Web Sitelerin Google Arama Sıralamasından Düşmesinin Nedenleri? | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Web Sitelerin Google Arama Sıralamasından Düşmesinin Nedenleri?

google sıralama

 

Bir web siteniz varsa, Google’de beklenmedik bir durumda düşüşler olmuştur. Gözünüz gibi baktığınız web sitenizdeki düşüşlerin nedenini de hep merak etmişsinizdir. Teknoloji geliştiği için dijital ortamda değişiklikler yaşanır.

Yapılan çalışmalar sonucu web siteler arama motorlarında çıkarak ziyaretçilerle etkilişime geçer. Web sitenize gözünüz gibi bakıyorsunuz, içerik giriyorsunuz, altyapı, seo, backlink çalışması yapıyorsunuz ancak düşüş yaşıyorsanız, arama motorları tarafından ceza almış olabilirsiniz.

Web sitenizi kontrol edin ve düşüşün nedenini araştırın. Çalışmalar yapılarak bu düşüşü düzeltebilirsiniz. Düşüşün en önemli sebebi arama motoru Google’dir. En çok kullanılan arama motoru Google olduğu için, kullanıcılar sitenize Google’den ulaşır. Bu durumda siteniz her zaman ön sıralarda çıkar. Düşüşün nedenleri arasında anahtar kelime ve arama motorları yer alıyor.

Web sitelerin düşüş nedenlerini sıralayacak olursak; arama motorları, anahtar kelimeler, site taşıma, kopya içerik, kırık bağlantılar yer almaktadır.

Web Site Taşıma

Web site taşıma işlemleri; hosting, yazılım ve domain olarak sıralayabiliriz. Web site taşıma işlemi yaptıysanız düşüşler olacaktır. Bu işlemi doğru yapmak için bir web yöneticisinden yardım alabilirsiniz. Yönlendirmeler, katogerilendirme ve sayfa ayarlama işlemlerini yapmalısınız.

Anahtar Kelimeler

Eklediğiniz konuya dair seo açısından anahtar kelime eklenir. Gereksiz ve fazla kullanacağınız anahtar kelimeler web sitenizin düşmesine neden olur. Web sitem ve eklediğim konular arama motorlarında çıksın diye, çok fazla anahtar kelime ekliyorsanız unutmayın ki, web sitenize zarar veriyorsunuzdur.

Kopya İçerik

Özgün olmayan kopya içerikleri arama motorları sevmez. Birden fazla aynı katogariye ait web sitelerinde bir birinin aynısı içerik eklenirse, arama motorları hangi içeriği ön planda tutacağına karar veremez. Web sitenizde özgün ve kopya olmayan içerikler eklemeye özen gösterin.

Kırık Bağlantılar

Yapılan araştırmalar sonucu sitenizde kırık veya kötü bağlantılar oluşmuş olabilir. Kırık ve kötü bağlantıları tespit ederek kaldırın. Yaptığınız işlemleri Google’ye bildirmeyi de unutmayın.

Bir yorum bırakınız...

*

Hacker

İnternet’ten Hacker Kiralanabilir mi?

Bir çok film ve dizide hacker kiralandığını görmüşsünüzdür. Filmlerde kiralanan hackerlar gerçek ...
google kitaplığım

Google Kitaplar Nedir ve Nasıl Kitap Bulunur?

Google’da sadece kitap bulmak istiyorsanız, kitap bulma işlemini Google kitaplar arama motorundan ...
Youtube e-posta bildirimler

Google, YouTube E-posta Bildirim Göndermeyi Sonlandırıyor

Google, YouTube e-posta bildirimlerini  gelecek haftadan sonra artık göndermeyeceğini duyurdu. Youtube kullanıcıları, ...
pc monitör sinyal yok

Bilgisayar Monitöründe “Sinyal Yok” Hatası

Bilgisayar çalışıor ancak bilgisayar monitörü “Sinyal yok” hatası yazıyorsa kontrol etmeniz gereken ...
twitter güvenlik sorunu

Twitter, Android Kullanıcıları için Güvenlik Sorunu Hakkında Uyardı

Twitter, Android kullanıcılarını, bilgisayar korsanlarının direk özel mesajlara erişmesine olanak verebilecek kritik ...
konsol tv

PlayStation 5 veya Xbox Series X için Hangi Özelliklerde TV Gereklidir?

PlayStation 5 ve Xbox Serisi X konsolları 2020 yılına damgasını vuracak. Bu ...
ekran kartı öğrenme

Windows 10’da Ekran Kartı Özelliklerini Öğrenme

Çoğu Windows kullanıcısı sahip olduğu ekran kartının özelliklerini bilmiyor. Fakat Windows için ...
samsung note 20 ultra

Samsung Galaxy Note20 Ultra Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

Samsung, Samsung Galaxy Note20 ve Samsung Galaxy Note20 Ultra telefonalarını resmen duyurdu ...