WhatsApp Mesajı Zamanlama | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

WhatsApp Mesajı Zamanlama

whatsapp zamanlayıcı

WhatsApp, en çok kullanılan sohbet arıcıdır diyebiliriz. WhatsApp’ın ileri tarihli mesaj gönderme özelliği şuan için yok. Ancak üçüncü taraf uygulamalar aracılığı ile bu mümkün. WhatsApp, SMS, E-mail, Arama ve Facebook uygulamalarınızı ileri tarihli ileti göndermek için Android SKEDit uygulaması ile zamanlama yapabilirsiniz. Android telefon kullanıcılarının Google Play Store’dan indirebileceği ücretsiz bir uygulamasıdır.

WhatsApp Mesajını Zamanlamak

SKEDit anasayfa

Uygulamayı yükledikten sonra, ilk yapmanız gerek kayıt olmaktır. Uygulamanın kendi kayıt sistemi de olabilir veya OAuth teknolojisi güvenliğini kullanarak Facebook ile de kayıt olma imkanı vardır. WhatsApp ve WhatsApp Business’ın yanı sıra, SMS, e-posta, Arama ve Facebook için de zamanlama planlayabilirsiniz. Uygulamanın çalışması için ekran kilidinin devre dışı olması gerekir.

Android Erişebilirlik

Giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan seçeneklerden WhatsApp seçeneğini seçin bu sırada uygulama sizi telefonunuzun “Ayarlar” menüsündeki “Erişebilirlik” alanına yönlendirecektir. Burada SKEDit uygulamasını “Açık” konumuna getirin.

skedit zamanlama

WhatsApp seçeneğinde yapmanız gereken ilk şey bir alıcı eklemek. Bunun için üst kısımdaki  “To add whatsapp Contact(s) +” işaretine dokunun. Bu, sizi WhatsApp uygulamasının kişilerine yönlendirecek, mesajı göndermek istediğiniz kişiyi bulun ve dokunarak ekleyin. Birden fazla kişiye ekleyecekseniz aynı işlemi her seferinde yaparak devam edin.

Message” alanına göndermek istediğiniz iletiyi yazın. “Ek”  işreti olan Ataç işareti ile de görsel ve doküman ekleyebilirsiniz. Şimdi mesajı göndermek istediğiniz planlamayı yapmak için “Schedule” alanındaki sağ kısmında yer alan Tarih ve Saat zamanlamasını yapabilirsiniz.

skedit planlaması

“Schedule” menüsünün altında “Repeat every” sekmesinin sağ kısımında ayrıca zamanlama ayarları vardır. “Schedule” kısmında yaptığınız ayarlamaları baz alarak yapılacak tekrarı belirtebilirsiniz. “No repeat” tekrar olamadan sadece bir kez mesaj iletilecek tekrarı yapılmayacak. Hour (Saat başı), Day (Her gün), Week (Her hafta), Month (Her ay ) ve Year (Her yıl) olarak seçebilir tekrarları ayarlayabilirsiniz. Varsayılan ayar,”No repeat”dir.

Ask me before sending” seçeneğini açık duruma getirirseniz mesajın göndermeden önce size sorar. Hatırlatma bildirimi geldiğinde mesajı göndermeniz için gelen bildirimde”Send” butonuna basmanız gerekecektir. Aksi taktirde mesaj otomatik gönderilmeyecektir. Otomatik gönderilmesini istiyorsanız bu kısmı “Kapalı” duruma getirmeniz gerekir.

Tüm ayarlamalar bittikten sonra sağ üst köşede “SCHEDULE”  yazısına basarak zamanlamayı başlatın. Planlama başladıktan sonra zamanı geldiğinde istediğiniz mesaj istediğiniz kişi veya kişilere gönderilecektir. Denemek için 5 -10 dakika sonrasına zamanlama yaptıysanız, Telefonu kullanmamanız gerekir. Uygulama siz telefonu bırakıncaya kadar zamanlama saati geldikçe  3-5 dakika erteleme yapacaktır. Telefonu bıraktığınızda uygulama zamanı geldiğinde görevini yerine getirecektir.

Uygulamanın çalışması ve zamanlamanın çalışması için ekran kilidinin devre dışı bıraktığınızdan emin olun. Ekran kilidinin devre dışı olmasının sebebi uygulama sizin için WhatsApp’ı çalıştıracak kişiyi bulacak ve mesajınızı yazıp iletecektir. Ekran kilidi olursa uygulama şifreyi geçemeyeceği için zamanlamayı çalıştıramayacaktır. WhatsApp’ta iki adımlı doğrulama gibi önlemleriniz açıksa onları da devre dışı bırakmanız gerekebilir. WhatsApp güvenlik önlemlerine göz atmak için buraya bakınız.

Facebook ile üyelik işlemi yaptıysanız ve uygulamayı kullanmayı düşünmüyorsanız Facebook sayfasından yetkilendirmeyi kaldırmayı unutmayın. Facebook ve Google gibi yapılan OAuth yetkilerini kaldırabileceğiniz linklere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. 

Bir yorum bırakınız...

*

netflix güncelleme

Netflix VPN Kullanımını Neden Engelliyor?

Netflix, dünya genelinde hizmet veren bir yayın film ve dizi platformudur. Netflix ...
windows-10üü

Windows 10 Oyun Çubuğu İle Ekran Kaydı Nasıl Alınır?

Windows 10’da ekran kaydı ve ekran görüntüsü almak, ek bir uygulamaya gerek ...
apple page

Apple Pages Uygulamasında Grafik Ekleme Nasıl Yapılır?

Pages, Apple şirketi tarafından özel olarak geliştirilen ve kullanıma sunulan kelime işlemci ...
motorolla fusion

Motorola One Fusion Tanıtımını Gerçekleşti! İşte Özellikleri ve Fiyatı!

En önemli markalardan bir tanesi olarak bilinen Motorola firması, geçtiğimiz günlerde yeni ...
sanallaştırma teknolojisi

Sanallaştırma Teknolojisi (VT) Nedir? Etkinlik Durumu Nasıl Kontrol Edilir?

Sanallaştırma teknolojisi sahip olduğunuz cihazın işlemci, bellek, hafıza gibi birimlerini birden çok ...
excel alt

Excel’de Veri Alt Toplam Kullanımı Nasıl Yapılır?

Excel’de veri alt toplam kullanımı son derece basit bir yöntem ile kolaylıkla ...
görünmez adam

Görünmez Adam Efsanesi Gerçek mi Oluyor? Şeffaf İnsan Hücreleri Üretildi!

Leigh Whannell ‘in Görünmez Adam filmi gerçek mi oluyor? Filmde geçen olaylar ...
xbox ücretsiz oyun

Xbox Game Pass Kütüphanesine Temmuz Ayında Eklenecek Ücretsiz Oyunlar Belli Oldu

Microsoft şirketi, geçtiğimiz günler içerisinde sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklama ile birlikte ...