Youtube Çocuk ∞ Sonsuz Teknoloji

Youtube Çocuk

Her şeyden önce belirtmek isterim ki bu uygulama Türkiye mağazalarında bulunmamaktadır. YouTube Çocukların daha güvenli youtube’u kullanması için 2015 yılında tanıtılan çocuk dostu ve  filtrelenmiş YouTube Kids  sürümünü piyasaya sürmüştür. Yeni güncelleme ile daha kullanışlı bir hal alıyor.  Güncellenmiş uygulama, çocuğun doğum tarihine göre kişiselleştirilmiş profillerin yanı sıra ebeveynler ve çocuklar için ek güvenlik denetimleri ile tasarlanmış birkaç yeni özellik ekliyor.

Youtube Çocuk Ne İşe Yarar?

Çocukların youtube’ a girmelerini tamamen engellemek imkansız gibi en azından bu uygulama ile çocuğunuzun youtube gezinmelerini kontrol altına alabilirsiniz. Youtube normal erişiminde çocuklar için uygun olmayan videolar çıkabilmektedir.  Çocuğun yaşına göre güvenli bir şekilde youtube’ta gezinmesi sağlayacak güzel bir uygulama.

Yurt dışında bulunanlar “YouTube Kids” İos  ve Android için telefonunuza uygun uygulamayı buradan  telefonunuza yükleyebilirsiniz

Youtube Kids uygulaması, DreamWorks TV, Jim Henson TV, Anne Kaz Kulübü, Konuşan Tom ve Arkadaşlar, National Geographic Kids, Reading Rainbow ve Thomas Tank Engine gibi yayıncıların çocuklara uygun içeriği ile daha basit bir arayüz ve  eğlenceli müzik çocuklar için tasarlanmış.

Yeni sürümde, ebeveynler artık çocuklarına yönelik özelleştirmeler yapabilecek. Örnek olarak anne babaya verilecek ayrı bir yetki ile çocuğunun oturumu için özel kelimeler belirleyebilecek.

Bu uygulama daha çok okul öncesi dönemdeki çocuklar için tasarlanmış bir uygulamaya benziyordu. Artık çocuğun yaşına göre, YouTube Çocuklar görünümünü değiştirecek. Youtube çocukların yaşına göre görsel ve yazı içerik yoğunluğunu belirleyecek. Yaşı küçük olan çocuklarda az metin kullanılacak yaşa göre daha büyük çocuklarda daha fazla metine yer verilecek.

Artı olarak, kardeşler olan çocuklar, diğerlerini kendi hesaplarından uzak tutmak için kendi şifrelerini ayarlamayı seçebilir. (Ebeveynler, elbette, gerekirse bunu iptal edebilir.) Tüm kontrolün ebeveynde olduğu bir uygulamadır. Uygulama içerisinde ebeveynlerin uygulamayı nasıl kullanacaklarına dair bilgilerde mevcuttur.

YouTube Kids şimdilik mükemmel bir uygulama olmayabilir. Ancak popüler olduğu kanıtlanmıştır. Uygulamanın haftalık 11 milyondan fazla izleyicisi var ve bu uygulamada 70 milyarın üzerinde görüntüleme yapılıyor.

Bir yorum bırakınız...

*