Windows İçin En İyi İndirme Programı 2019 | Sonsuz Teknoloji

Windows İçin En İyi İndirme Programı 2019

indirme programı

Temel Windows uygulamaları söz konusu olduğunda, iyi ve hızlı bir indirme yöneticisinin önemi inkâr edilemez. Birkaç yıl önce, Microsoft bile Microsoft Download Manager adlı yazılımı ile başarısız bir girişimde bulundu. Bu yazımızda Windows için 8 indirme programı hakkında incelemeler yapacağız.Download Manager olarak da bilinen dosya indirme uygulamaları, dosyaları daha hızlı indirmek için paralel indirme olarak bilinen işlemi gerçekleştirir. Bağlantıları doğrudan web tarayıcılarından yakalamak için tarayıcı uzantılarına sahiptirler. Benzer şekilde panoya kopyalanmış bir bağlantıyı da yakalayabilirler.

1- En İyi Ücretsiz Dosya İndirme Programı: Free Download Manager (FDM)

Güvenilir bir Internet Download Manager alternatifi olarak üretildi. MacOS ve Windows işletim sistemleri için kullanılabilen uygulama, Chrome, Firefox, Microsoft Edge gibi pek çok web tarayıcısıyla sorunsuz entegrasyon sağlıyor. İndirmeleri kolayca yönetmek, bağlantı hızlarını sınırlandırmak ve daha fazlası için çeşitli indirme yönetimi seçeneklerine sahip.

FDM, hafif, orta ve yoğun indirme işlemleri için farklı modlara ve ayrıca makinedeki diğer uygulamalar için bant genişliğini serbest bırakan bir moda sahiptir. Torrent ve Youtube indiricisi olarak da kullanılabilmektedir.

Free Download Manager İndir

2- En İyi Ücretli Dosya İndirme Programı: Internet Download Manager

Birçok kişinin indirme yöneticisi terimi ile tanışmasını sağlayan yazılım muhtemelen Internet Download Manager’dır. Piyasada birçok güçlü ücretsiz indirme programı olabilir, ancak yine de IDM’yi yenmek zordur. İnsanların makinelerindeki dosya indirme hızını beş kata kadar artırabilir. Ve bu, mevcut bant genişliği ile karıştırılmamalıdır.

IDM, toplu indirmeleri verimli bir şekilde yönetebilir, indirme kuyrukları, web sayfalarından indirme bağlantıları ve video siteleri için farklı seçenekler sunar. Sunduğu tüm iyi özelliklere rağmen, kullanıcıların IDM’yi tercih etmek istememelerinin nedenlerinden biri, ücretli olmasıdır. Ancak 30 günlük deneme teklifi sunan uygulamayı denemekte fayda var.

Internet Download Manager İndir

3- EagleGet Download Accelerator

Minimalist kullanıcı arayüzüne sahip olan, EagleGet, etikili bir Windows 10 dosya indirme programıdır. Media Grabber uygulamasını kullanarak YouTube da dahil olmak üzere çeşitli servislerden video indirebilirsiniz. Bir indirme bağlantısının bulunmadığı videoları indirmek için kullanılabilecek bir Video Sniffer aracı da bulunuyor.

İndirmeler tamamlandıktan sonra, ücretsiz indirme programı EagleGet’i sisteminizde yüklü AntiVirüs yazılımını kullanarak kötü amaçlı yazılım olup olmadığını kontrol etmek için yapılandırabilirsiniz. EagleGet’in Windows için en iyi indirme programları arasında sayılmasının nedeni, kullanıcılara sunduğu erişim kolaylığıdır.

EagleGet İndir

4- Ninja Internet Download Manager

Yazılımın görünümü sizin için her şeyden daha önemliyse, Ninja Download Manager’ın modern UI’sinden memnun kalacaksınız.

Sadece görünüm değil, bu mükemmel IDM alternatifi, dosyaları daha hızlı indirmeye söz konusu olunca, tonlarca güçlü özellik barındırır. Kısaca NDM, sağlam indirme hızlandırıcısına ek olarak, dahili ortam dönüştürücüsüyle birlikte gelir.

