Windows 10'da HEIC, JPG'e Nasıl Çevrilir? | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Windows 10’da HEIC, JPG’e Nasıl Çevrilir?

HEIC

Bilgisayar hayatındaki en sinir bozucu şeylerden biri, bilgisayarınızdaki uygulamalar tarafından kullanılamayan dosyalardır. Yeni iPhone’lar ve iPad’ler şu anda yeni HEIF (High-Efficiency Image Format – Yüksek Verimli Görüntü Biçimi) ‘nde fotoğraf çekiyor ve görüntüleri HEIC uzantısıyla kaydediyor. Tüm avantajları ile bu format Windows 10’a yabancı. Bu, uygulamalarınızın çoğunun bu dosyaları desteklemeyeceği veya kullanamayacağı anlamına gelir.

Çok az hafızaya sahip olma yeteneği ile uzun vadede kullanılacak bir uzantı gibi görünüyor. Windows 10 bilgisayarınızda HEIF dosyalarını görüntüleyemezsiniz. Görüntülemek için Windows destekli bir formata çevirmelisiniz. Bunu için en yi biçim JPG’dir. HEIC’i JPG’e dönüştürmek için kullanabileceğiniz bazı uygulamalara ele alacağız.

Bu program, HEIC resimlerini JEPG’ye dönüştürmek için ücretsiz bir programdır. Bu program, dönüştürme öncesi görüntü kalitesini seçmenizi sağlar. Dönüşüm sırasında Exif verilerini korumayı veya kaldırmayı da seçebilirsiniz. HEIC dönüştürücüsünün önemli bir özelliği, toplu olarak yeniden boyutlandırma desteğidir.

Fotoğrafları bulanıklaştırmayacak ancak aynı kalitede koruyacak % 100 seçeneğini belirleyebilirsiniz. Yüksek kaliteyi korumak için, sıkıştırılmış görüntülerin sıkıştırmadan sonra taviz verilmemesi için % 85’in üzerinde seçim yapmak akıllıca olacaktır.

Bu ücretsiz araç iPhone 7 veya üstü için çalışır ve HEIC dosyalarını JPG / PNG fotoğraflarına tek tek veya toplu modda dönüştürmenize izin verir.

Link: HEIC Converter Free

Bu kullanımı kolay, reklamsız ve basit ücretsiz bir araçtır. iMazing HEIC Converter, HEIC’leri JPG formatına çevirir. Sürükle ve bırak veya Dosya Menüsü kullanarak ekleyebilirsiniz. Bu program, hem JPEG hem de PNG formatlarına dönüşümü mümkün kılar.

Bu yazılımın özellikleri şunlardır:

 • HEIC’i JPG’ye dönüştürün
 • HEIC’i PNG’ye dönüştürme
 • Sürükle ve bırak .heic dosyaları veya klasörleri
 • Hızlı ve kullanımı kolay
 • EXIF meta verilerini korur
 • Geniş gamut dahil olmak üzere renk profilleri desteği

Link: iMazing HEIC Converter

Bu ücretsiz uygulama, Windows mağazasında bulunabilir. HEIC Image Converter Tool, JPG, PNG ve JPEG formatları için destek sağlar. Tıpkı iMazing gibi, bu kullanımı kolay başka bir araçtır. Görüntüleri dönüştürmek için temel olarak bu üç adımı gerekir.

Link: HEIC Image Converter Tool

4. iOS “Otomatik” aktarım modu

HEIC ile uyumluluk bir sorundur, ancak Apple ürünlerinde meydana bir sorun değildir. Yukarıda bahsettiğimiz üçüncü taraf uygulamalarının aksine, bu yerleşik bir iOS ayardır. Dosyalar, Windows 10’a USB aracılığıyla aktarılırken otomatik dönüşümlere izin verir.

Bu ayarı kullanmak, Fotoğraflar uygulamasını kullanarak görüntüleri içe aktarırken, JPG formatına otomatik bir dönüşüm gerçekleşir.

Bu başka bir ücretsiz uygulama. CopyTrans HEIC programı, Windows kullanıcılarının Windows 7 ve Windows 8’de HEIC görüntülerini kullanabilmeleri için geliştirilmiştir. Bu iki işletim sistemi kesinlikle HEIC desteğine sahip değildir. Ancak CopyTrans HEIC, JPG’ye dönüştürebilir, ancak png yapamaz.

Windows 10’da CopyTrans HEIC, Windows Photo Viewer’ı kullanarak HEIC dosyalarını açmanıza izin veren bir eklenti olarak hareket edebilir.

Link: CopyTrans HEIC for Windows

6. E-posta

Oldukça basit ve neden bu çözümü hemen kullanmadığınızı merak ediyor olabilirsiniz. Bunun için özel bir numara gerekmez. Gmail’inizi açın ve resimleri ekleyin. Otomatik olarak JPG’ye dönüşürler. Postanızı açtıktan ve dosyaları Windows 10’a indirdikten sonra, işlem bitmiştir. 🙂

 1. Avatar

  ALlah razı olsun çok işime yaradı.

 2. Avatar
  Melih
  19:42 30 Mart 2020 19:42

  İphonede lifebox’a yedeklediğim resimler .HEIC uzantısıyla kaydeymişti Harbiden işe yaramaz die 1. HEIC Converter Free yi indirdim oldu Allah razı olsun olmasaydı bilgisayarcıya bi ton para bayılcaktım Allah sevdiklerine bağışlasın bu yazıyı yazanı..

Bir yorum bırakınız...

*

excel metin sütun

Excel’de Metinleri Sütunlara Bölme İşlemi Nasıl Yapılır?

Excel’de metinleri sütunlara bölme işlemi oldukça pratik bir şekilde yapılır. Program içerisinde ...
netflix güncelleme

Netflix VPN Kullanımını Neden Engelliyor?

Netflix, dünya genelinde hizmet veren bir yayın film ve dizi platformudur. Netflix ...
windows-10üü

Windows 10 Oyun Çubuğu İle Ekran Kaydı Nasıl Alınır?

Windows 10’da ekran kaydı ve ekran görüntüsü almak, ek bir uygulamaya gerek ...
apple page

Apple Pages Uygulamasında Grafik Ekleme Nasıl Yapılır?

Pages, Apple şirketi tarafından özel olarak geliştirilen ve kullanıma sunulan kelime işlemci ...
motorolla fusion

Motorola One Fusion Tanıtımını Gerçekleşti! İşte Özellikleri ve Fiyatı!

En önemli markalardan bir tanesi olarak bilinen Motorola firması, geçtiğimiz günlerde yeni ...
sanallaştırma teknolojisi

Sanallaştırma Teknolojisi (VT) Nedir? Etkinlik Durumu Nasıl Kontrol Edilir?

Sanallaştırma teknolojisi sahip olduğunuz cihazın işlemci, bellek, hafıza gibi birimlerini birden çok ...
excel alt

Excel’de Veri Alt Toplam Kullanımı Nasıl Yapılır?

Excel’de veri alt toplam kullanımı son derece basit bir yöntem ile kolaylıkla ...
görünmez adam

Görünmez Adam Efsanesi Gerçek mi Oluyor? Şeffaf İnsan Hücreleri Üretildi!

Leigh Whannell ‘in Görünmez Adam filmi gerçek mi oluyor? Filmde geçen olaylar ...