Windows 10'da VLC ile Ekran Görüntüsü Nasıl Kayıt edilir? | Sonsuz Teknoloji

Windows 10’da VLC ile Ekran Görüntüsü Nasıl Kayıt edilir?

 

VLC popüler bir video oynatıcısıdır. VLC oynatıcı oldukça iyi bir ekran kayıt özelliğine de sahiptir. Ekranınızı VLC oynatıcınızla nasıl kaydedebilirsiniz.

VLC ile ekranınızı kaydedin

vlc görünüm

VLC oynatıcısını açın ve Görünüm> Gelişmiş Denetimler‘e gidin. Bu, VLC oynatıcının altındaki varsayılan kontrol çubuğunun üzerinde ikinci bir kontrol çubuğu ekleyecektir.

vlc masaüstü

Ardından, Ortam> Yakalama Aygıtını Aç‘a gidin. Ctrl + C klavye kısayolu ile de açabilirsiniz. Açılan pencerede iki şeyi değiştirmelisiniz. Öncelikle, “Yakalama tipi” açılır menüsünü açın ve listelenen seçeneklerden ‘Masaüstü’ seçeneğini seçin. İkincisi, Seçenekler bölümünde, “Yakalama için istenen kare hızı” seçeneğini göreceksiniz. Varsayılan olarak, gülünç derecede düşük olan 1’e ayarlanır. Bunu 25 veya 30’a değiştirmek gerekir. Bu bir screencast için makul bir kalitedir, ancak isterseniz bunu artırabilirsiniz.

Altta, bu pencerenin bir “Oynat” düğmesini göreceksiniz. Tıkla ve VLC oynatıcısı masaüstünüzü kayıt etmeye başlayacak.

Video, AVI dosya biçimiyle “Videolar” kitaplığınıza kaydedilecektir. AVI dosya formatı en popüler video formatı değildir, ancak VLC oynatıcısı bunu oynatabilir. İsterseniz, her zaman MP4 formatına dönüştürebilirsiniz. AVI videoları genel olarak daha büyük boyutlu video dosyalarıdır ve Windows 10’daki varsayılan Filmler ve TV uygulaması bunu oynatamaz. Diğer platformların da bu format’ta sorun yaşanabilmesi olasıdır; bu nedenle kayıt ettiğiniz video dosyasını MP4’e dönüştürmek daha kullanışlı olur.

Bir yorum bırakınız...

*