Windows için En İyi Android Emulatorler | Sonsuz Teknoloji

Windows için En İyi Android Emulatorler

android emulator

Sebep olursa olsun Android emülatörleri, herhangi bir bilgisayarda bulunması için yararlı bir araç olabilir. Sitemizde daha önce Android siteminin bilgisayarda Emulator olmadan nasıl kurulacağını anlatmıştık. Emulatorler, Android iişletim sistemini sanal olarak kullanmamıza olanak sağlar, Emulatorler ile ilgili biraz yavaş çalışma sorunları yaşayabilirsiniz. Özellikle açılırken biraz geç açılabilirler. Ama yinede bilgisayarda Android kullanmak eğlencelidir. Özellikle oyunları oynamak zevklidir.

1. NoxPlayer

noxplayer

Nox, oldukça güvenilir bir Android emülatörüdür.  Aynı zamanda, gerçek bir emülatör gibi  ihtiyacınız olan tüm seçenekler vardır. Emülatörünüzün CPU ve RAM işlem boyutunu belirtebilirsiniz. İster bir uygulamayı test ediyorsanız veya bir mobil oyunla sıkı sıkıya uğraşsanız, Nox iyi bir seçim olabilir.

İndir: NoxPlayer (Ücretsiz)

2. BlueStacks

BlueStacks

BlueStacks, Windows  için en çok kullanılan Android emülatörüdür. BlueStacks kurulumundan kullanıcı arayüzüne kadar kullanımı hızlı ve kolaydır. Diğer herhangi bir yazılımdaki gibi makinenize kurmanız yeterlidir ve BlueStacks PC’nizde tam bir Android ortamı sağlayacaktır.

BlueStacks, Nox gibi, geliştiricilerin ötesinde mobil oyuncuları hedef alıyor. Yine de, kararlı ve kapsamlı bir Android ortamında özgürce oynamanıza ve denemenize olanak tanır.

İndir: BlueStacks (Ücretsiz)

3. Andy

andy

Andy, akıllı bir tecrübeye rakip olmanız gereken tüm Android özelliklerini sunmanın yanı sıra, uygulama çerçevesine mümkün olduğunca çok özellik katıyor. Öncelikle, kendi akıllı telefonunuzu Andy için uzaktan kumanda olarak kullanabilirsiniz. Akıllı telefonunuz yok mu? Bunun yerine Xbox veya PS denetleyicinizi kullanın. Hepsinden iyisi, Andy aracılığıyla bilgisayarınızda depolanan dosyalara yerel dosyalara da erişebilirsiniz. Andy’nin en hızlı Android emülatörlerinden biri olduğu söylenebilir.

Buna ek olarak, Andy’nin sanal makine ayarlarıyla RAM kullanımı gibi şeyleri değiştirebilir ve özelleştirebilirsiniz. Andy ile birlikte gelen VirtualBox’ı açın ve ayarları gördüğünüz gibi değiştirin.

İndir: Andy (Ücretsiz)

4. Remix OS Player

RemixOSPlayer

Remix OS Player, oyun için yapacaklarını tam olarak yerine getiren başka bir emulatordür. Ücretsiz, kolay indirilebilir, kurulumu kolaydır ve son derece popüler olan Remix OS kullanılarak oluşturulmuştur. Tek bir programda bir işletim sistemi. Daha da iyisi, Remix OS Player kullanıcıların aynı anda birden fazla oyun oynamalarına olanak tanır.

Remix OS Player da hızlıdır. En yeni Android Studio teknolojisini kullanarak, Remix OS Player’ın mevcut OS’unuzun yanında sorunsuz bir şekilde çalışacağından emin olabilirsiniz.

5. MEmu

Memu-Play-emulador-Android

Bir başka ücretsiz seçenek, MEmu, bir Android emülatörü arıyorsanız mükemmel bir seçimdir. Kurulum süreci basit değildir, kullanıcıların diğer emülatörlerde görmek istedikleri özelliklerle doludur. Bu özelliklerin en ilgi çekici özelliği klavye haritalandırmasıdır. Ekrandaki bir alanı tıklayın ve oyunun kontrolleri için bir anahtar girin.  MEmu ayrıca tek tıklamalı APK kurulumunu desteklemektedir; yani yerel makinenizdeki herhangi bir APK’yı MEmu’ya yükleyebilirsiniz. MEmu’de 4K çözünürlüğe kadar Android oyunları oynayabilirsiniz. Çok fazla seçeneği olan bir emulatordür.

İndir: MEmu (Ücretsiz)

6. Genymotion

genymotion

Genymotion test için tasarlanmıştır. Genymotion, geliştiricilerin Android uygulamalarını çeşitli Android sürümleriyle test etmelerini sağlayan muhteşem ve hızlı bir Android emülatörüdür. Genymotion, VirtualBox ile çalışır, bu nedenle Genymotion’u kullanabilmeniz için önce yüklemeniz gerekir.

Varsayılan olarak, Genymotion, güvenebileceğinizden daha fazla özellikle donatılmış olarak geliyor. Araçlar, eklentiler ve rakipsiz bir destek personeli, Genymotion’a abone olduğunuzda herşey dahil bir çok özellik vardır. Bir Android geliştiricisi iseniz, Genymotion kesinlikle yatırım yapmaya pişman olmayacağınız bir şey. Sadece Android kullanıcısı iseniz ücretsiz emulatorleri kullanın.

İndir: Genymotion (Bağımsız: $136/yıllık, İş: $412/yıllık)

 

  1. Avatar
    burak öz
    19:58 21 Haziran 2019 19:58

    arkdaşlar ben de 4 gb ram 256 mb ekran kartı var normal emilatörde oynarken kasıyor ama remix os da kasmıyor remix os önerrim

Bir yorum bırakınız...

*

Com.google.process.gapps

Com.google.process.gapps İşlemi Durdurdu Hatası Ve Çözüm Yöntemleri

Tüm teknolojik cihazlarda olduğu gibi Android cihazlarda da işletim sistemi ya da ...
udf dosyası

UDF Uzantılı Dosyayı PDF’ye Çevirme

UDF dosyası, Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi (UYAP) programında kullanılan belge türüdür ...
2021 için SEO

SEO Teknikleri Nelerdir? – 2021

SEO, işletmelerin ve reklam geliri olan web sitelerinin göz ardı edemeyeceği bir ...
Android TV Box

Android TV Box Nedir? Android TV Box Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Android TV Box kavramı son zamanlarda sıkça duyulmaya başlanan kavramlardan birisi Peki, ...
Windows 10 açılırken açılan klasörler ve programlar

Windows 10’da Programların ve Klasörlerin Yeniden Açması Nasıl Durdurulur?

Windows 10 bilgisayarda bir program açıkken bilgisayarı kapattığınızda veya yeniden başlattığınızda, Windows ...
gmail-karanlık-mod3

Gmail’de E-postaya Son Kullanma Tarihi Nasıl Eklenir?

Gmail ile gönderilen e-postalar için son kullanma tarihi ayarlayabilirsiniz. E-posta karşıya ulaştıktan ...
Excel Tablo Oluşturma

Excel’de Satırları Sütunlara – Sütunları Satırlara Dönüştürme

Excel’de yaptığınız bir çalışmada verileri dikey sütunlar halinde girmeye başladıysanız ve daha ...
Facebook Canlı Yayın

Facebook Canlı Yayın Nasıl Yapılır? 

Facebook canlı yayın özelliği, son dönemlerde oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Söz ...