Windows 10X Nedir? | Sonsuz Teknoloji

Windows 10X Nedir?

Windows-10X

Windows 10X,  2020 yaz sezonunda sunulacak olan Microsoft’un çift ekranlı cihazlar için tasarlanan Windows 10’un yeni bir sürümüdür. Bu cihazlar için özelleştirilmiş bir arayüz sunacak.

Microsoft Windows 10X geleneksel Windows masaüstü uygulamaları Windows 10 Home ya da Professional gibidir. Windows 10X, yeni bir işletim sistemi değildir. Çift ekranlı aygıtlar için tasarlanmış bir arabirime sahip Windows 10’un özelleştirilmiş bir sürümüdür.

Windows 10X, Microsoft’a göre “tıpkı Surface Neo gibi çift ekranlı cihazlar için tasarlanmış ve optimize edilmiş” bir arayüze sahiptir.

Surface Neo, dizüstü bilgisayar gibi katlanabilir bir yapıya sahip çift ekranlı bir cihazdır. Dizüstü bilgisayardan ayıran en önemli özellik klavye kısmı bir ekranla donatılmıştır. Birbirine bağlanmış iki tablet gibidir.

Bir uygulamayı başlattığınızda, uygulama cihazın diğer tarafında açılır. Uygulama her iki ekran yerine ekranın birinde  açılır. Bir uygulamanın penceresini ekranın orta kenarına sürükleyebilir veya uygulamayı her iki ekranda da yayabilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*