Windows 10 Görev Çubuğu Saatinde Saniye Nasıl Gösterilir? | Sonsuz Teknoloji

Windows 10 Görev Çubuğu Saatinde Saniye Nasıl Gösterilir?

windows saniye

Window 10 bilgisayarlarada ve eski sürüm Windows işletim sistemlerinde varsayılan olarak görev çubuğunda saat görstergesi dakika ile birlikte gösterilir. Ancak isterseniz Windows 10 saniye özelliğini de aktif edebilirsiniz. Windows 10 görev çubuğu saatinde saniyeleri göstermenin bir yolunu arıyorsunuz, bu yazımızda sizlere Windows 10 görev çubuğu saatinde saniye nasıl gösterilir? konusunu anlatacağız.

Windows 10 Görev Çubuğu Saatinde Saniye Nasıl Gösterilir?

Bu işlemi kayıt defterini kullanarak yapacağız. Kayıt defterinde hangi işlemi yaparsanız yapın, kayıt defterinde bir işlem yapmadan önce kayıt defterinizi yedeklemeinizi tavsiye ederiz. Aksi bir durumda yapacağınız hatalar bilgisayarınızın çalışmasında bazı fonksiyonları olumsuz etkileyebilir.

İlgili: Windows Kayıt Defteri Nasıl Yedeklenir?

Kaıt defterinizi yedeklediyseniz. Windows 10 görev çubuğu saatinde saniyeyi göstermek için;

simge getirme regedit

  • Kayıt Defteri Düzenleyicisini açmak içim “Windows logo + R”, ardından çalıştır’a “regedit” yazın veya Windows aramaya “Kayıt defteri düzenleyicsi” veya “regedit” yazarak kayıt defteri düzenleyicisini çalıştırın.
  • Sonrasında aşağıdaki dizini girin:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced

  • Kayıt Defteri Düzenleyicisi’nde “Advanced” öğesini sağ tıklayın, ardından “Yeni -> DWORD (32-bit) Değeri” ni tıklayın.

regedit saniye

  • Yeni girişi “ShowSecondsinSystemClock” olarak adlandırın.
  • Yeni girişi çift tıklayın ve “Değer verisi” kutusuna “1” girin.

saniye göster

Şimdi yapmanız gereken tek işlem bilgisayarınızı yeniden başlatmak olacaktır. Bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda Windows 10 görev çubuğu saat kısmında saniye aktif olarak çalışmaya başlayacaktır.

saniye

Eski haline çevirmek isterseniz, “Değer verisi” kutusuna “0” girin veya  oluşturduğunuz “ShowSecondsinSystemClock” kaydı silin ve bilgisayarı yeniden başlatın.

  1. Bu yazıyı bulmak icin baya aradım sonunda burada buldum dediginiz işlemler işime yaradı süpersiniz

Bir yorum bırakınız...

*