Windows Olay Görüntüleyicisi'nde Özel Görünümler Nedir ve Nasıl Oluşturulur | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Windows Olay Görüntüleyicisi’nde Özel Görünümler Nedir ve Nasıl Oluşturulur

olay görüntüleee

Windows 10 bilgisayar, farkında olmadığınız kullanışlı özelliklerle doludur. Olay Görüntüleyici, ilk başta göz korkutucu görünebileceğinden göz ardı edilebilecek önemli araçlardan biridir. Tüm bu bilgileri nasıl okuyacağınızdan emin değilseniz, bunu anlamaya çalışmaktan vazgeçmeyi tercih edebilirsiniz.

Windows Olay Görüntüleyicisi ihtiyacınız olmayan bilgileri alabileceğiniz seçenekler sunar. Filtreler sayesinde, Etkinlik Görüntüleyici size yalnızca belirli bilgileri gösterir. Kullanmanın ne kadar kolay olduğunu görelim. 

Windows Özel Görünümleri Nedir?

Windows Olay Görüntüleyicisi’ndeki Özel Görünümler, yalnızca istediğiniz uyarıları gösteren özel bir göstergedir. Örneğin, bilgisayarınızın belirli bir bölümünün başarısız olup olmadığını görmek istediğinizi varsayalım. Bir Özel Görünüm oluşturarak, bilgisayarınız referansta bulunan herhangi bir uyarı gördüğünüzden emin olursunuz. Bu kadar çok uyarıya bakmak zaman alıcı olabilir, ancak Özel Görünüm ayarlayarak, yalnızca istediğiniz uyarıları alırsınız.

Windows 10 Olay Görüntüleyicisine Nasıl Erişilir ve Özel Görünüm Oluşturulur

Olay Görüntüleyici’yi açmanın en hızlı yolu, arama kutusuna “Olay Görüntüleyicisi” yazarak bulmaktır. Açtığınızda sol bölmede “Özel Görünümler” seçeneğini göreceksiniz. Varsayılan olarak, sol tarafta Yönetim Olayları seçeneğini göreceksiniz; Bu, Windows’un varsayılan olarak içerdiği Özel Görünümdür.

olay görüntüleee

Özel Görünüm oluşturmak için, sağ bölmede Özel Görünüm Oluştur seçeneğini tıklayın.

Özel Görünüm penceresi Filtre uygulama sayfasında ilk seçenek olarak varsayılanı “Her Zaman” olan alandan bir zaman dilimi seçmeniz olacaktır. Aradığınız hatanın son on iki saat içinde gerçekleşmesini istiyorsanız açılır menüyü tıklayın ve bu seçeneği belirleyin.

filtre uygula

Etkinliklerin önem düzeyini seçmek de önemlidir. Örneğin, yalnızca Önemli

olayları görmek isteyip istemediğinizi, Hata (bekleyebilecek sorunlar), Uyarı (gerçek bir soruna neden olabilecek veya olmayabilir), Bilgi ( hakkında bilgi veren olaylar) belirlemeniz gerekir. etkinlikler) ve Ayrıntılı (olaylar hakkında ayrıntılı bilgi gösterecektir).

Özel Görünümünüzün de bilgi aramayı bilmesi gerekir. “Olay günlükleri” alanında seçim için sadece iki seçenek vardır. İki seçenekten birini seçebilirsiniz.

“Kaynağa göre” seçeneği ile Olaylar, belirli bir başlangıç noktasıyla ilgili daha ayrıntılı olarak filtrelenir. Çoğunlukla uygulamalar, yapıldıkları kaynak tarafından filtrelenebilir

Özel Görünüm Nasıl Kaydedilir?

Özel Görünümünüzü özelleştirdikten sonra, kaydetme zamanı geldi. Değişikliklerinizi korumak için Tamam‘ı tıklayın ve yeni bir pencere daha fazla ayrıntı eklemenizi isteyecektir. Özel Görünümünüze bir ad vermeniz ve hangi klasöre kaydetmek istediğinize karar vermeniz gerekir.

Bir açıklama eklemek isteğe bağlıdır ve doğru bir şekilde kaydetmek için yapılması gereken bir şey değildir. Özel Görünümler klasörüne kaydetmeye gerek yoktur; Yeni Klasör seçeneğine tıklayarak yeni bir tane oluşturabilirsiniz.

Bu filtreye erişen diğer kullanıcılardan kaçınmak için, sağ alt köşedeki “Tüm Kullanıcılar” kutusunun işaretini kaldırın. Tamam’a tıkladıktan sonra, yeni oluşturulan Özel Görünümünüz otomatik olarak sol bölmede görünecektir.

Özel Görünüm oluşturarak, görmek istediğiniz belirli hataları kolayca görebilirsiniz. Tüm hataların farkında olmak iyi bir özelliktir.

 

Bir yorum bırakınız...

*

bilgisayar yedekleme

Bilgisayar Yedekleme Yöntemleri

Bilgisayar, üzerinden işlediğimiz bilgileri saklayan ve istediğimizde geri veren cihazdır. Bilgisayar, tablet, ...
footbal maneger 2021

Football Manager 2021 Tanıtıldı! İşte Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Günümüzün en popüler oyun serilerinden biri olan Football Manager serisi, yeni oyunuyla ...
twitter sesli dm

Twitter Sesli DM Özelliğini Test Ediyor!

Geçtiğimiz günlerde bazı güncellemeler alarak gündeme gelmeyi başaran Twitter, şimdilerde sesli dm ...
altyazı

Yabancı Film için Türkçe Altyazı İndirme Siteleri

Altyazı, yabancı dilde çekilen dizi, film ve belgesellerin orijinal seslendirilmesi nedeniyle kendi ...
göz yorgunluğu

Göz Yorgunluğunu Azaltan Android Uygulamalar

Android, Google ve Open Handset Alliance tarafından mobil cihazlar için yazılmış, Linux ...
driectx

Bilgisayar DirectX Sürümü Öğrenme

Directx sürümü öğrenme her bilgisayar kullanıcısının merak ettiği oldukça kolay şekilde öğrenilebilen ...
Heatmap (Isı Haritası) Nedir

Heatmap (Isı Haritası) Nedir, Ne İşe Yarıyor?

Heatmap yani ‘Isı Haritası’ SEO uzmanları tarafından bilinen bir kavramdır. Website analizinde ...
bilgisayar dükkanı

Bilgisayarcı Dükkanı Nasıl Açılır, Ne Kadar Sermaye Gerekir, Ne Kadar Kazandırır?

İş fikirleri arasında, bilgisayarcı dükkanı açmak, en temiz ve kar getiren işlerden ...