Xbox One DNS Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır? | Sonsuz Teknoloji

Xbox One DNS Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

xbox

Xbox One DNS değiştirme işlemi nasıl yapılır sorusu, son dönemlerde oldukça sık sorulmakta ve araştırılmaktadır. Özellikle, konsollarında yavaşlık problemiyle karşılaşan oyun severlerin merak ettiği bu yöntemi uygulayarak son derece kolay ve pratik bir şekilde yavaşlama sorunundan kurtulabilirsiniz. Oldukça faydalı olan DNS değiştirme işlemi, aynı zamanda Multiplayer oyunlarında oluşan Ping sorununa karşı da son derece etkilidir. Dilerseniz, Xbox One DNS değiştirme işlemi nasıl yapılır, gelin detaylı olarak birlikte inceleyelim.

Adım Adım Xbox One DNS Değiştirme İşlemi

Aşağıda yer alan Xbox One DNS değiştirme işlemi adımlarını takip ederek, sizlerde oldukça kolay ve bir o kadar da hızlı bir şekilde DNS değiştirme işlemlerini yapabilirsiniz. İşte, tüm bilinmesi gereken ayrıntılarıyla DNS değiştirme işlemi;

1.    Ayarlar Kısmına Gidiniz

xbox ayarlar

Öncelikli olarak Xbox konsolunda yer alan menüyü açınız ve hemen ardından ayarlar seçeneğine tıklayınız.

2.    Ağ Ayarları Seçeneğine Basınız.

xbox ağ ayarlar

Ayarlar menüsüne girdikten sonra Genel sekmesinin hemen sağ tarafında yer alan ağ ayarları seçeneğine tıklayınız.

3.    Gelişmiş Ayarlar

xbox gelişmiş ayarlar

Karşınıza gelecek olan menü de yer alan gelişmiş ayarlar sekmesine tıklayınız ve DNS işleminin yapılacağı alana geçiş yapınız.

4.    DNS Ayarları

xbox dns ayarı

Gelişmiş ayarlar menüsü altında yer alan DNS ayarları seçeneğine tıklayınız.

5.    Elle Seçeneğini Seçiniz

xbox dns manuel ayar

DNS Değiştirme işlemini başarıyla yapabilmek için DNS ayarları menüsünde yer alan elle seçeneğini seçiniz ve daha önceden belirlediğiniz DNS adresini karşınıza çıkacak olan menüye giriniz. Eğer daha önceden belirlediğiniz bir DNS adresi yok ise aşağıda yer alan seçenekleri güvenle ve hızlı bir şekilde kullanabilirsiniz.

xbox dns değiştir

  • Google DNS 8.8.8.8 / 8.8.4.4
  • Level 3 DNS 209.244.0.3 / 209.244.0.4
  • Yandex DNS 77.88.8.1 / 77.88.8.1

Yukarıda yer alan işlem basamaklarını takip ederek Xbox One DNS değiştirme işlemini kolaylıkla ve oldukça hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Xbox One DNS Değiştirme İşleminin Önemi

Xbox One DNS değiştirme işlemi sayesinde oldukça hızlı bir indirme süresine erişebilir, Multiplayer oyunlarında meydana gelen Ping sorununu ortadan kaldırabilir ve daha akıcı bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz.

  1. Reyiz
    19:49 5 Ekim 2020 19:49

    etkileyici bir yazı

Bir yorum bırakınız...

*