Windows 10'da Parola Nasıl Değiştirilir? | Sonsuz Teknoloji

Windows 10’da Parola Nasıl Değiştirilir?

microsoft

Parolalar artık hayatımızın bir parçası. Her işimizi parolarla hallediyoruz. Windows 10, bilgisayarlarda parolarla korunmaktadır. Parolayı zaman zaman değiştirme ihtiyacı duyarız. Windows 10’da hem local olarak hem de Microsoft hesabını kullanarak bilgisayarınızı açabilirsiniz. Windows 10, genel olarak Microsoft hesabı ile online olarak kullanmaya yönlendiririr. Bu makalede sizlere Windows 10’da nasıl parola değiştirileceğinden bahsedeceğiz.

Microsoft Hesap Parolanısını Ayarlar Uygulamasından Değiştirme

Bilgisayrınızı Microsoft hesabınız ile kullanıyorsanız mevcut şifrenizi kullanarak Microsoft hesabınıza giriş yapın. Başlat düğmesine tıklayın ve Başlat menüsünün sol kenarı boyunca gösterilen “dişli” simgesini tıklayarak “Ayarlar” uygulamasını açın. Ayarlar uygulaması açıldığında, “Hesaplar” kutucuğunu seçin.

Varsayılan olarak “Bilgileriniz”  açılır. Soldaki “Oturum Açma Seçenekleri”ni tıklayın bu alanda hem local hem de Microsoft hesabın listelenen değiştirmek istediğiniz “Parola” girişini tıklayın. Şifre girişi, devam etmek için tıkladığınız bir “Değiştir” butonu içerecek şekilde genişler.

Yüz tanıma kamerasına bakmak, parmağınızı kaydırmak veya bir PIN veya şifre girmek gibi güvenliğinizi arttırmak için de bu adımları kullanabilirsiniz. İşleminizi doğrulandıktan sonra mevcut şifreyi ve ardından yeni şifreyi girin. Bitirmek için “İleri” düğmesine tıklayın.

Çevrimiçi Microsoft Hesap Parolanızı Değiştirin

parola

Web sitesinde Microsoft hesabınıza giriş yapın. Microsoft hesabına giriş yaptıktan sonra, listelenen seçenekler arasında “Güvenlik” seçeneğini tıklayın. Sonraki sayfada bir parola güvenliği sekmesi altında “Parolamı Değiştir” seçeneğini seçin karşınıza telefon numarasına kod gönderme gibi parola değiştirme seçeneği gelecektir. Adımları takip ederek şifrenizi değiştirin.

Bilgisayarınızı Microsoft hesabı ile açıyorsanız buradan yapacağınız değişiklik de bilgisayar açılış şifrenizi değiştirmiş olacaksınız.

Bir yorum bırakınız...

*