Windows 11 Ürün Anahtarı Öğrenme Yolları ∞

Windows 11 Ürün Anahtarı Öğrenme Yolları

Windows 11 Ürün Anahtarı

Bazı sebeplerden dolayı Windows 11 ürün anahtarı öğrenme yollarını öğrenmek istiyor olabilirsiniz. İşletim sisteminizin ürün anahtarını yazımızdaki yöntemlerden birisini kullanarak öğrenebilirsiniz.

Bilgisayarınızda kullanabileceğiniz birçok işletim sistemi mevcut. Ancak bunlardan en popüleri Windows olarak gösterilebilir. Seneler önce hayatımıza giren Windows, yeni sürümleriyle karşımıza çıkmaya devam ediyor. Microsoft, son olarak Windows 11 işletim sistemini geçtiğimiz yakın dönemde piyasaya sürmüştü.

Bu işletim sisteminin Windows 10 ile oldukça benzer olduğunu söyleyebiliriz. Ancak Windows 11’de bazı şeyler farklı şekilde karşımıza çıkıyor.  Windows 10’da ürün anahtarı öğrenmenin birçok yolu mevcuttu. Windows 11’de de ürün anahtarınızı öğrenebileceğiniz birçok farklı yöntem mevcut. Bu yöntemlerden birçoğunu yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Windows 11 Ürün Anahtarı Öğrenme Yöntemleri

Windows 11 ürün anahtarı öğrenme için kullanabileceğiniz birçok farklı yöntem mevcut. Bu yöntemlerden bazıları aşağıdaki şekilde oluşuyor. Ayrıca Windows 10 ürün anahtarı öğrenme işlemi içinde yine benzer yöntemleri deneyebilirsiniz.

Windows Ürün Anahtarı Öğrenme

Windows Ürün Anahtarı Öğrenme Programı ShowKeyPlus

Windows 11 işletim sisteminizde tanımlı ürün anahtarını öğrenmek için ShowKeyPlus uygulamasını kullanabilirsiniz.

 • Bunun için ilk olarak Microsoft Store mağazasından ShowKeyPlus uygulamasını bilgisayarınıza indirmelisiniz.
 • Kurulum bittikten sonra uygulamayı çalıştırdığınızda sol tarafta birçok seçenek göreceksiniz. Bu seçeneklerden Home kısmına tıklamanız gerekiyor.
 • Bu kısma geldiğinizde Installed Key kısmında ürün anahtarınızı görebilirsiniz. Burada yazan ürün anahtarı, Windows 11 işletim sisteminizi etkinleştirirken kullandığınız tanımlı ürün anahtarıdır.

Not Defteriyle Ürün Anahtarı Öğrenme

Not defterine bazı kodlar yapıştırarak ve daha sonra dosyayı kaydedip çift tıklayarak kolayca ürün anahtarınızı öğrenebilirsiniz.

 • Bunun için ilk olarak buraya tıklayarak gerekli kodlara ulaşın.
 • Sonrasında açılan pencerenin biraz aşağısında bulunan Kopyala butonuna tıklayarak tüm kodları tek seferde kopyalayabilirsiniz.
 • Daha sonra bilgisayarınızda boş bir Not Defteri sayfası açarak kopyaladığınız kodları içerisine yapıştırmalısınız.
 • Kodları yapıştırdıktan sonra sol üstteki Dosya seçeneğine tıklayın ve çıkan seçeneklerden Farklı kaydet seçeneğine tıklayın.
 • Ardından açılan pencerede Dosya adı kısmına rastgele bir isim yazabilirsiniz. Ancak bu ismin sonuna “.txt” yazısını silip “.vbs” yazmanız gerekiyor.
 • Sonrasında Kayıt türü kısmındaki açılır pencereye tıklayarak Tüm dosyalar seçeneğini seçmeli ve Kaydet butonuna basarak dosyayı kaydetmelisiniz.
 • Ardından kaydettiğiniz dosyaya çift tıkladığınızda karşınıza bir pencere açılacaktır. Bu pencerede Installed Key kısmına baktığınızda işletim sisteminizin mevcut ürün anahtarını görebilirsiniz. İsteğinize göre Evet butonuna tıklayarak bu bilgilerin kaydedilmesini sağlayabilirsiniz.

Windows 11 Ürün Anahtarı CMD ile Öğrenme

CMD ile programsız bir şekilde ürün anahtarını bulabilmeniz mümkün. Ancak bu yöntem bazen çalışmayabiliyor. Eğer bu yöntemden sonuç alamazsanız, yazımızdaki diğer yöntemlere göz atabilirsiniz.

