YouNow Nedir, Nasıl Kullanılır ve Nasıl Para Kazanılır? | Sonsuz Teknoloji

YouNow Nedir, Nasıl Kullanılır ve Nasıl Para Kazanılır?

younow

İnternet dünyası artık bir çok kişi için vakit geçirme platformundan çok para kazanma sahası haline dönüştü. İnternet’te birçok para kazanma yöntemi mevcuttur. Video çekerek para kazanma konusunda en popüleri Yotube’da Youtuber olarak para kazanmak, başı çekmektedir. Benzer olarak canlı yayın yaparak para kazanacağınız YouNow adında bir platform vardır. Bu makalede YouNow nedir? Nasıl Kullanılır ve Nasıl Para Kazanılır? konularına değineceğiz.

YouNow Nedir?

YouNow, 2011 senesinden bu yana yayın yaparak sanal dünyada hayatını sürdüren bir canlı yayın sistemidir. Canlı yayın yaparak maddi gelir elde etmenin yoludur. Para kazanmanın yolu canlı yayından geçmektedir. Canlı yayın ile kazanç temin etmenin de yolu takipçi sayısındadır. Takipçilerin sayesinde elde edilen gelir sayesinde, para kazanılabilmektedir.

YouNow Üyeliği

YouNow sisteminin en güzel tarafı, reklam içermemesidir. Takipçinin artırılması, özgün ve dikkat çekici içeriklerle mümkündür. Site içerisinde sol tarafta yer alan etiketler ile takipçi sayısı artırılabilir. Bunun için sosyal medya da kullanılabilmektedir. Facebook, Google, Twitter ve İnstagram sosyal medya hesapları ile YouNow sisteminde kolaylıkla üyelik oluşturulabilmektedir.

YouNow Parası Coin

Ülkemizde yeni yeni popülerlik kazanmaya başlayan YouNow, kendi sistemine ait olan para birimini kullandırmaktadır. YouNow para birimine coin adı verilir. Ya hazırlanılan videolar ya da canlı yayın videolarının hem takip edilmesi hem de izlenilmesi sayesinde yayımcı, para kazanmaktadır. Uygulamaya girildikçe para kazanma sürekli artış göstermektedir.

Kişilerin takip edilmesi, gelir durumunu artıran en önemli etkendir. Takipçi sayısı için kaliteli içerik ve özel kabiliyet gerektiren çekimler yapmak, oldukça önem arz ediyor. Kazanılan coinlerin bir özelliği, gerçek para ile satın alınamıyor olmasıdır. Coinler, takip edilen bir yayının ön plana çıkmasını temin etmede bir araç olarak  kullanılıyor.

YouNow sisteminde canlı yayın yapan ve takip edilen bir yayını, yayın esnasında, coin kullanarak, yayının üst sıralara taşınıp, popülerlik kazanması sağlanabilmektedir.

YouNow Bağış Parası Bar

Sistemde kullanılan coin dışı bir değer de Bar adı verilen şeydir. Barsların coinlerden farkı, gerçek para ile satın alınıyor olmasıdır. Bar, YouNow’da asıl para kazanma noktasıdır. Yayıncı para olarak bahışlarını Bar denen şeylerle kazanır.

YouNow sisteminde yapılan yayınlar ile para kazanmanın en birincil yolu, beş yüz takipçiden bir fazlasının o yayını izliyor olmasıdır. Anlık bu rakama erişmek, yayından para kazanmanın en temel ilkesidir. İkinci şart ise haftada en az iki canlı yayın yapılması zorunluluğudur. Üyelik başvurusu kabul edilen birine, bars gönderilir.

YouNow’dan Nasıl Para Kazanılır?

YouNow’da canlı yapılarak para kazanabilir. Elbette para kazanmak için bazı şartlar vardır. Para kazanmak için YouNow’a üye olmak yeterli değildir. YouNow partner başvurusunu da yapmanız gerekir. Ancak YouNow ortağı olmanız için baz şartlar vardır.

Canlı yayınınızı en az 500 kişinin izlemesi gerekiyor. Haftada en az iki canlı  yayın yapmalısınız. Youtube ve Facebook gibi platformlarda takipçi sayınız 50.000 üzerindeyse şartlar oluşmasa bile parner olarak kabul edilebiliyorsunuz.

Yayın başladıktan sonra, sizi izleyenler Coin kullanarak anlık beğeni veya “bar” diye tabir edilen ödüllerle para kazanmaya başlıyorsunuz. Coinler, para kazanmadan çok platformda yorum ve beğini gibi aktivetelere katılmanızı sağlayarak platformda aktif olmanızı sağlıyor. Böylece, takipçi sayısı artıyor ve “bar” elde ederek para kazancınız artıyor. Bu barsların % 30 YouNow’a kalanı da yayıncının hesabına yatar.

YouNow Sistemi

Canlı yayın sitesi YouNow, görüntülü yayın yapan kişiye, yaptığı canlı yayına ister bir kişiyi ister tüm takipçilerini, seçerek alma hakkı ve imtiyazı da sunuyor. YouNow sistemi, sadece yayın yapanın ses ve görüntüsü değil, yayına takipçi olarak girenlerin hepsinin de ses ve görüntü olarak, diğerlerinin görüp duymasını sağlayan bir teknik ile donatılmıştır.

Yayını yapan herkesi ne kadar duyup karşılıklı konuşabiliyor ise yayına katılan herkes de birbirlerini görüp konuşabiliyorlar. Sistemde anlık yayın yapabilen binlerle ifade edilen yayımcı bulunmaktadır.

Blog TV den YouNow’a

YouNow’un eski adı Blog TV’dir. Canlı yayın yapmakta olan bir internet sitesi olarak kurulan bir sistemi bulunmaktaydı. Blog TV sisteminde, dakikalar içerisinde canlı platforma dahil olunabilmektedir. Platform içerisinde, bu kadar kısa sürede canlı yayın yapmak ya da hazırlanılan görsel içeriklerin yayımlanmasını temin etmek mümkündür.

Genç yaştakilerin oldukça rağbet ettikleri bu sisteme, on beş yaş ila yirmi yaş arası gençlerin, daha fazla ilgi duydukları görülür. Popüler uygulama YouNow sisteminde, akıllı telefonlar ile dahi yayın yapılabilen bir teknik oluşturulmuş durumdadır. YouNow sistemini kullanan biri, canlı yayında kendini tanıtabilir, canlı yayın üstünden de diğer takipçileri ile karşılıklı sohbet yapabilir.

Bir yorum bırakınız...

*