Windows için En İyi Android Emulatorler | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Windows için En İyi Android Emulatorler

android emulator

Sebep olursa olsun Android emülatörleri, herhangi bir bilgisayarda bulunması için yararlı bir araç olabilir. Sitemizde daha önce Android siteminin bilgisayarda Emulator olmadan nasıl kurulacağını anlatmıştık. Emulatorler, Android iişletim sistemini sanal olarak kullanmamıza olanak sağlar, Emulatorler ile ilgili biraz yavaş çalışma sorunları yaşayabilirsiniz. Özellikle açılırken biraz geç açılabilirler. Ama yinede bilgisayarda Android kullanmak eğlencelidir. Özellikle oyunları oynamak zevklidir.

1. NoxPlayer

noxplayer

Nox, oldukça güvenilir bir Android emülatörüdür.  Aynı zamanda, gerçek bir emülatör gibi  ihtiyacınız olan tüm seçenekler vardır. Emülatörünüzün CPU ve RAM işlem boyutunu belirtebilirsiniz. İster bir uygulamayı test ediyorsanız veya bir mobil oyunla sıkı sıkıya uğraşsanız, Nox iyi bir seçim olabilir.

İndir: NoxPlayer (Ücretsiz)

2. BlueStacks

BlueStacks

BlueStacks, Windows  için en çok kullanılan Android emülatörüdür. BlueStacks kurulumundan kullanıcı arayüzüne kadar kullanımı hızlı ve kolaydır. Diğer herhangi bir yazılımdaki gibi makinenize kurmanız yeterlidir ve BlueStacks PC’nizde tam bir Android ortamı sağlayacaktır.

BlueStacks, Nox gibi, geliştiricilerin ötesinde mobil oyuncuları hedef alıyor. Yine de, kararlı ve kapsamlı bir Android ortamında özgürce oynamanıza ve denemenize olanak tanır.

İndir: BlueStacks (Ücretsiz)

3. Andy

andy

Andy, akıllı bir tecrübeye rakip olmanız gereken tüm Android özelliklerini sunmanın yanı sıra, uygulama çerçevesine mümkün olduğunca çok özellik katıyor. Öncelikle, kendi akıllı telefonunuzu Andy için uzaktan kumanda olarak kullanabilirsiniz. Akıllı telefonunuz yok mu? Bunun yerine Xbox veya PS denetleyicinizi kullanın. Hepsinden iyisi, Andy aracılığıyla bilgisayarınızda depolanan dosyalara yerel dosyalara da erişebilirsiniz. Andy’nin en hızlı Android emülatörlerinden biri olduğu söylenebilir.

Buna ek olarak, Andy’nin sanal makine ayarlarıyla RAM kullanımı gibi şeyleri değiştirebilir ve özelleştirebilirsiniz. Andy ile birlikte gelen VirtualBox’ı açın ve ayarları gördüğünüz gibi değiştirin.

İndir: Andy (Ücretsiz)

4. Remix OS Player

RemixOSPlayer

Remix OS Player, oyun için yapacaklarını tam olarak yerine getiren başka bir emulatordür. Ücretsiz, kolay indirilebilir, kurulumu kolaydır ve son derece popüler olan Remix OS kullanılarak oluşturulmuştur. Tek bir programda bir işletim sistemi. Daha da iyisi, Remix OS Player kullanıcıların aynı anda birden fazla oyun oynamalarına olanak tanır.

Remix OS Player da hızlıdır. En yeni Android Studio teknolojisini kullanarak, Remix OS Player’ın mevcut OS’unuzun yanında sorunsuz bir şekilde çalışacağından emin olabilirsiniz.

