Whatsapp'ın Sahte Olanını İndirdiniz mi? | Sonsuz Teknoloji

Whatsapp’ın Sahte Olanını İndirdiniz mi?

Sahte Whatsapp

Android için popüler WhatsApp mesajlaşma uygulamasının resmi görünümlü bir sahte versiyonu Google Play Store’da yer aldı ve bir milyondan fazla kullanıcı sahte uygulamayı indirdi. Gerçek uygulama sahibi “WhatsApp Inc.” başlığını içerdiği için “Güncelleme WhatsApp Messenger” indirme sayfası Whatsapp’tan  gelmiş gibi görünüyordu. Bazı Unicode hileler kullanıldığı ortaya çıktı. Hacker Haber Ajansı’nın, yukarıdaki ekran görüntülerinde bulunan uygulama ayrıntılarında da görebileceğiniz gibi dolandırıcı, gerçek şirket adına görünmeyen bir karakter alanı ekledi: “WhatsApp + Inc. % C2%A0“. Gerçek whatsapp ıd’si “WhatsApp + Inc.“dir. Bunu kullanıcıların anlaması mümkün değildir. Bu işlerin içinde olan birisi bile bu ayrıntıyı fark etmesi zordur.

İlk önce uygulamadaki tutarsızlık fark edildi ve  bunu yapanın bunu nasıl yaptığını bulmak için sahte whatsapp kodu araştırıldı. Uygulamanın minimum izinleri (internet erişimi) var, ancak temel olarak,” whatsapp.apk “olarak da adlandırılan ikinci bir apk  kodları olan bir reklam yüklü sarmalayıcı olduğu anlaşıldı.  Uygulama ayrıca bir unvana sahip olmamak ve boş bir simgeye sahip olmak suretiyle kendini gizlemeye çalışıyordu. Aldatma uygulaması şu anda resmi Google Play Store’dan kaldırıldı.

Mobil cihazlardaki kötü amaçlı yazılım son zamanlarda hızlı bir şekilde arttı ve Google’dan yanlışlıkla zararlı bir uygulamayı  indireceğiniz zaman size  bir “panik düğmesi” özelliği sunması güzel olurdu.

  1. https://apk2down.com/
    11:09 12 Ağustos 2019 11:09

    paylaşmak benim için çok yardımcı oldu.

  2. apk downloader
    09:36 24 Ekim 2019 09:36

    Çok yardımcı makale. Paylaştığın için teşekkür ederim

Bir yorum bırakınız...

*