YouNow Nedir, Nasıl Kullanılır ve Nasıl Para Kazanılır? | Sonsuz Teknoloji

YouNow Nedir, Nasıl Kullanılır ve Nasıl Para Kazanılır?

younow

İnternet dünyası artık bir çok kişi için vakit geçirme platformundan çok para kazanma sahası haline dönüştü. İnternet’te birçok para kazanma yöntemi mevcuttur. Video çekerek para kazanma konusunda en popüleri Yotube’da Youtuber olarak para kazanmak, başı çekmektedir. Benzer olarak canlı yayın yaparak para kazanacağınız YouNow adında bir platform vardır. Bu makalede YouNow nedir? Nasıl Kullanılır ve Nasıl Para Kazanılır? konularına değineceğiz.

YouNow Nedir?

YouNow, 2011 senesinden bu yana yayın yaparak sanal dünyada hayatını sürdüren bir canlı yayın sistemidir. Canlı yayın yaparak maddi gelir elde etmenin yoludur. Para kazanmanın yolu canlı yayından geçmektedir. Canlı yayın ile kazanç temin etmenin de yolu takipçi sayısındadır. Takipçilerin sayesinde elde edilen gelir sayesinde, para kazanılabilmektedir.

YouNow Üyeliği

YouNow sisteminin en güzel tarafı, reklam içermemesidir. Takipçinin artırılması, özgün ve dikkat çekici içeriklerle mümkündür. Site içerisinde sol tarafta yer alan etiketler ile takipçi sayısı artırılabilir. Bunun için sosyal medya da kullanılabilmektedir. Facebook, Google, Twitter ve İnstagram sosyal medya hesapları ile YouNow sisteminde kolaylıkla üyelik oluşturulabilmektedir.

YouNow Parası Coin

Ülkemizde yeni yeni popülerlik kazanmaya başlayan YouNow, kendi sistemine ait olan para birimini kullandırmaktadır. YouNow para birimine coin adı verilir. Ya hazırlanılan videolar ya da canlı yayın videolarının hem takip edilmesi hem de izlenilmesi sayesinde yayımcı, para kazanmaktadır. Uygulamaya girildikçe para kazanma sürekli artış göstermektedir.

Kişilerin takip edilmesi, gelir durumunu artıran en önemli etkendir. Takipçi sayısı için kaliteli içerik ve özel kabiliyet gerektiren çekimler yapmak, oldukça önem arz ediyor. Kazanılan coinlerin bir özelliği, gerçek para ile satın alınamıyor olmasıdır. Coinler, takip edilen bir yayının ön plana çıkmasını temin etmede bir araç olarak  kullanılıyor.

YouNow sisteminde canlı yayın yapan ve takip edilen bir yayını, yayın esnasında, coin kullanarak, yayının üst sıralara taşınıp, popülerlik kazanması sağlanabilmektedir.

YouNow Bağış Parası Bar

Sistemde kullanılan coin dışı bir değer de Bar adı verilen şeydir. Barsların coinlerden farkı, gerçek para ile satın alınıyor olmasıdır. Bar, YouNow’da asıl para kazanma noktasıdır. Yayıncı para olarak bahışlarını Bar denen şeylerle kazanır.

YouNow sisteminde yapılan yayınlar ile para kazanmanın en birincil yolu, beş yüz takipçiden bir fazlasının o yayını izliyor olmasıdır. Anlık bu rakama erişmek, yayından para kazanmanın en temel ilkesidir. İkinci şart ise haftada en az iki canlı yayın yapılması zorunluluğudur. Üyelik başvurusu kabul edilen birine, bars gönderilir.

YouNow’dan Nasıl Para Kazanılır?

YouNow’da canlı yapılarak para kazanabilir. Elbette para kazanmak için bazı şartlar vardır. Para kazanmak için YouNow’a üye olmak yeterli değildir. YouNow partner başvurusunu da yapmanız gerekir. Ancak YouNow ortağı olmanız için baz şartlar vardır.

Canlı yayınınızı en az 500 kişinin izlemesi gerekiyor. Haftada en az iki canlı  yayın yapmalısınız. Youtube ve Facebook gibi platformlarda takipçi sayınız 50.000 üzerindeyse şartlar oluşmasa bile parner olarak kabul edilebiliyorsunuz.

Yayın başladıktan sonra, sizi izleyenler Coin kullanarak anlık beğeni veya “bar” diye tabir edilen ödüllerle para kazanmaya başlıyorsunuz. Coinler, para kazanmadan çok platformda yorum ve beğini gibi aktivetelere katılmanızı sağlayarak platformda aktif olmanızı sağlıyor. Böylece, takipçi sayısı artıyor ve “bar” elde ederek para kazancınız artıyor. Bu barsların % 30 YouNow’a kalanı da yayıncının hesabına yatar.

YouNow Sistemi

Canlı yayın sitesi YouNow, görüntülü yayın yapan kişiye, yaptığı canlı yayına ister bir kişiyi ister tüm takipçilerini, seçerek alma hakkı ve imtiyazı da sunuyor. YouNow sistemi, sadece yayın yapanın ses ve görüntüsü değil, yayına takipçi olarak girenlerin hepsinin de ses ve görüntü olarak, diğerlerinin görüp duymasını sağlayan bir teknik ile donatılmıştır.