Kullanıcıların dosya indirme işlemini tamamlamadan önce bir ses veya video dosyasında ön izleme yapma olanağı sunuyor. Kullanıcılar indirme hızını sınırlayabilir ve ayrıca bir dosya indirme işlemi için eşzamanlı bağlantı sayısını kontrol edebilirler.

Ne yazık ki uygulamanın ücretsiz bir sürümü bulunmuyor. Ninja Internet Download Manager indir.

5- Ücretsiz Torrent ve Dosya İndirme Programı: BitComet

Adından torrent uygulamaları arasında daha çok söz ettiren BitComet, HTTP ve FTP protokollerini de destekler ve indirme yöneticisi olarak da kullanılabilir. Diğer dosya indirme programları kadar hoş bir görsel görünüme sahip olmayabilir ancak tüm önemli dosya indirme özelliklerine sahiptir.

BitComet, web tarayıcıları, uzaktan dosya indirme, indirme sonrası virüs taraması, indirme zamanlaması ve benzeri gibi özelliklere sahiptir.

BitComet indir.

6- Açık Kaynak Kodlu Ücretsiz Dosya İndirme Programı: JDownloader 2

Windows 10 için açık kaynaklı bir indirme yöneticisi arıyorsanız, o zaman JDownloader 2 sizin için uygun olabilir. Uygulama yasal nedenlerden ötürü kapatılan ilk sürümün yenilenmiş bir sürümüdür.

JDownloader 2, genellikle indirme sitelerinde karşılaştığınız CAPTCHA’yı çözmek için bir optik karakter tanıma algoritması içerir. İndirme işleminden sonra RAR dosyalarını otomatik olarak açabilir, bir web sayfasındaki tüm indirilebilir bağlantıları yakalayabilir ve yaklaşık 300 şifre çözme eklentisini destekler.

JDownloader web arayüzü ve mobil platform uygulamaları üzerinden uzaktan kontrol edilebilir. Bu özelliklerin tümü, JDownloader 2’yi en iyi ücretsiz indirme programı olarak değerli bir seçenek haline getirir.

JDownloader 2 İndir

7- Internet Download Accelerator

IDA olarak da bilinen uygulama, WestByte adlı Ukrayna menşeili bir şirket tarafından geliştirilmektedir. HTTP, HTTPS ve FTP protokollerini destekler ve Chrome, Edge, Firefox, Opera, Safari gibi web tarayıcıları için entegrasyon sağlar.

IDA, web sitelerinin kullanıcı adını ve şifrelerini kaydetmek için yerleşik bir site yöneticisine sahiptir. Kullanıcılar indirmeden önce bir RAR dosyasının içeriğini ön izleyebilir.

Yapılan en son güncellemeler arasında, popüler video servislerinden video indirme ve indirilirken video oynatma yeteneği bulunuyor. Ücretsiz sürümün yanı sıra, IDA ücretli bir sürüme de sahiptir.

Internet Download Accelerator indir

8- FlashGet

FlashGet, indirmelerinizi 6 ile 10 kez hızlandırabilen hızlı bir indirme yöneticisidir. Multi-server Hyper-threading Transportation ve diğer optimizasyon aritmetiği adı verilen bir tekniğin uygulanması nedeniyle bu başarıya ulaşır. Daha pratik olmak gerekirse, FlashGet bu dosyayı birkaç parçaya böler ve her indirme işlemine aynı anda başlar. Böylece, bant genişliği tam olarak kullanılır ve indirmeler çok daha hızlıdır.

FlashGet, HTTP, FTP, BT, MMS, RTSP ve ayrıca hoş bir bonus olan eMule protokolü gibi birkaç farklı protokolü desteklemektedir. 1.7 ve 1.9 klasik sürümlerinin yanında görünümünü hiç beğenmediğimiz 3.7 sürümü de kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır.

İlginç bir şekilde son yıllarda adından bahsedildiğini duymadığımız uygulama, eski kullanıcıların da bileceği gibi ilk ücretsiz dosya indirme programlarından biridir.

