Windows 10'da Yazı Tipleri Nerededir ve Nasıl Yüklenir? | Sonsuz Teknoloji

Windows 10’da Yazı Tipleri Nerededir ve Nasıl Yüklenir?

fonts

Windows  10 yazı tiplerini kendi istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Windows 10’da, yazı tiplerini bilgisayarınıza yüklemenin ve yönetmenin yolları vardır. Windows 10’na yeni yazı tipleri yükleyebilir veya isterseniz yazı tipini bilgisayardan kaldırabilirsiniz. Windows 10’da yazı tiplerini yönetmek tamemen sizin elinizde.

Yazı Tipi Kaynakları

Windows  10’da bulunmayan yazı tipine ihtiyacınız varsa farklı yazı tipi kaynakları vardır. Burada yine karşımıza ilk olarak Google çıkmaktadır.  Google yazı tipleri, 900’den fazla farklı yazı tipi ailesiyle  büyük bir koleksiyona sahiptir. Fonts.com ve FontBundles  ücretsiz yazı tipi diğer iyi kaynaklardır. İnternet’te elbette daha fazla kaynak vardır.

Windows 10’da tazı tipi dosyları nerededir ve yazı tipi nasıl yüklenir?

Windows 10, bilgisayarınızda yazı tiplerinin nerede olduğunu öğrenmek kolaydır. Windows Denetim Masası’ndan bilgisayarınızda yüklü Yazı Tiplerine ulaşabilrsiniz ve bu alana internet kaynaklarından indirdiğiniz yazı tiplerini yükleyebilirsiniz.

İstemediğiniz yazı tiplerini kaldırabilir ve İnternet’ten indirdiğiniz yazı tiplerini yükleyebilirsiniz.

görünüm ve kişiselleştirme

1. Windows aramaya Denetim Masası yazarak Denetm Masası’nı açın ve “Görünüm ve Kişiselleştirme” yi seçin.

yazı tipleri

2. Ardından “Yazı Tipleri”ni tıklayın.

yazı tipi yükleme

3- Karşınıza tüm yazı tipleri çıkacaktır. İnternet kaynaklarından indirdiğiniz yazı tiplerini buraya kopyala yapıştırla ve ya sürükleyerek yükleyebilirsniz. Bilgisayarınızda bulunmasını istemediğiniz yazı tiplerini bulup silebilirsiniz.

Bu aşamdan sonra bilgisayarda kullandığınız programların yazı tipinden yüklediğiniz yazı tipini seçerek kullanabilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*