WhatsApp Sohbetleri Email ile Nasıl Gönderilir? | Sonsuz Teknoloji

WhatsApp Sohbetleri Email ile Nasıl Gönderilir?

Whatsapp kullananların cevabını en çok merak ettiği soruların başında whatsapp sohbetleri email ile nasıl gönderilir? sorusu geliyor. Whatsapp’taki sohbetler siz silinceye kadar telefonunuzda kalmaya devam ediyor. Ayrıca telefonunuza format atsanız da eğer daha önce Google Drive üzerinden yedekleme yaptıysanız silmediğiniz sohbetleri de tekrar getirebilirsiniz. Ancak Whatsapp programı hala hafıza kartları üzerine kaydedilemiyor. Bu da özellikle 8 GB ya da 16 GB hafızaya sahip telefonlarda Whatsapp’ın çok fazla yer kaplamasına sebep oluyor. Telefonda yer açmak için de sohbetleri zaman zaman silmek gerekiyor. Ancak silinen sohbetleri e-postanıza göndererek onları tamamen kaybolmaktan kurtarabilirsiniz.

Sohbetleri Tamamen Kaybetmemek Mümkün Mü?

Eğer telefonunuzda hafızayla ilgili doluluk uyarısı alıyorsanız telefonunuzda Whatsapp sohbetlerinizi dosyaları ile birlikte silebilirsiniz. Böylece telefonunuzda hatırı sayılır bir hafıza elde etmiş olursunuz.

Ayrıca sohbetlerinizi başkalarının görmemesi için de silme yoluna başvurabilirsiniz. Eğer mesajlarınıza önem veriyorsanız bu sohbetleri silmeden önce onları yedekleme şansınız bulunuyor. Sohbetlerinizi bir mail adresine yollayarak onları ilerleyen zamanlarda tekrar açıp okuyabilirsiniz. Üstelik bu sohbetlere ses kayıtlarını ve resim – video gibi dosyaları da ekleyebilirsiniz.

Mesajları Mail Adresine Atmak

Whatsapp sohbetlerinizi mail adresinize atabilmek için öncelikle telefonunuzdan Whatsapp uygulamasını açın. Ardından da sırasıyla:

  • Mail adresine göndermek istediğiniz sohbeti açın,
  • Sağ üst köşedeki “üç noktaya” tıklayın,
  • Açılan küçük penceredeki altı seçenekten “Diğer”e tıklayın,

sohbeti dışa aktar

  • Tıkladığınız diğer seçeneğinde şikayet et – engelle – sohbeti temizle – sohbeti dışa aktar seçeneklerinden sohbeti dışa aktara tıklayın,
  • Şimdi program size medyasız ve medyayı dahil et seçeneği sunacak. İstediğinizi seçin.

Medyasız seçtiğinizde program daha hızlı, diğer seçenekte ise daha yavaş bir yönlendirme yapacaktır.

Dosyayı Gönderme Yeri

İşlemlerin ardından dosyayı hangi uygulama ile göndermek istediğiniz sorulacak. Burada Outlook ya da Gmail’i seçin. Sonra da mail programınız açıldığında sohbeti göndermek istediğiniz mail adresini girin ve maili gönderin.

Mail’i Gönderdikten Sonra Sohbeti Silebilir Miyim?

Mail adresine sohbetinizi aktardıktan sonra sohbetinizi silebilirsiniz. Sildiğiniz sohbet yedeklediğiniz sohbeti etkilemeyecektir. Sohbeti mail adresinize gönderirken medyayı dahil et seçeneğini seçtiyseniz Whatsapp programı içerisinden sohbeti silerken medyanızı da silebilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*