Yayını yapan herkesi ne kadar duyup karşılıklı konuşabiliyor ise yayına katılan herkes de birbirlerini görüp konuşabiliyorlar. Sistemde anlık yayın yapabilen binlerle ifade edilen yayımcı bulunmaktadır.

Blog TV den YouNow’a

YouNow’un eski adı Blog TV’dir. Canlı yayın yapmakta olan bir internet sitesi olarak kurulan bir sistemi bulunmaktaydı. Blog TV sisteminde, dakikalar içerisinde canlı platforma dahil olunabilmektedir. Platform içerisinde, bu kadar kısa sürede canlı yayın yapmak ya da hazırlanılan görsel içeriklerin yayımlanmasını temin etmek mümkündür.

Genç yaştakilerin oldukça rağbet ettikleri bu sisteme, on beş yaş ila yirmi yaş arası gençlerin, daha fazla ilgi duydukları görülür. Popüler uygulama YouNow sisteminde, akıllı telefonlar ile dahi yayın yapılabilen bir teknik oluşturulmuş durumdadır. YouNow sistemini kullanan biri, canlı yayında kendini tanıtabilir, canlı yayın üstünden de diğer takipçileri ile karşılıklı sohbet yapabilir.

Bir yorum bırakınız...

*

X sanal çerçeve ekranı

Xvfb Nedir? Docke’da GUI Uygulamaların Çalıştırılması

Xvfb, yani X virtual framebuffer aynı zamanda X sanal çerçeve ekranı olarak bilinir, X11 ekran sunucusu protokolünü uygulayan bir ekran sunucusudur. Diğer ekran sunucularının ...
Python ile Kendi Yapay Zeka

Python ile Kendi Yapay Zekanızı Yazma Rehberi

Python ve yapay zeka kavramları, özellikle son dönemlerin yazılım dünyasında yan yana anılır oldu. Python için özel olarak yazılmış PyCharm, Tensorflow ve Keras gibi ...
Netflix Reklamlı

Netflix Aboneliklerine Zam Geldi! En Ucuz Abonelik?

Netflix aboneliklerine zam geldi! Üstelik yeni gelmiş olmasına rağmen. Netflix abonelikleri ne kadar oldu? Online film, dizi ve TV Showları izlememize olan sağlayan Netflix, ...
Telefonu hızlı şarj etme yöntemleri

Telefonu Hızlı Şarj Etme Yöntemleri: Daha Hızlı Şarj

Telefonu hızlı şarj etme yöntemleri ile yeni nesil ve eski nesil fark etmeksizin tüm telefonlar için normalinden daha hızlı şarj süresine ulaşabileceksiniz. Android telefonlarda ...
Windows 10 format atma

Windows 10 Format Atma USB’den Windows Yükleme

Windows 10 format atma nasıl yapılır? Windows 10 Format USB’si ile evde format, bilgisayar sıfırlamak aslında çok basit. Peki, Nasıl? Windows sürümlerini zaman zaman ...
steamde hangi Durumlarda Oyun Paylaşımı Yapılmaz

Steam Arkadaşlık Kodu Nerede? Nasıl Arkadaş Eklenir?

Steam arkadaş nasıl eklenir? Steam arkadaşlık kodu nerede? Steam üzerinden arkadaşlarınız ile nasıl ekleşebilirsiniz? Popüler oyun satın alma ve oynama platformu olarak karşımıza çıkan ...
Xiaomi 14 ve Samsung S23 Ultra

Xiaomi 14 ve Samsung S23 Ultra: Teknolojinin Zirvesindeki İki Dev

Teknoloji dünyasında sürekli bir yenilik rüzgarı esiyor ve bu rüzgarın en güçlü esintilerinden ikisi, Xiaomi 14 ve Samsung S23 Ultra. Bu iki cihaz, akıllı ...
Cep Telefonu ile Kaliteli Fotoğraf Çekme Yöntemleri

Cep Telefonu ile Kaliteli Fotoğraf Çekme Yöntemleri

Günümüzde cep telefonlarındaki kameralar ile bir profesyonel fotoğraf makinesi gibi kullanılabilmektedir. Bu fotoğrafların çekilirken ve çekildikten sonra yapılacak ufak detaylar, fotoğraf çekerken daha iyi ...
Python Colorama

Python Colorama ile Renkli Konsollar

Bilgisayarlarındaki komut istemi programlarıyla ilgilenen bilgisayar kullanıcıları, zaman zaman konsollarının farklı şekillerde görünmelerini isteyebilir. Bunun için akla gelen ilk şey tabii ki konsolun renklerini ...
WhatsApp Tek Hesabı Birden Fazla Telefonda Kullanma

WhatsApp Tek Hesabı Birden Fazla Telefonda Kullanma

WhatsApp tek hesabı birden fazla telefonda kullanma güncellemesi ile birlikte artık mesajlarınıza tek bir telefondan değil birden fazla telefon, tablet ve bilgisayar üzerinden erişebilmenize ...