Windows için En İyi Android Emulatorler | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Windows için En İyi Android Emulatorler

android emulator

Sebep olursa olsun Android emülatörleri, herhangi bir bilgisayarda bulunması için yararlı bir araç olabilir. Sitemizde daha önce Android siteminin bilgisayarda Emulator olmadan nasıl kurulacağını anlatmıştık. Emulatorler, Android iişletim sistemini sanal olarak kullanmamıza olanak sağlar, Emulatorler ile ilgili biraz yavaş çalışma sorunları yaşayabilirsiniz. Özellikle açılırken biraz geç açılabilirler. Ama yinede bilgisayarda Android kullanmak eğlencelidir. Özellikle oyunları oynamak zevklidir.

1. NoxPlayer

noxplayer

Nox, oldukça güvenilir bir Android emülatörüdür.  Aynı zamanda, gerçek bir emülatör gibi  ihtiyacınız olan tüm seçenekler vardır. Emülatörünüzün CPU ve RAM işlem boyutunu belirtebilirsiniz. İster bir uygulamayı test ediyorsanız veya bir mobil oyunla sıkı sıkıya uğraşsanız, Nox iyi bir seçim olabilir.

İndir: NoxPlayer (Ücretsiz)

2. BlueStacks

BlueStacks

BlueStacks, Windows  için en çok kullanılan Android emülatörüdür. BlueStacks kurulumundan kullanıcı arayüzüne kadar kullanımı hızlı ve kolaydır. Diğer herhangi bir yazılımdaki gibi makinenize kurmanız yeterlidir ve BlueStacks PC’nizde tam bir Android ortamı sağlayacaktır.

BlueStacks, Nox gibi, geliştiricilerin ötesinde mobil oyuncuları hedef alıyor. Yine de, kararlı ve kapsamlı bir Android ortamında özgürce oynamanıza ve denemenize olanak tanır.

İndir: BlueStacks (Ücretsiz)

3. Andy

andy

Andy, akıllı bir tecrübeye rakip olmanız gereken tüm Android özelliklerini sunmanın yanı sıra, uygulama çerçevesine mümkün olduğunca çok özellik katıyor. Öncelikle, kendi akıllı telefonunuzu Andy için uzaktan kumanda olarak kullanabilirsiniz. Akıllı telefonunuz yok mu? Bunun yerine Xbox veya PS denetleyicinizi kullanın. Hepsinden iyisi, Andy aracılığıyla bilgisayarınızda depolanan dosyalara yerel dosyalara da erişebilirsiniz. Andy’nin en hızlı Android emülatörlerinden biri olduğu söylenebilir.

Buna ek olarak, Andy’nin sanal makine ayarlarıyla RAM kullanımı gibi şeyleri değiştirebilir ve özelleştirebilirsiniz. Andy ile birlikte gelen VirtualBox’ı açın ve ayarları gördüğünüz gibi değiştirin.

İndir: Andy (Ücretsiz)

4. Remix OS Player

RemixOSPlayer

Remix OS Player, oyun için yapacaklarını tam olarak yerine getiren başka bir emulatordür. Ücretsiz, kolay indirilebilir, kurulumu kolaydır ve son derece popüler olan Remix OS kullanılarak oluşturulmuştur. Tek bir programda bir işletim sistemi. Daha da iyisi, Remix OS Player kullanıcıların aynı anda birden fazla oyun oynamalarına olanak tanır.

Remix OS Player da hızlıdır. En yeni Android Studio teknolojisini kullanarak, Remix OS Player’ın mevcut OS’unuzun yanında sorunsuz bir şekilde çalışacağından emin olabilirsiniz.

5. MEmu

Memu-Play-emulador-Android

Bir başka ücretsiz seçenek, MEmu, bir Android emülatörü arıyorsanız mükemmel bir seçimdir. Kurulum süreci basit değildir, kullanıcıların diğer emülatörlerde görmek istedikleri özelliklerle doludur. Bu özelliklerin en ilgi çekici özelliği klavye haritalandırmasıdır. Ekrandaki bir alanı tıklayın ve oyunun kontrolleri için bir anahtar girin.  MEmu ayrıca tek tıklamalı APK kurulumunu desteklemektedir; yani yerel makinenizdeki herhangi bir APK’yı MEmu’ya yükleyebilirsiniz. MEmu’de 4K çözünürlüğe kadar Android oyunları oynayabilirsiniz. Çok fazla seçeneği olan bir emulatordür.

İndir: MEmu (Ücretsiz)

6. Genymotion

genymotion

Genymotion test için tasarlanmıştır. Genymotion, geliştiricilerin Android uygulamalarını çeşitli Android sürümleriyle test etmelerini sağlayan muhteşem ve hızlı bir Android emülatörüdür. Genymotion, VirtualBox ile çalışır, bu nedenle Genymotion’u kullanabilmeniz için önce yüklemeniz gerekir.

Varsayılan olarak, Genymotion, güvenebileceğinizden daha fazla özellikle donatılmış olarak geliyor. Araçlar, eklentiler ve rakipsiz bir destek personeli, Genymotion’a abone olduğunuzda herşey dahil bir çok özellik vardır. Bir Android geliştiricisi iseniz, Genymotion kesinlikle yatırım yapmaya pişman olmayacağınız bir şey. Sadece Android kullanıcısı iseniz ücretsiz emulatorleri kullanın.

İndir: Genymotion (Bağımsız: $136/yıllık, İş: $412/yıllık)

 

  1. Avatar
    burak öz
    19:58 21 Haziran 2019 19:58

    arkdaşlar ben de 4 gb ram 256 mb ekran kartı var normal emilatörde oynarken kasıyor ama remix os da kasmıyor remix os önerrim

Bir yorum bırakınız...

*

dünyanın ilk katlanabilir bilgisayarı

Lenova, Dünyanın İlk Katlanabilir Bilgisayarı ThinkPad X1 Fold’u Duyurdu

Lenovo, daha önce hiç görmediğiniz ThinkPad’e benzemeyen dünyann ilk katlanabilir bilgisayarı  ThinkPad ...
sosyal medya uzmanı

Sosyal Medya Uzmanı Nedir, Nasıl Olunur, Maaşı Ne Kadar?

Sosyal medya uzmanı nedir, nasıl olunur, maaşı ne kadar? Gelişen internet teknolojileri ...
modem arızaları

Sık Görülen Modem Arızaları ve Çözümleri

İnternete bağlanmak için kullanılan modemler teknoloji dünyasının günümüzdeki en önemli unsuru olan ...
linkedin hesap silme

Linkedln Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Günümüzün en popüler sektörel iletişim araçlarından biri olan Linkedln, 5 Mayıs 2003 ...
oppo a33

OPPO A33, Resmi Olarak Sonunda Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

Son dönemin en popüler teknoloji şirketlerinden biri olan OPPO, düzenlediği özel bir ...
lightroom

Adobe Lightroom Nedir Ne İşe Yarar?

Adobe yazılımları çok fazladır ve bir birine benzer programları vardır. Adobe fotoğraf ...
pes 21 lisans yaması

PES 2021 Lisans Yaması Nasıl Kurulur? Adım Adım PlayStation 4 Platformunda Kurulum İşlemi

Günümüzün en popüler futbol oyunlarından biri olan PES 2021, geçtiğimiz günler içerisinde ...
veri tabanı nedir

Veri Tabanı Nedir? En Çok Tercih Edilen Veri Tabanı Programları

Veri tabanı verilerin kaydedilmesine ve bu verilerin güncellenmesine imkan sağlayan ve bu ...