 • İlk olarak Başlat menüsünü açarak arama kısmına CMD yazın ve çıkan Komut İstemi seçeneğine tıklayın.
 • Sonrasında açılan pencereye aşağıdaki kodu yapıştırın ve Enter tuşuna basın.

wmic path softwarelicensingservice get OA3xOriginalProductKey

 • Bu adımların ardından yazdığınız kodun hemen altında ürün anahtarınız gözükecektir. Ancak bazı durumlarda bu kısımda ürün anahtarı yerine farklı bir yazı çıkabiliyor. Bu durumda yazımızdaki diğer adımlara göz atabilirsiniz.

Windows 11 ürün anahtarı öğrenme işlemi yukarıdaki yöntemlerle gerçekleştirilebiliyor. Sizde yukarıdaki yöntemleri deneyerek işletim sisteminize tanımlı ürün anahtarını öğrenebilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*

en iyi zamanlar

İnstagram’da En Uygun Paylaşım Saatleri Nedir?

İnstagram'da en uygun paylaşım saatleri nedir? Sorusu etkileşim almak isteyen insanların sıklıkla araştırdığı konular arasında yer almaktadır. Özellikle son yıllarda sosyal platformlara olan ilginin ...
Python Kullanarak YouTube Üzerinden Video İndirme

Python Kullanarak YouTube Üzerinden Video İndirme

Günümüzün en ünlü ve en çok kullanılan video yayınlama platformu olan YouTube, her türlü kullanıcıya ve kitleye hitap edecek kadar çok sayıda farklı türden ...
Google Gmail’de okunmamış mailleri görmek

Gmail’de Okunmamış Mailleri Görmenin Basit Yolu

Google Gmail’de okunmamış mailleri görmek oldukça kolay. Ayarlardan bunu kolayca düzenleyebilirsiniz. Tercih edebileceğimiz çok sayıda mail servisi mevcut. Bu mail servislerinden birisi de Google’ın ...
Yandex Disk Nedir

Yandex Disk Nedir ve Özellikleri Nelerdir

Bir bulut depolama servisi olan Yandex Disk nedir birlikte öğrenelim. Bu servisle verilerinizi yedekleyebilirsiniz. Veri kaybını önlemek için zaman zaman yedekleme yapmak önemli. Normal ...
SIM Kart PIN Kodu Nasıl Öğrenilir

SIM Kart PIN ve PUK Kodu Nasıl Öğrenilir? PUK Sorgulama

SIM kart pin kodu öğrenmek için size verilen kartı kullanabilirsiniz. SIM kartın bulunduğu kart üzerinde tüm kodlar yazar. Cep telefonları artık hayatımızın vazgeçilmezi konumuna ...
Python ile Match-Case Kullanımı

Python ile Match-Case Kullanımı

 Programlama dili denince akla gelen ilk şeylerden birisi karar yapılarıdır, bunlar koşul yapıları olarak da bilinirler. Bu yapılar aracılığıyla programın işleyişi, yapabileceği işlemler değişkenlerin ...
SSD alırken dikkat edilmesi gerekenleri

SSD Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bilgisayarınıza SSD alırken dikkat edilmesi gerekenleri açıklayacağız. Bunlar arasında DRAM ve kapasite gibi detaylar var. Sabit diskler bilgisayarın performansını önemli ölçüde etkiliyor. Geçmişte kullandığımız ...
Powershell ve CMD Komut İstemi Arasındaki Farklar

Powershell ve CMD (Komut İstemi) Arasındaki Farklar

Windows işletim sistemi bulunan bilgisayarların oldukça aşina olduğu Komut İstemi, bilgisayar kullanıcılarının arayüzle yapamadığı işlemleri hızlıca yapmasına olanak tanır. Bu sayede bilgisayar üzerinde performans ...
WPS Nedir WPS Nasıl Açılır ve Kapatılır

WPS Nedir? WPS Nasıl Açılır ve Kapatılır?

Kablosuz ağa kolayca bağlanmamızı sağlayan WPS nedir sorusunu sizler için cevaplamak istiyoruz. İnternete bağlanmak için birçok farklı yöntem kullanabiliyoruz. Kablolu veya kablosuz bağlantı yaparak ...
VoLTE nedir

VoLTE Nedir, Nasıl Kapatılır?

Voice Over LTE yani VoLTE nedir sorusunu yazımızda cevaplayacağız. Bu teknoloji, 4.5G şebekesi üzerinden görüşme yapmanızı sağlıyor. Kablosuz ağ altyapıları dünya çapında gelişmeye devam ...