Windows 10'da Görev Çubuğu Simgeleri Nasıl Büyütülür? | Sonsuz Teknoloji

Windows 10’da Görev Çubuğu Simgeleri Nasıl Büyütülür?

HD ekranlar çok kaliteli harika görüntüler sunar.  Yüksek çözünürlük genellikle okunması zor küçük metin ve çok fazla boş alan bırakan küçük simgeler anlamına gelir. Görev çubuğu simgeleri belirli bir problemdir; yüksek tanımlı bir ekranınız varsa, simgeler küçük olacaktır ve rahatça görmek veya tıklamak için çok küçük olabilirler. Büyük Görev Çubuğu simgelerini  7+ Taskbar Tweaker adlı bir uygulama ile yapmanız mümkündür.

gelimiş seçenek7

7+ Taskbar Tweaker’ı indirin ve çalıştırın. Yüklenebilir sürümü veya taşınabilir portable sürümü kullanabilirsiniz. Uygulamayı çalıştırın ve programın başlık çubuğunu sağ tıklayın. İçerik menüsünden Gelişmiş Seçenekler’i seçin. Bu, ek seçeneklerle yeni bir pencere açar.

w10 large

Genişletilmiş seçenekler sekmesinde listelenen birçok seçenek arasında gezinin. W10_large_icons seçeneğine bakın ve veri değerini “1” olarak ayarlayın. Görev çubuğu simgelerinin boyutunda “Tamam” dedikten sonra hemen bir değişiklik göreceksiniz.

Maalesef, uygulamanın kendi sınırlamaları vardır ve bu sınırlamalar Windows 10’da bulunan simge boyutundan türetilmiştir. Yükseltme yapabileceğiniz yalnızca bir boyut vardır. Rahatça kullanmanız için hala çok küçükse, ekran çözünürlüğünü çalışmasını sağlamak için azaltmanız gerekecektir.

7+ Görev Çubuğu Tweaker, görev çubuğu simgelerinin boyutunu değiştirdiğinizde, tüm bağlı monitörlerde değiştikleri için birden fazla monitörü destekler. Bu elbette ki tek monitörde büyük görev çubuğu ikonları istiyorsan diğerinin değil, herhangi bir rızanın olmadığı anlamına gelir.

Windows 10, kullanıcıların görev çubuğunda çok şey yapmasına izin vermez. Rengin ötesinde herhangi bir özelleştirme, üçüncü taraf uygulamaları gerektirir. Görev çubuğu simgelerini ortalamak ya da vurgu renginden farklı bir renk veya arka plan eklemek istiyorsanız, üçüncü taraf uygulamalarına ihtiyacınız olacaktır. Tüm bunların dezavantajı, görev çubuğu gibi küçük bir öğeyi özelleştirmek için, birden fazla uygulamaya ihtiyacınız olmasıdır.

  1. Eray Mutlu
    17:03 2 Ekim 2020 17:03

    Allah razı olsun sabahtan beri bu konuyu çözmeye çalışıyordum

Bir yorum bırakınız...

*