FlashGet İndir

Bonus: DownloadThemAll

DownThemAll, tarayıcınıza, yeni, gelişmiş indirme yetenekleri ekleyen, kullanımı kolay güçlü bir eklentidir.

DownThemAll, bir web sitesindeki tüm bağlantıları veya görüntüleri indirmenize ve daha pek çok şey yapmanıza izin verir. İstediğiniz filtreyi elde etmek için tamamen özelleştirilebilir filtreler ile indirme işlemlerini programlayabilirsiniz.

DownThemAll, indirme işlemlerini istediğiniz zaman sıraya koymanıza, duraklatmanıza ve devam ettirmenize olanak tanıyan uygulama FireFox, Chrome ve Opera ile tam entegre olarak çalışır.

DownloadThemAll indir

Bir yorum bırakınız...

*

Microsoft Copilot Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Microsoft Copilot, Microsoft'un Windows, Edge, mobil ve Office 365 için yapay zeka aracıdır. Yapay zekanın gelişmesi ve OpenAI GPT'nin popüler olması ile birlikte teknoloji ...
Gmail akıllı yazma

G-mail Akıllı Yazma Özelliğini Açma Kapatma

Akıllı yazma aracı, e-mailler için otomatik tamamlama gibi çalışır. E-maillerin nasıl yazılacağını öğrenir ve cümlelerin tamamlanmasını sağlar. E-mail metinlerinin hızlıca oluşmasını sağlar. Yazarken öneriler ...
IMAP

İmap Nedir? İmap Kullanımının Faydaları

Birçok insan imap nedir bilmemektedir. Gerek günlük hayatta gerekse iş hayatında e-mail kullanımı çok önemlidir. E-mail protokolü sayesinde kişiler her cihazdan e-mailerini kontrol edebilir, ...
mac windows

Mac vs Windows Bilgisayar Özet Karşılaştırma

Bilgisayar teknolojisi, günümüzde büyük ölçüde Windows ve Mac işletim sistemleri üzerine odaklanmış durumda. Her iki işletim sistemi de benzersiz özelliklere ve kullanıcı deneyimine sahiptir ...
Gmail görev oluşturma

G-mail Görev Oluşturma G-mail Alanlar Düzenleme

G-Mail’den görev oluşumu çok basittir. Öncelikle, G-Mail hesabına giriş yaparak, sağ üstteki alan "Görevler"e tıklanmalıdır. Açılacak pencerede, yeni görevin eklenebilmesi için "Görev Ekle"ye tıklanmalıdır ...
MAPI EWS

MAPI EWS Nedir Ne İşe Yarar Ne Amaçla Kullanılır?

Teknolojinin gelişim göstermesi ile birlikte MAPI EWS nedir ne amaçla kullanılır pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. İnternet önemli iletişim kaynaklarındandır. Gere iş alanlarında ...
Shopify

Shopify DNS Yönlendirmesini Yapmak Adım Adım

Sahip olduğunuz alan adını Shopify’e yönlendirmek istediğinizde hangi işlemleri gerçekleştirmeniz gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz. Shopify DNS Yönlendirmesini Yapmak Adım Adım aktaracağımız bu yazımız sizler ...
Karekod

Karekod Nedir, QR Kod Oluşturma Nasıl Olur

Yıllardır alışveriş ve farklı sektörlerde kullanımı olan barkod sisteminden esinlenerek tasarımı gerçekleştirilen Karekod veya en çok kullanılan ismi ile QR kodlar, iki boyutlu bir ...
veri kurtarma

Veri Kurtarma Sürecinde Yapılması – Yapılmaması Gerekenler

Veri kurtarma süreci, bilgisayar sistemlerinde meydana gelen veri kaybını geri getirme çabalarını içerir. Bu süreç, çeşitli nedenlerle oluşan veri kaybı durumlarında uygulanabilir, donanım arızaları, ...
yapay zeka

Yapay Zekayı anlamak ve İnsanın Yapay Zekayı kullanımı

Zeka kavram olarak, düşünme, akıl yürütme, algı, kavrama, yargılama ve sonuca varma, soyutlama, öğrenme ve yeni durumlara uyma şekliyle insana verilen yetenekler zinciri toplamıdır ...