Yahoo Messenger Elveda Diyor | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Yahoo Messenger Elveda Diyor

yahoo güle güle

Yahoo, 17 Temmuz 2018 tarihinden sonra şirketin anlık mesajlaşma programı olan Yahoo Messenger’ı artık desteklemeyeceğini açıkladı.

Yahoo Messenger kullanıcıları programı 17 Temmuz 2018’e kadar kullanabilirler.Ancak, kullanıcılar 18 Temmuz 2018’den itibaren artık Yahoo Messenger ile ilgili sohbet hizmetine erişemeyecek.

Yahoo, şirketin Yahoo Messenger kullanıcılarının sahip olabileceği en acil soruların bazılarına cevap vermeye çalıştığı küçük bir SSS yayınladı.

Şirket, neden Yahoo Messenger’ı bitirmeye karar verdiklerini;  insanların birbirleriyle kurdukları iletişim araçlarındaki değişikliklerinden ve sohbet geçmişinin korunmasına ilişkin nedenlerden dolayı olduğunu belirttiler. Mesajlaşma konusunda daha popüler uygulamalar tercih edildiğinden artık Yahoo Messenger kullanımı azaldı ve bu da başta sohbet geçmiş içeriğini korunmasına ilişkin ve diğer teknik konularda harcanan emekler uygulamanın devam ettirilmemesi kararını ortaya çıkardı.

Yahoo Messenger kullanıcılarının, sohbet geçmişlerini aşağıdaki siteden indirebilecekler. Şirket, kullanıcıların önümüzdeki altı ay boyunca bunu yapabilecek. Altı ay sonra sohbet geçmişlerini de indiremeyecekler.

yahoo indir

Sohbet geçmişini indirebilmek için bu siteye Yahoo hesabınız ile giriş yapın.  Karşınıza sohbet geçmişinizi indirme linki seçeneği gelecektir. Daha sonra bir indirme seçeneği sağlanır, ancak sohbet geçmişi otomatik olarak indirilmez. Dosya için bir e-posta adresi sağlamanız gerekiyor ve Yahoo, geçmişi bu e-posta adresine gönderecek.

Bu değişiklik, diğer Yahoo hizmetlerini etkilemeyecektir. Yahoo tamamen kapanmıyor sadece sohbet hizmetine son veriyor. Diğer hizmetlerine devam edecektir. Bilgisayar sistemlerine veya mobil cihazlara yüklenen Yahoo Messenger uygulamaları 17 Temmuz 2018’den sonra çalışmayı durduracak. Bu nedenle Yahoo Messenger’ı bırakmak da fayda vardır.

Yahoo’nun Yahoo Messenger kullanıcı sohbetlerini direkt olarak aktaracağı başka uygulaması yok. Yahoo Messenger  tamamen kapanacak. Şirket, sadece bir davetli grup mesajlaşma uygulaması olan Yahoo Squirrel’i önermektedir. Bu sistem Yahoo Messenger’dan ayrı farklı çalışan bir uygulamadır. Davetiye üzerine çalışan bir sistemdir. Başlangıç için hiç davetiye alacağınız kimse yok ise giriş sayfasında davetiye talep etmek için bir mail adresi bulunmaktadır. Kullanıcılar Yahoo Squirrel sayfasında bir davetiye isteyerek organizasyon ve grup mesajlaşmaları sağlayabilir.

Bir yorum bırakınız...

*

ram nedir

RAM (Random Access Memory) Nedir? RAM Ne İşe Yarar?

RAM, her ne kadar bilgisayar teknolojisinin gelişmesiyle birlikte hayatımıza girmiş olsa da ...
oyun hataları

Bilgisayarda Oyun Neden Hata Veriyor?

Bilgisayara yeni oyun yüklediğinizde sorunsuz bir şekilde çalışmasını beklersiniz. Bigisayarda oyun, açılmıyor, ...
rar nedir ne işe yarar

RAR Nedir? Ne İşe Yarar?

Günümüzde bilgisayar kullanıcılarının büyük bir kısmı, yüksek boyutlu dosyalar ile çalışmaktadır. Kimi ...
projektör

Projektör Nedir? Nasıl Çalışır?

Projektör, basitçe düşünecek olursak görüntüyü yansıtan bir cihazdır. Bu cihaz genellikle toplantı, ...
vram

VRAM (Video RAM) Nedir? Ne İşe Yarar?

VRAM tüm harici ekran kartlarında bulunan bir RAM türüdür. Bu bellek grafik ...
play station haziran oyunları

PlayStation Plus Haziran 2020 Ücretsiz Oyunları

PlayStation Plus abonelerine Haziran ayı içerisinde verilecek ücretsiz oyunlar belli oldu. Sosyal ...
imap nedir

IMAP Nedir? Ne İşe Yarar?

IMAP kelimesi, günümüzde birçok internet kullanıcısının karşısına sıklıkla çıkmaktadır. Asıl adı Internet ...
javascript nedir

JavaScript Nedir? Ne İşe Yarar?

JavaScript, günümüzün en popüler programlama dillerinden biri olarak kabul edilmektedir. Temel de ...