında video, seçilen filtreye bürünmektedir. Ücretsiz sürümde tüm filtreler kullanıma hazırdır. Bu bölümde, seçilen filtrenin şiddeti de ayarlanabilmektedir. Örneğin Instant filtresi seçildiğinde, filtrenin parlaklığını azaltmak isteyenler için filtre şiddetinin azaltılması işlevsel olmaktadır.

Video düzenleme programı sosyal medyada video paylaşmak isteyenler için yardımcı araçlardandır. Bu yazılımlar sayesinde istenilen kalitede video düzenlemek son derece kolaydır. Uygulamayı Appstore üzerinden Videorama Video Montaj programı İndir diyerek, ücretsiz bir şekilde indirmek mümkündür.

Bir yorum bırakınız...

*