Vortex Cloud Gaming Nedir? Nasıl Kullanılır? ∞ Sonsuz Teknoloji

Vortex Cloud Gaming Nedir? Nasıl Kullanılır?

Vortex Cloud Gaming Nedir

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte artık oyunlar da farklı boyutlara taşınmaya başlıyor. Herkes oyun oynamak ister anacak sistem gereksinimleri nedeni ile bu düşünceler hep hayallerde kalır. İşte bu ve benzeri düşüncelerden sonra devreye Cloud Gaming anlayışı giriyor.

Vortex Cloud Gaming Nedir? Vortex Cloud Gaming başka bir sunucu üzerinden oyun oynamanıza olanak sağlayan bir sistemdir. Son zamanlarda Nvidia’nın Cloud Gaming sisteminin devreye girmesinden sonra kullanım oranı düşmüş olsa da fiyatı açısından halen tercih edilebilenler arasında yer almaktadır.

İlgili: Nvidia GeForce Now ve Google Stadia Karşılaştırma

Başka bir bilgisayar üzerinden oyun oynayabilmenizi sağlayan bu sistem size sadece görüntüyü aktarıyor. Youtube videosu izlediğinizi düşünün ancak bunun o videodan tek farkı hareketlerin tamamını size bırakıyor olması. Uzaktan erişim sistemleri sayesinde en az gecikme ile oyunları en düşük sistemlerde ve hatta telefonlarda oynama şansınız bulunmakta.

Vortex Cloud Gaming Nasıl Kullanılır?

Vortex Cloud Gaming Nasıl Kullanılır

Vortex Cloud Gaming Nasıl Kullanılır? Bu sistemi kullanabilmek için aylık belirli bir ücret karşılığında abonelik satın almanız gerekiyor. Test aşamasında işlerin nasıl yürüdüğünü anlayabilmeniz adına sizlere 3 saatlik bir deneme sunar. Bu deneme her gün yenileniyor, günde 3 saat oyun oynamayı kabul edenler sadece bu özellik ile ücretsiz oyun deneyimi de yaşayabilir.

Bunun yanı sıra sistemden yararlanabilmek için oyunların daha önceden satın alınmış ve Steam kütüphanenizde yer alıyor olması gerekmekte. Sistem sadece kütüphanenizde olan oyunlara destek sunmaktadır.

Vortex Cloud Gaming Nasıl Kayıt Olunur?

  • Öncelikle Buraya Tıklayarak Vortex Cloud Gaming web sitesine erişim sağlayın.
  • Bu alanda gerçek bilgilerinizi girerek kayıt olmalısınız. Kayıt işleminden sonra gelecek olan Mail’e onay verin.
  • Kayıt işlemi ve onay işleminden sonra Buraya Tıklayarak uygulama indirme sayfasına giriş yapın.
  • Karşınıza gelecek olan alandan sisteminize uygun olan indirme yöntemini kullanarak Cloud Gaming programını indirebilirsiniz.  Mobil ve Masaüstü cihazlar için indirme seçenekleri mevcut.

Tüm bu adımları sorunsuz şekilde tamamladıktan sonra tek yapmanız gereken indirdiğiniz programa az önce oluşturduğunuz hesap ile giriş yapmak. Söz konusu giriş işleminden sonra Steam hesabınızı da bağlayarak anında oyun oynamaya başlayabilirsiniz.

Vortex Cloud Gaming Mobilden Kullanılabilir Mi?

Vortex Cloud Gaming Mobilden Kullanılabilir

Vortex Cloud Gaming Mobilden Kullanılabilir Mi? Vortex Cloud Gaming mobilden de kullanılabilen bir yapıya sahiptir. Söz konusu mobil uygulamayı indirdikten sonra yapmanız gerekenler oldukça basit. Vortex Cloud Gaming hesabınız ile uygulamaya giriş yapmanız gerekir.

Giriş işleminden sonra Steam hesabınızı uygulamaya bağlayarak oyunlarınızın okunmasını sağlamanız gerekiyor. Tüm oyunlarınız okunduktan sonra ve sisteme kayıt edildikten sonra yapmanız gereken istediğiniz oyuna tıklayarak oynamaya başlamak.

Mobil sürümde harici kontrolcüler kullanabileceğiniz gibi oyun ekranı içinde yer alan kontrolcüleri de kullanarak mobilden oyun deneyimini yaşayabilirsiniz. Vortex Cloud Gaming’in Mobil sürümünü indirmek için  Buraya Tıklayarak indirme adresine ulaşabilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*