Windows 10 Bilgisayarda Tüm Fotoğraflar Nasıl Bulunur? | Sonsuz Teknoloji

Windows 10 Bilgisayarda Tüm Fotoğraflar Nasıl Bulunur?

windows

Bilgisayarımıza İnternet’ten olsun telefonumuzdan olsun bir çok yerden resim yüklemesi yaparız. Bilgisayarınıza bir şekilde giren resimleri bulamıyorsanız bu makale program kullanmadan resimleri bulmanıza yardımcı olacaktır.

Fotoğraflar Manuel Olarak Nasıl Bulunur

Resimler  geldikleri yere bağlı olarak PC’nizde farklı yerlerde saklanır. Windows, görüntüleri varsayılan olarak “Resimler” klasörünüzde saklar. Bazı senkronizasyon hizmetleri buna uymaya çalışır, ancak genellikle DropBox, iCloud ve OneDrive gibi şeylerden kendi klasörlerindeki resimleri aktarırsınız. Resimlerinizi kameranızdan veya başka bir cihazdan doğrudan PC’nize aktarırsanız, bu resimler transfer yöntemine bağlı olarak farklı yerlerde de sonuçlanabilir. İnternet’ten resim indirirseniz, genellikle tarayıcınızın hangi yükleme klasörüne ayarlı olduğu belirlenir. Genellikle bu “İndirilenler” klasörüdür.

İlk etapta bakmanız gereken iki nokta, bölmenin “Hızlı Erişim” bölümünde bulacağınız “İndirilenler” ve “Resimler” klasörlerinizdir.

Windows Arama ile Tüm Fotoğraflarınızı Bulabilirsiniz

Dosya Gezgini, farklı belge türlerini aramak için hızlı bir yöntem vardır. Dosya Gezgini’ni açın ve aramak istediğiniz yere gidin. Dosya Gezgininizin gezinme bölmesinde “Bu Bilgisayar” girdisini seçerek tüm bilgisayarınızı arayabilirsiniz. Belirli bir sabit sürücüyü veya klasörü de arayabilirsiniz. Bu örnekte C: sürücüsümüzü arayacağız.C sürücüsünde arama yaparsanız harici sürüc hariç tüm işletim sistemindeki dosyaları arayabilirsiniz.D sürücüsünde arama yapmak için D sürücüsüne giriş yaparak dosya gezgininiz açmalısınız.

resim ara

Ardından, pencerenin sağ üstündeki arama kutusunu tıklayın. Üst menüden, “Tür

” düğmesini tıklayın ve ardından açılır menüden “Resim” öğesini seçin.

Bu, aşağıdaki operatörü arama kutusuna ekler. İsterseniz, aynı sonuçları almak için kendiniz de yazabilirsiniz.

tip:=resimler

Arama, kullanılan en yaygın biçimler olan JPG, PNG, GIF ve BMP biçimlerinde kaydedilmiş görüntüleri içerir. Resimleri başka bir biçimde (RAW gibi) sakladıysanız, bunları başka bir yolla bulmanız gerekir.

Aradığınız resmi (fotoğrafları) bulduktan sonra, sağ tıklayabilir ve içerdiği klasörü açmak için “Dosya Konumunu Aç” ı seçebilirsiniz.

Bilgisayarınızda depolanan tüm fotoğrafları yerleştirdikten sonra, bunları daha belirli bir klasöre benzer Resimler’e taşıyabilir veya umuyoruz ki kaybolan ve tekrar unutulmayacakları bir harici depolama cihazında yedekleyebilirsiniz.

  1. Avatar

    Güzel paylaşımınız için çok teşekkrler her zaman takipteyim

Bir yorum bırakınız...

*