Windows 10'da Dosyanın veya Klasörün Tam Yolunu Kopyalama | Sonsuz Teknoloji

Windows 10’da Dosyanın veya Klasörün Tam Yolunu Kopyalama

Windows 10 bilgisayarda bir dosya veya klasör yolunu hızlı br şekilde öğrenmeye ihtiyacımız olur. Bazen bir programda dosya yolu göstermek gerektiğinde dosya yolunun kopyalanmasına ihtiyaç duyulur. Bu makalede Windows 10’da dosyanın veya klasörün tam yolu nasıl kopyalanır? konusunu anlatacağız.

Windows 10’da Dosyanın Tam Yolunu Kopyalama

yol olarak işaretle

Dosya yolunu öğrenmek ve kopyalamak istediğiniz dosya veya klasörü bulun ve klavyeden Shift tuşunu basılı tutarak ve sağ tıklayın. Açılan içerik menüsünden “Yol olarak kopyala” seçebeğini seçin.

Kopyalamak istediğiniz dosya veya klasör yolunu kopyalamış oldunuz. Şimdi bunu istediğiniz yere yapıştır işlemi yaparak kullanabilirsiniz. Karşınıza şu şekilde yol çıkacaktır: “C:\Users\Sonsuz Teknoloji\Desktop\Sonsuz Teknoloji.png” Yapıştır işlemi yaptığınızda kopyalanan yol tırnak içinde gelecektir. Elde edilen yolu kullanmak için tırnak işaretlerini silerek kullanın.

Windows 10’da Klasörün Tam Yolunu kopyalama

Yukarıdaki işlemi yaparak bir klasörün tam yolunu öğrenebilirsiniz. Windows 10’da klasörün tam yolunu Windows gezgini ile de öğrenmek ve kopyalamak mümkündür ve gayette kolay bir işlemdir.

windows gezgini yolu

Yolunu öğrenmek istediğiniz klasörün içine girin. Klasörü girdiğinizde üst windows gezgini yol alanı sürücü ve klasör adının yolu şeklinde gösterir. Sistemin tam yolunu göstermez.

Tam yol öğrenme

Klasörün tam yolunu öğrenmek ve kopyalamak için üst kısımda URL alanını tıklayın. URL alanına tıkladığınızda klasörün sistemsel tam yolu görünür hale gelecektir. Buradan klasör yolunu seçin ve Ctrl + C tuşlarına basarak veya sağ tık yaparak kopyalayın. Klasör yolunu istediğiniz yerde kullanmak için yapıştır (Ctrl + V) işlemini yapmanız yeterli olacaktır.

Bir yorum bırakınız...

*