“Yetersiz Disk Alanı” Uyarısı Nasıl Devre Dışı Bırakılır | Sonsuz Teknoloji

“Yetersiz Disk Alanı” Uyarısı Nasıl Devre Dışı Bırakılır

yetersiz disk alanı

Bilgisayarınızdaki herhangi bir disk alanında 200 MB’den az alan varsa, Windows “Yetersiz Disk Alanı” bildirimlerini görüntüler. Bildirimlerden nasıl kurtulacağınız aşağıda açıklanmıştır. Bu uyarı sistem sürücünüzle ilgili ise, buna dikkat etmeli ve biraz yer açmalısınız. Sistem sürücünüz tamamen dolu ise, Windows iyi çalışmıyorsa sistem disk alanında boş alana ihtiyacınız vardır. Pek çok uygulama düzgün çalışmayacak ve tamamen dolu bir sürüme sahipseniz çökecektir. Her halükarda, uyarıyı görüyorsanız, neredeyse hiç alanınız kalmaz ve muhtemelen bir kısmını boşaltmanız gerekir.

Kayıt Defteri ile Uyarıyı Devre Dışı Bırakmak

Windows Kayıt Defterindeki bir ayarı değiştirerek bu düşük disk alanı mesajlarını devre dışı bırakabilirsiniz. Bu, sistem genelinde bir değişikliktir, bu nedenle Windows, siz değiştirdikten sonra disklerinizde düşük disk alanı hakkında sizi uyarmayacaktır. Aşağıdaki kayıt defteri Windows 7, Windows 8 ve Windows 10 üzerinde çalışır.

Kayıt defterini uzun uzadıya anlatmak yerine sizin için kayıt defterlerini hazırladık aşağıdaki linklerden “devre dışı bırakma” kayıt defterinin hem eklenmesi hemde silinmesi için hazırlanan dosyaları indirip tek yapmanız gereken tıklamak olacaktır. Dosyaya Sağ tık “Düzenle”

diyerek kayıt defteri içeriklerini görebilirsiniz.

Aşağıda verilen linklerden biri “Disable Low Disk Space Checks” diğeri ise “Enable Low Disk Space Checks”  isimli kayıt defteri dosyasıdır.

Disable Low Disk Space Checks” dosyası, “düşük disk alanı” uyarısını devre dışı bırakacaktır. Bu kayıt defterini etkinleştirdiğinizde artık uyarı almayacaksınız.

Enable Low Disk Space Checks“” kayıt defteri dosyasını etkinleştirdiğinizde ise yukarıda oluşturduğunuz “Disable Low Disk Space Checks” değerini kayıt defterinden silecektir. Sisteminiz disk alanı uyarı vermeye tekrardan başlayacaktır.

Kayıt Defteri Dosyalarını İndir

Disable Low Disk Space Checks 

Enable Low Disk Space Checks

Bir yorum bırakınız...

*