Windows 10'da Microsoft Edge Tarayıcı Tüm Sekmelerini Alt + Tab İle Gösterme | Sonsuz Teknoloji

Windows 10’da Microsoft Edge Tarayıcı Tüm Sekmelerini Alt + Tab İle Gösterme

edge

Windows 10, Ekim 2020 güncellemesi aldıktan sonra Microsoft Edge,  Alt + Tab tuşları ile varsayılan olarak en son beş sekmeyi küçük resimler şeklinde ayrı ayrı gösteriyor.  Bu yazımızda Windows 10’da Alt + Tab tuşlarını kullanarak tüm tarayıcı sekmeleri nasıl gösterilir konusunu işleyeceğiz.

Alt + Tab ile tarayıcı sekmelerini görmek istiyorsanız, Microsoft Edge kullanıyor olmanız gerekir. Bu işlem diğer tarayıcılar için geçerli değildir.  Bu özellik, Google Chrome veya Mozilla Firefox’ta çalışmaz.

Windows 10’da Alt + Tab tuşları ile tüm tarayıcı sekmelerini gösterme

  • “Başlat” menüsünü kullanarak “Ayarlar”ı başlatın veya Windows + I tuşlarına basın.

başlangıç ayarlar windows 10

  • Ayarlar’da “Sistem” i tıklayın, ardından kenar çubuğundan “Çoklu Görev” öğesini seçin.
  • Çoklu Görev ayarlarında, “Alt + Tab gtuşlarına basıldığında şurada açık pencereleri göster” açılır menüsünü bulun ve tıklayın.
  • Menü göründüğünde, “Pencereleri ve Edge’deki tüm sekmeleri aç” ı seçin.
  • Varsayılan seçenek “Pencereleri ve Edge’de en son 5 sekmeyi aç” seçeneğidir.
  • Daha az sekme için “Pencereleri ve en son 3 sekmeyi Edge’de aç” ı seçebilir veya Alt + Tab değiştiricinizden Edge tarayıcı sekmelerini gizlemek için “Yalnızca pencereleri aç” öğesini seçebilirsiniz .
  • İstediğiniz seçeneği belirledikten sonra “Ayarlar”ı kapatın.

Edge’i birden fazla sekme açıkken çalıştırdığınızda Alt + Tab’ı kullanarak her açık sekmeyi listede küçük resimler halinde göreceksiniz.

Bu özelliği eski haline getirmek istiyorsanız, Ayarlar> Sistem> Çoklu Görev’i tekrar ziyaret edin ve “Alt + Tab gtuşlarına basıldığında şurada açık pencereleri göster” açılır menüsünden “Yalnızca pencereleri aç” ı seçin.

Yazımız başında da belirttiğimiz gibi bu özelliği kullanabilmek için bilgisayarınız Windows 10 Ekim 2020 güncellemesini almış olmaladır.

Bir yorum bırakınız...

*