5. MEmu

Memu-Play-emulador-Android

Bir başka ücretsiz seçenek, MEmu, bir Android emülatörü arıyorsanız mükemmel bir seçimdir. Kurulum süreci basit değildir, kullanıcıların diğer emülatörlerde görmek istedikleri özelliklerle doludur. Bu özelliklerin en ilgi çekici özelliği klavye haritalandırmasıdır. Ekrandaki bir alanı tıklayın ve oyunun kontrolleri için bir anahtar girin.  MEmu ayrıca tek tıklamalı APK kurulumunu desteklemektedir; yani yerel makinenizdeki herhangi bir APK’yı MEmu’ya yükleyebilirsiniz. MEmu’de 4K çözünürlüğe kadar Android oyunları oynayabilirsiniz. Çok fazla seçeneği olan bir emulatordür.

İndir: MEmu (Ücretsiz)

6. Genymotion

genymotion

Genymotion test için tasarlanmıştır. Genymotion, geliştiricilerin Android uygulamalarını çeşitli Android sürümleriyle test etmelerini sağlayan muhteşem ve hızlı bir Android emülatörüdür. Genymotion, VirtualBox ile çalışır, bu nedenle Genymotion’u kullanabilmeniz için önce yüklemeniz gerekir.

Varsayılan olarak, Genymotion, güvenebileceğinizden daha fazla özellikle donatılmış olarak geliyor. Araçlar, eklentiler ve rakipsiz bir destek personeli, Genymotion’a abone olduğunuzda herşey dahil bir çok özellik vardır. Bir Android geliştiricisi iseniz, Genymotion kesinlikle yatırım yapmaya pişman olmayacağınız bir şey. Sadece Android kullanıcısı iseniz ücretsiz emulatorleri kullanın.

İndir: Genymotion (Bağımsız: $136/yıllık, İş: $412/yıllık)

 

  1. Avatar
    burak öz
    19:58 21 Haziran 2019 19:58

    arkdaşlar ben de 4 gb ram 256 mb ekran kartı var normal emilatörde oynarken kasıyor ama remix os da kasmıyor remix os önerrim

Bir yorum bırakınız...

*

apple page

Apple Pages Uygulamasında Grafik Ekleme Nasıl Yapılır?

Pages, Apple şirketi tarafından özel olarak geliştirilen ve kullanıma sunulan kelime işlemci ...
motorolla fusion

Motorola OneFusion Tanıtımını Gerçekleşti! İşte Özellikleri ve Fiyatı!

En önemli markalardan bir tanesi olarak bilinen Motorola firması, geçtiğimiz günlerde yeni ...
sanallaştırma teknolojisi

Sanallaştırma Teknolojisi (VT) Nedir? Etkinlik Durumu Nasıl Kontrol Edilir?

Sanallaştırma teknolojisi sahip olduğunuz cihazın işlemci, bellek, hafıza gibi birimlerini birden çok ...
excel alt

Excel’de Veri Alt Toplam Kullanımı Nasıl Yapılır?

Excel’de veri alt toplam kullanımı son derece basit bir yöntem ile kolaylıkla ...
görünmez adam

Görünmez Adam Efsanesi Gerçek mi Oluyor? Şeffaf İnsan Hücreleri Üretildi!

Leigh Whannell ‘in Görünmez Adam filmi gerçek mi oluyor? Filmde geçen olaylar ...
xbox ücretsiz oyun

Xbox Game Pass Kütüphanesine Temmuz Ayında Eklenecek Ücretsiz Oyunlar Belli Oldu

Microsoft şirketi, geçtiğimiz günler içerisinde sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklama ile birlikte ...
explorer kaldırma

Internet Explorer Tamamen Kaldırma Windows 10 / 8 / 7

Internet Explorer bir zamanlar Windows kullanıcıları tarafından yaygın olarak kullanılmaktaydı. Fakat artık ...
Akıllı telefon özellikleri

Telefon Karşılaştırma Siteleri

Telefon karşılaştırma yaparak sahip olmak istediğiniz akıllı telefonlar için kıyaslama yapmayı kolaylaştırabilirsiniz ...